Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. jan 2012

@mrka2 děkuju, to mi asi ten strach pomáhal 😀 😀

lifinka
6. jan 2012

@jakelina no však, i dospělí musí vědět, že jede vláááček!!!!! 😀

prosím o recept na světlý korpus na tu formu 23 kulatou, ještě musím něco upéct, ten mramor nestačí.
Holky nevíte proč se dělají na korpusech ty boule? Já dala ten 6hran malý s tím zbylým těstem do trouby a už je zase kopeček? je to tím, že je tam moc prdopeče?díky

mariann2
6. jan 2012

@yamahafazer nie, ta pištoľ je obalená horalka, bolo by to ble, keby to bolo z hmoty, ked tam dám keksík, nádejam sa, že to zjedia 😉

simasa
6. jan 2012

@jakelina teda to auto nema chybu!

anibas
6. jan 2012

@jakelina @mariann2 úplne nádherné vydarené tortičky 😵 😵 😵

anibas
6. jan 2012

@mizulienka @katulkaaaaaa perfektné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
6. jan 2012

@lifinka ja som raz kúpila 1kg WI a sa mi nezdala ako WI, skôr ako niečo pomiešané, preto odvtedy len Smarflex originál vo vedierku - buď 0,7 kg, 1,4kg 😉

mizulienka
6. jan 2012

dakujem vam dievcata za vsetky lajky, potesili ste ma 🙂
baby, aky vanilkovy krem by som mohla urobit? co to je vanilkovy krem??? 😕 😕 😕

zuba
6. jan 2012

@jakelina nádherné autíčko, krásne si s a s ním vyhrala

jakelina
6. jan 2012

@mizulienka z vanilkového lusku

vlada111
6. jan 2012

@mizulienka Luci je úžasná, parádne si ju zvládla 🙂

mizulienka
6. jan 2012

@vlada111 som rada, ze sa ti paci, aj mne sa celkom paci 😝

@jakelina dakujem si zlata, ale teraz mi volali, ze zmena...bude mascarpone s malinami...baby, ja uz nerobim skoro ziadny iny krem, len mascarpone 😕 😕

vlada111
6. jan 2012

@mizulienka aj ja len kávu, ale cukor musí byť u nás 😉

janulkamartinko
6. jan 2012

Ahojte,trochu oneskorene Vam zelam vsetko dobre do noveho roka,okrem zdravicka aj vela spokojnych zakaznikov 🙂 moje posledne,to cudo ma byt autobus :( a spiderman

vlada111
6. jan 2012

@mizulienka tak to veľa nezarobíš, ten krém je veľmi drahý. Určite si pridaj za takú tortu s mascarpone.

mizulienka
6. jan 2012

@vlada111 ved to, moj muz uz nevie, ako mi ma prehovorit do duse 🙂 musim aspon za taketo kremy pytat aspon 11 eur.

vlada111
6. jan 2012

@mia1111 @mizulienka Nespresso poznám a je super. My si kupujeme rôzne druhy káv, dokonca sme mali šťastie byť na nejakých kávových plantážach. Onedlho ideme tiež a ideme sa pozrieť aj na výrobu kávy. A skúsime konečne aj tú cibetkovú 😀

vlada111
6. jan 2012

@mia1111 je to super auťák 🙂

pristela
6. jan 2012

@janulkamartinko super, z coho si nakoniec robila tu siet?

@jakelina oooo, sánka mi padla, majstre!!!!! suprove je !!

@yamahafazer dakujem za zelanie 😀 mám od neho teraz pokoj bo som mu kupila tu drevenu drahu s vlacikom z tesca 😀 na odporucanie p.u. zo skolky , a od vcera sa s tym nonstop hra 😅
Ta kriva sa robila celkom v pohode, prvu som obalila tu velku to slo tazsie pokial som na to dosla, robila som to zo slovami ze na objednavku nikdy 😕 ale vrchne uz slo v pohode

vlada111
6. jan 2012

@pristela Žanet je krásna. Ako sa ti poťahovala tá krivá torta, máš ju krásne potiahnutú.

lifinka
6. jan 2012

poradíte mi od středy jsem měla v ledničce máslovovanilkový krém s rumem a te´d ho vytahuji a je stražený, čím to? A dá se napravit? Jinak korpusy se mi povedly, Matyášek má dneska asi bolení takže žádná rychlost s dortem☹

yamahafazer
6. jan 2012

joj baby mne je od rana tak naprd hlava ma boli ako kona a na zajtra mam mat dve torty hotove tak sa chystam vecer plnit dufam,ze mi to dovtedy prejde

vlada111
6. jan 2012

@mizulienka Luci nebuď hlúpa, kľudne povedz pri tej plnke, že stojí kilo viac. Ja som ju robila a fakt je to drahá torta.

mizulienka
6. jan 2012

@vlada111 ja som v tychto veciach strasna, ale musim si vypytat viac.

lussy23
6. jan 2012

@mizulienka krásna tortička @janulkamartinko krásne tortičky =)
@katulkaaaaaa perfektné dielko
@jakelina suprové autíčko
@mariann2 parádne torty
@lawli - krásnučké dielka @pristela nádherná torta

lifinka
6. jan 2012

@anibas tak já zatím nemám s čím srovnávat teprve jsem si obj. poprvé WI hmotu 😒

pristela
6. jan 2012

@vlada111 -kujeem, uz som pisala prispevok nad tebou , na prvy krat to bolo celkom dobre, horna sa potiahla super, spodna tazko, ale asi som mala tvrdsie mmf, mooja chyba , na jednej strane tej spodnej som mala potah trochu zvlneny, bola pre nas, tak ma to netrapilo az tak, dala som tam travu 😝 ale taka cista neozdobena ta kriva vypada uzasne-teda nemyslim tym ze vypadala uzasne mojou tvorbou 😀 ale celkovo taky tvar torty, tie krive v reale vypadaju super

jakelina
6. jan 2012

@mizulienka já to znám, já jsem si dnes vůbec neuměla říct za to auto peníze. Normálně je mi to trapné, zdá se mi, že chci za to moc a to beru 200,- korun za kilo

jakelina
6. jan 2012

@pristela vždyť byla nádherná, teda možná ještě je jestli jste ji už nesnědli. Ty to umíš tak krásně namalovat, fakt nádhera

mizulienka
6. jan 2012

@jakelina aj ja to nemam rada, ja by som bola najradsej, keby tieto veci vybavoval niekto za mna a ja by som iba odovzdala tortu 😀