Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mia1111
5. jan 2012
@lifinka - mne sa na modelovanie osvedčil smartflex velvet, aj keď začínala som tiež s WI - tú teraz používam len na poťahovanie. Smartflex krásne rýchlo schne, WI sa aj mne lepilo pri modelovaní - hlavne keď som ho zafarbila na sýtejšiu farbu... 😉
lifinka
5. jan 2012
@anibas přesně tak jsem to dělala, ještě jsem se dívala na www.youtube.com, takže postup jsem věděla, ale to jsem nečekala, 1.obr, focen hned další po 1h, Proč??? a čím podsypáváš hmotu?mě se to pořád nějak lepí, začla jsem pravda teprve včera, tak to chce určo praxi s WI 😃
mia1111
5. jan 2012
babyyyy, práve mi volali, že zajtrajšia oslava sa odkladá na sobotu, no paráda, ešteže som robila salkový krém, nie nejaký tvarohový... :-|
lifinka
5. jan 2012
@mia1111 ano přesně tak, bílá ještě šla, ale jak jsem dala gelovky tak bylo hůůůř, takže tu smartflex si zkusím obj, příště.dík 😉
mia1111
5. jan 2012
@lifinka - na modelovanie je to podľa mňa jedna z najlepších hmôt, uvidíš, to bude radosť modelovať. 😉
lifinka
5. jan 2012
@mia1111 doufejme, začátky jsou vždy těžkééé :-N
dada2007
5. jan 2012
@mizulienka mám otázku na mascarpone krém :-N .....chcem robiť dvojposchodovú, ale nie velkú preveľkú(spodný korpus 23cm a vrchný 15cm)...bude mi stačiť krém z dvoch šlahačiek? =-) to ma napadlo teraz :-p tortu robím v najbližšie dni......v nedelu je oslava(2x sme prekladali kvoli malého chorobám :-| ) dakujééééééém
anibas
5. jan 2012
@lifinka máš kupovanú WI na 1 kg ? nemáš originál vedro ? z akého obchodu ?
livia76
5. jan 2012
@mia114 veľmi peknučké
mia1111
5. jan 2012
Tak pridávam zatiaľ vymodelované samotné hasičské autko 😉 Robila som podľa fotky z netu, ale prispôsobila som si ho podľa seba 😃
mia1111
5. jan 2012
ha-ha-ha - ešte fotky 😃
mia1111
5. jan 2012
@lifinka - ja tiež len začínam, ale veľmi ma to bavííííííí x-)
lukika
5. jan 2012
baby už sa opakujem ale prosím kde kupujete ten smarflex
alenv
5. jan 2012
@vera_vila
@vladka1 škoda holky, jedna slečna z Brna bude mít do fialova svatbu a chtěla by takové podobné muffinky, myslím, že přesně takové by nemusely být, ale myslím, že by nemusely být tak těžké co myslíte. Netroufnete si?
alenv
5. jan 2012
@mia1111 fakt pěkné
mia1111
5. jan 2012
@lukika - ja som objednala posledne od kamky - ešte pred vianocami 😉 .
mia1111
5. jan 2012
@alenv ďakujem. Nie je dokonalé, ale dúfam, že 9-ročný bratranček bude mať radosť 😉
alenv
5. jan 2012
@mia1111 no já si troufám, říct, že je dokonalé.. krásné detaily
lukika
5. jan 2012
@mia1111 viem že tu podchvíľu spomínate že objednávate hocičo od kamky ale aká je to stránka prosím
lukika
5. jan 2012
@mia1111 to hasičské je perfektné ako skutočné
mia1111
5. jan 2012
@alenv - jáááááj, tak dokonalé ani náhodou, má kopec nedostatkov, ale ja som to krajšie nedokázala :-N . Ale tak máme tu babenky, čo majú dokonalé detaily, nebudem menovať, aby som na niektorú nezabudla x-) x-) x-) . Aj tak moc ďakujem, mňa každá pochvala posúva vpred x-)
vera_vila
5. jan 2012
@alenv Ráda bych, ale s muffinkama zatím moc zkušenost nemám 😞 Budu ráda, když budu schopná udělat švagrově sestře svatební dort, který mi pořád slibuje, že si nechá ode mně udělat...
mia1111
5. jan 2012
@lukika - ďakujem x-)
alenv
5. jan 2012
@vera_vila ale jak na ně koukám, tak mi nepřipadají fakt těžké :-N :-N :-N a to si nemyslím, že bych byla mistr 😃 😃 😃 jde o to upéct pěkný muffinek ten vršek mi nepřijde těžký.. škoda.. měla bych kšeftíček.. pokud by jsi si to rozmyslela tak se ozvi jedna slečna se mě ptala na bereme se
vera_vila
5. jan 2012
@alenv Aha... A na kdy by to chtěla?
alenv
5. jan 2012
@vera_vila tak já bych jí řeknu at ti písne a prostě se bud domluvíte nebo ne ju 🙂
vera_vila
5. jan 2012
@alenv No, zkusit se to může... Já budu tou dobou možná na mateřské, tak třeba najdu i čas 😃 Jinak na brms jsem taky, tak mě tam kdyžtak může najít ve svatbách srpen 2011 - město Třebíč
simasa
5. jan 2012
@dada2007 tak uz odpoved poznas - ta je naprd 😃
alenv
5. jan 2012
@vera_vila já jí napsala tvojí skratku tak ona ti písne.. ale myslím, že nejsou těžké na tom potahu není nic extra nazdobeného.. spíš dobře upéct muffinky