Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
4. jan 2012

@mizulienka - dolovať - skáču mi písmenka 😅

mia1111
4. jan 2012

@katy1979 - u nás v našom úbohom Lidli o mascarpone ešte ani nechyrujú... 😖 . Natrafila som po sviatkoch v jednote, bolo v akcii, tak ho idem vyskúšať cez víkend 😉

mariann2
4. jan 2012

@mizulienka ja používam tatra salko, ale už hotové karamelové, je kúsok drahšie, ale už ho netreba variť

evelin116
4. jan 2012

uz ste niektora robili tu hmotu z cukrikov marshallov? aka sa vam podarila?

alenv
4. jan 2012

holky když děláte nepečené dorty ze zakysané smetany.. dáváte něco ještě na ztuhnutí nebo to stuhne dost, aby to mělo tvar? Já ho dělala naposledy před dávnou dobou a vubec si to nepamatuju

jakelina
4. jan 2012

@alenv já dávám, když se ten dort třeba přenáší, tak raději dám

mariann2
4. jan 2012

@alenv ja nedávam nič, ale robila som len domov pre nás, inak by som asi dala

mizulienka
4. jan 2012

@mariann2 a kolko masla davas na jedno salko?
toto co mam je tusim 378g

alenv
4. jan 2012

@jakelina
@mariann2 holky já to mám jen na doma.. na sobotuní oslavu, takže žádné přenášení🙂

alenv
4. jan 2012

@mariann2 prosím tě jak ho děláš? Já našla recepty jen s želatinou díky

alenv
4. jan 2012

@mariann2 já už jsem to našla jak jsi mi to psala 🙂 tak snad to ztuhne dobře... 😉

jakelina
4. jan 2012

@alenv ty piškoty ti tu vodu nacucnou, neboj

mariann2
4. jan 2012

@alenv ono tá smotana vsiakne do piškótov, takže keď ju necháš cez noc vychladiť, malo by ti to držať
@mizulienka na jedno salko 1 a pol masla

alenv
4. jan 2012

@jakelina já ho dělala jen jendou a uplně jsem to zapoměla, jelikož muž ho nemůže pak tráví celý den na záchodě 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak jen ted na oslavu, když tu bude synovec a po vánocích chci jen něco lehčího

jakelina
4. jan 2012

@alenv tak až tě naštve, tak víš co mu uvařit 😀 😀 nebo upéct 😝 😀

lamps
4. jan 2012

@evelin116 ja ju robím na každú tortu. Poťahujem ňou aj robím kvietky a postavičky. Robí sa mi s ňou dobre, ale ja dávam do nej menej cukru ako je v recepte na prvej strane tejto témy

eliska22
4. jan 2012

@evelin116 ja robím len s ňou 🙂 cukru dávam odhadom, každé cukríky berú iné množstvo 😉

eliska22
4. jan 2012

dievčatá, tak pridávam tortičku pre našu dnešnú oslávenkyňu dcérka má dnes 2 roky 🙂 s tortou som spokojná, myslím, že sa mi vydarila 😝 ďakujem Vám za inšpirácie 😉

lussy23
4. jan 2012

@backorka waw je nádherná a tá ruža je modelovaná? 😲
@larah waw, že tretia? je úžasná, vyzerá ako skutočné prasiatko.
@mizulienka krásnučká
@stankapk - nádherná
@lenocka23 suprové autíčko

livia76
4. jan 2012

@eliska22 naozaj vydarená, malej prajeme peknú oslavu 😵

livia76
4. jan 2012

@larah paráda

lussy23
4. jan 2012

@jakelina - parádne tortičky @eliska22 - nádherná. Prajem Všetko naj, veľa zdravíčka 🙂

jakelina
4. jan 2012

@eliska22 je nádherná, jak jsi namíchala takovou krásnou zelenou????Co je to za odstín??

jakelina
4. jan 2012

@eliska22 a Elišce krásné narozeninky 😉

backorka
4. jan 2012

@lussy23 dakujem 🙂 ta ruza je ziva, teda bola 😀

dm1
4. jan 2012

@jakelina taka zelena je bitter lemon ja som si ju uplne zamilovala. teda ak sa nemylim 🙂

@eliska22 krasna torticka

dm1
4. jan 2012

@reruna ja som ho kupila tiez v lidly ale za 1,49 eur a chcem vyskusat pre nas tu plnku tiez

dm1
4. jan 2012

@stankapk peknucka 🙂 . A jasne vlacik daj na tortu to sa neprepadne ak je dobre vychladnea. A to vlhnutie bol asi velky teplotny sok pre nu ten balkon

dm1
4. jan 2012

@mizulienka ja najcastejsie pouzivam od Tatry to mam najradsej a davam 300g masla. A pouzivam aj to uz karamelove od tatry aj to je super a bez roboty

eliska22
4. jan 2012

@jakelina to je obyčajná prášková žltá a trošku zelenej práškovej som pridala do nej 🙂 a ďakujem 😉