Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
5. jan 2012

@dada78 krása @bzucinka2 nádherné tortičky
@anibas nádherné to je.
@mia114 krásnučké tortičky a tie strapce na tej strechce su šúlané ručne alebo cez nejakú pomôcku?

lussy23
5. jan 2012

@mia1111 nádherné autíčko
@lifinka ten macko je krásny,škoda, že sa hento stalo. Ja tiež odporúčam Smartflex, super sa s ním modeluje.

adka_praha
5. jan 2012

@mia1111 waaaaau to auticko je skvele... 😵 😵 😵

mia114
5. jan 2012

@lussy23 dakujem, no je to robene z pretlacatka na cesnak, ale lepsie by boli keby boli dlhsie ale to z toho nejde a neviem najist strojcek na rezance.
dakujem za like babulky 😵

mia114
5. jan 2012

@mia1111 kraaasne auticko 😵 😵

simasa
5. jan 2012

@mia1111 je fakt paradne!

dada2007
5. jan 2012

@pristela šak my sme obe žochárky 😀 😀 😀 teraz som si všimla 😉

lussy23
5. jan 2012

@mia114 ja som skúšala robiť z lisu na cesnak vlasy na anjela a zlomil sa mi. =( Strojček na rezance? Teraz ste mi vnukli nápad. my ho máme. ďakujem za radu.

pristela
5. jan 2012

Bozinku baby vas docitat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😀 😀 nadherne tortose, som najskor na fb opacitkovala co som ponachadzala na nastenke a pak aj tu , si vas aspon viem zadelit ktora ste ktora 😀

@dada2007 jeej vidís, vsak to je super, mozem k tebe chodit na mlsanie torticiek 😝 😝 😝 😝 😝 a uz vobec nemusim piect 😝 ja som si to ani nevsimla

dada2007
5. jan 2012

@pristela ho-ho-hooooooooo.......že na mlsanie tortičiek..........ja s mojimi pár kúskami za rok 😝 .......moc sa nenachodíš 🙂))))))) si priamo z TO? ja hej....bývam pri modráku 😉

pristela
5. jan 2012

@dada2007 uz som mimo To , ale som v nich furt 😀 brasko mi byva za segafredom 😀 ja som vcul zo Solčianok , to je za krusovcami 😉
a akoto ze par kuskov za rok, pch treba sa ucit 😀 😀 😀 😀 a vypekat 😀 , ja som si akurat vcul kupila tuku mini okruhlu formu nech mozem piect mini pre nas, bo velke by sa mi nechcelooooo

vera_vila
5. jan 2012

@alenv no právě... Asi budu muset začít trénovat 😉

dada2007
5. jan 2012

@pristela jj, Solčianky-tam mi býva bratranec 😉 ......tuším teraz si im aj tortu robila....Emke k 7 narodkám 😉 a segafredo mám pod oknami 😅
.....a torty....zatial len pre rodinu....na zákazku si ešte netrúfam 😉
...a ja som si kúpila v tom našom cukrárenskom obchode(čo teraz sťahujú) tú posúvateľnú.....dá sa spraviť torta s priemerom od 14 do 28...takže tiež sa teším, že môžem na skúšku také malé robiť 😵 😵

pristela
5. jan 2012

@dada2007 jjo , no vidis aky je svet maly 😉 a uz ten obchod prestahovali? kam nevies? musim kupit abecedu a to sa mi neoplati cez e shop 😒

mizulienka
5. jan 2012

@dada2007 myslim, ze nebude stacit, ja ked robim 2x slahacka, 2x coko a 2x mascarpone vystaci mi to na 26 formu a tak do kompotovej misky mi zvysi

pristela
5. jan 2012

tak holky oslava za mnou 😀 hura , huraaa , nakoniec tortu robil so mnou malý , aj auto modeloval jedno on 😀 tak som mala o robotu menej a on stastny ako blcha 😀 😀 😀

pristela
5. jan 2012
dada2007
5. jan 2012

@mizulienka no parááááda......ešte že ma to napadlo sa spýtať.....už by som mala máááálo 😒 asi pridám jednu šlahačku+suroviny ku nej........ z 3/4l by to mohlo stačiť 😉
dakujééééééééééém

dada2007
5. jan 2012

@pristela gratulááááááácia 😵 😵 a torta super 😉
...obchodík presťahovali kúsok od toho kde bol......vedla toho dreveného ihriska za srdiečkom....tam je taká malá budova, kedysi tam bola kaderníčka alebo kozmetička......tak tam to je.. 😉

pristela
5. jan 2012

@dada2007 ahaaa , uz vieem , super, tam to bude mat lepsie 😉 a dakujeme ku gratulacii 😀

mia1111
5. jan 2012

@pristela - nááááááádherná torta 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

alenv
5. jan 2012

@pristela nádherný opravdu

jania023
5. jan 2012

Ahoj chystamm sa urobit tortu z WI a ako vidim tak sa moze roztiect..co urobit aby sa figurky neroztiekli?treba dat do chladnicky ci ako??

dajna11
5. jan 2012

@jania023 ja urobím a nechám na vzduchu vyschnuť 😀

dada2007
5. jan 2012

@pristela a majú zmenené otváracie hodiny......kuk tu http://www.cukrarskepotreby.sk/

pristela
5. jan 2012

@dada2007 ach moje nervy, zas nezapamätatelne otváracie 😠

holky dakujem mooooc za like-y , inak tieto nemaslove plnky su uplne fantastickeee, mnam

dada2007
5. jan 2012

@pristela vieš čo, predtým to bolo od tej 15:30 do 18.......a to som sa tam vždy trepala len s malou zo škôlky...a to bolo dalekooooooo.....a bolia ju nohýýýýýýýý.......a neviem čo.....takto je to síce také všelijaké.........ale aspoň tam môžem behnúť len s kočíkom doobeda 😉

jania023
5. jan 2012

@dajna11 lebo som videla vyssie u jednej kocky ze sa jej to uplne roztieklo tak aby sa mi to nestalo tiez 😀

jakelina
5. jan 2012

@pristela je nádherná, já jsem teď dodělala to volvo a jdu spát, nemám sílů ho ani vyfotit. Dnes celý den se s tím hraju, fakt od ráno. Jenom ten nápis co chtěla paní na střechu jsem dělala víc jak hodinu. 😒

mia1111
5. jan 2012

tak ja som pred chvíľou dokončila tortu 🙂 a potom som prerobila čelné sklo na tom hasičskom aute - kamarátkin muž skonštatoval, že vyzerá, akoby bolo naopak 😅 , no na obrázku som to tak pochopila, že je dole širšie, ale neva, už som ho prerobila tak hádam nebude mať oslávenec žiadne pripomienky 😀 😀 😀 .
A idem spať...
@jakelina - ty si modelovala volvo z hmoty, či si robila 3D tortu? Lebo ja to modelovanie nejak nezvládam, kým dosiahnem aspoň približný tvar , zabijem 2 dni... už potom tie detaily ma bavia, ale ten základný tvar, to je u mňa kríž 😖 ... a to som robila doteraz len vláčik a to hasičské auto 😅 . Takže máš môj obdiv 😉