Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
6. jan 2012

@sofi07 ahoj Gabika - ako sa ti to kráti ?!? 😅 😅 😅 drž sa moja, nech vám to dobre dopadne 😵 😵 😵

mizulienka
6. jan 2012

@sofi07 Gabika dakujem, no ja som taka ista, tiez vkuse rozmyslam, ze co bolo zle, ked sa neozvali 😒
pozeram, ze ty si uz 35 tyzden, to snad ani ni eje pravda, jak to leti 🙂 nech vsetko dopadne podla tvojich ocakavani 🙂

anibas
6. jan 2012

@mizulienka nerieš to, určite je dobré ak vieš či bola torta dobrá alebo nie, u mňa je najväčší kritik manžel, a keď sa zvýši krém a korpus a on s najstaršou ho spráskajú, tak viem, že torta je dobrá,... robila som v júni tortu na birmovku pre mm šéfa - po tortu len poslali rodinu, ani sa neozvali a pritom sú spolu v práci každý deň, ani som za 6 mesiacov nevedela či im chutila ,pretože oni podnikatelia majú už iný jazýček, až teraz na konci roka bola nejaká poznámka v práci, že dobrá torta !!!!

anibas
6. jan 2012

@daducha aj ja mám samé detské torty a teraz len 2 - 2,5 kg !!! už sa prejavuje ekonomická situácia 😒 😒

mizulienka
6. jan 2012

@daducha nadherne kazda jedna, na to, ze pecies iba rok, mas uplne krasne do detailu prepracovane torty, nadherne.

gagarinka
6. jan 2012

Jooooooj baby, ako dokážete modelovať také krásne postavičky? Aj ja chceeeeeeeeem
Ja som práve dorobila synovi Zahrajka, ale teda ešte šťastie, že tie deti nie sú až také náročné, a snáď sa bude tešiť aj tomuto chudáčikovi ☹ 😀

mariann2
7. jan 2012

@gagarinka krásny zahrajko, nepoznám originál, ale je veľmi vydarený 🙂

katulkaaaaaa
7. jan 2012

@mizulienka Lucka mne sa ozve tak 3ludia z 10....akoze ja uz to vobec neriesim,pretoze oni tym ze prevezmu tortu beru za uzavrete,este sa mi nestalo ze by nechutila...stalo sa ze niekto povedal mohlo byt viac plnky albo naopak menej....no ale to nikdy nevies ci zjedia plnky za kybel alebo nie 😀 zbytocne sa tym netrap mas nadherne torty,urcite aj velmi chutne 🙂
ale zase je pravda ked pride smska alebo meil ze lepsiu tortu nikdy nejedli 😵 popripade daju kontakt dalej tomu sa vzdy potesim 😵

dajna11
7. jan 2012

@mamina1978 no ten aj mne najviac sedí,len to nebude táaká hmotnosť ako treba,lebo to musí byť do 20eu ☹

mizulienka
7. jan 2012

dobre ranko, ak moje nocne 🙂

alenv
7. jan 2012

@mizulienka ufff.. to je krááása

mia1111
7. jan 2012

@mizulienka - nááááááááádhernéééééé 😵 😵 😵 😵 😵 , Ty si vôbec spala??? To kedy si stihla? Nádera 🙂

alenv
7. jan 2012

holky nedávno tu bylo video jak dělat ty křívé droty, chtěla bych na to mrknout, ale nemůžu to najít ☹ nemáte to někdo uložený?

mizulienka
7. jan 2012

@mia1111 asi 2 hodiny 🙂 ale super, ze deti spali skoro celu noc 😉

mizulienka
7. jan 2012

a dakujem 🙂

alenv
7. jan 2012

@mia1111
@mizulienka já některé z vás podezřívám, jestli vubec potřebujete spánek k životu 😀

alenv
7. jan 2012

@mizulienka nechápu jak můžeš žít.. já bych nebyla schopná fungovat

mizulienka
7. jan 2012

@alenv pokial nieco robim tak je v pohode, len si nemozem sadnut, lebo zaspim 😀

mia1111
7. jan 2012

@mizulienka - tak to klobúk dole 😉 . Kedy to dospíš? Ty sa určite niečim dopuješ a keď nespíš, nestárneš, čoooo? 😀 Lebo my bežní ľudia sme vždy ráno o den starší, ale ty nespíš, tak nestárneš 😀 😀 😀

alenv
7. jan 2012

@mia1111 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak tak

mizulienka
7. jan 2012

@mia1111 hehe keby to tak bolo 😎

mariann2
7. jan 2012

ahojte, tiež pridávam moje nočné, bolo to hrozné, cítila som sa strašne zle, asi som mala aj teplotu, ale nejak som to dokončila, ešte ma čakajú dve, v poslednom čase chce každý súrodenecké torty, robím aspoň jednu každý týždeň

mamina1978
7. jan 2012

@dajna11 ved urob to na ten maly okruhly korpus co ti baby poradili tusim 18 alebo ? 😕 , a podla vahy torty si vymodelujes navrch ten vrtulnik 🙂 vo velkosti akej potrebujes. Aj mensi by vyzeral urcite krasne a ty dodrzis vahu a cenu. 😀

mizulienka
7. jan 2012

@mariann2 su nadherne 🙂

reruna
7. jan 2012

@mizulienka ta s krtkem je nádherná, tolik barvených kytiček🙂

vecernicci
7. jan 2012

@mizulienka tak ty jsi neuněřitelná, prostě nádhera, je vidět inspirace flickrem 😉
@alenv já taky když nespím asoň 8 hdin, tak jsem ráno mrtvá 😀
@mia1111 😀 😀 😀

mizulienka
7. jan 2012

@vecernicci dakujem, tak tak flickr 🙂

vecernicci
7. jan 2012

jo málem jsem zapomněla, moje poslední hasičská přilba, na to, že jsem originál nikdy neviděla a dělala podle fantazie, tak to jde 😉 škoda, že jsem zapomněla vyfotit všechny najednou ☹

dajna11
7. jan 2012

@mamina1978 no jo,ten 18 korpus urobím isto,to bude ok,možno ho viac krát prerežem aby bol vyšší no a na vrch niečo vymodelujem.....bože jo 😀

dajna11
7. jan 2012

@vecernicci super super super krása