Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
7. jan 2012

@daducha krásne tortičky
@lifinka peknučný dortík
@mia1111 a ďajú sa kupiť aj v cukrárskom obchode?

vecernicci
7. jan 2012

@jakelina já na to taky koukala a fakt to mají asi jen na Slovensku 😠

jakelina
7. jan 2012

@vecernicci to jsem ráda, že nejsem tak blbá 😀 😀 😀 Jedině U balonku mají napsané, že jsou na objednávku

mariann2
7. jan 2012

@vecernicci @vera_vilaďakujem, musím pozrieť, či ju nájdem aj u nás

eliska22
7. jan 2012

@mizulienka nádherné tortičky 😵 ja tie tvoje kvietkové milujem 😉

dada2007
7. jan 2012

micky, je tu niekto???? prosím vás......mascarpone plnku môžem použiť pod hmotu ako ,,lepidlo" ??? či radšej si mám zarobiť maslo s cukrom...........díííííííííííííííííííííííííííííííííííík

erika107
7. jan 2012

ahojcek chcela by som vas poprosit ako sa robi ta bomboniera neviem najst nikde fotopostup a chcela by som to o 2 tt vyskusat. dakujem

yamahafazer
7. jan 2012

@dada2007 ja pouzivam ako lepidlo len vodu

erika107
7. jan 2012

@yamahafazer dakujem velmi pekne 🙂

yamahafazer
7. jan 2012

@erika107 nemas zac dufam,ze ti cosi ztoho pomoze ja by som ten vrchnak robila asi ztych oplatiek to sa mi zda najsikovnejsie

erika107
7. jan 2012

jj ja som kukala na TOM ten postup ale myslim si ze ten korpus sa mi moze prelomit a je po torte :( ... vyskusam o dva tt potom hodim foto ako to dopadlo 🙂

anibas
7. jan 2012

ahojte - u nás je konečne kráááásne slnečno, aj keď s vetrom, detiská som vyhnala vonku 😀 😀 😀 a pridám ešte jednu dnešnú tortičku

mamina1978
7. jan 2012

@erika107 A nemohla by si ten vrchnak upiect z medovniku ?(ako Medovnikove srdiecko) 😒 a len tu tortu pod nim ako klasika korpus?

dada2007
7. jan 2012

@yamahafazer ako vodu????? 😕 😕 😕 😕 nemyslím lepiť písmenká či postavičky..........
ale myslím to tak, že ked naplním tortu krémom, celú ju treba potrieť niečím.......a ked stuhne, pak dávať poťahovú hmotu......predtým som dávala maslo+cukor, a teraz mám krém ten mascarpone a bojím sa to tam dať..
dakujem

yamahafazer
7. jan 2012

@dada2007 aha ja som to zle pochopila 😀 ja potieram len maslo s cukrom a odrezky nic ine nedavam

yamahafazer
7. jan 2012

@erika107 ale ked zlepis oplatky s nutelou a obalis hmotou tak v pohode vydrzia nic by sa nemalo zlomit ja tak robim cela na tie postele a su super pevne

erika107
7. jan 2012

juuuj som zvedava ako to dopadne 🙂 ... a este som chcela neaky dobry lahky krem okrem coko, salka, a traseneho

zuba
7. jan 2012

@mizulienka paráda, krtko je úplne božský

vecernicci
7. jan 2012

@erika107 já dělám jovo krém, 2 šlehačky, tři lžíce moučkového cukru ušlehat, přidat želatinový ztužovač za studena podle návodu a pak zašlehat půlkilový bílý jogurt, je to mňamka

dada2007
7. jan 2012

@yamahafazer dakujéééééééééém..........asi som to aj ja zle napísala.....ok...bežím makať na nej 😵

zuba
7. jan 2012

@vecernicci neskutočná, no nádhera

yamahafazer
7. jan 2012

@erika107 ja zas slahacka vyslahat,tvaroh,natierkove maslo a ovocie niake

zuba
7. jan 2012

@simasa krásna práca

dada2007
7. jan 2012

baby............a pod mascarpone krém a maliny......mám dať džeeeeeeeeM???????

zuba
7. jan 2012

@dada2007 ja džem nedávam vôbec, dala som akurát do orechovo kávovej, ale pod takéto šľahačkové a ovocné nedávam - teda ja džem v tortách moc nemusím

dada2007
7. jan 2012

@zuba dakovalaaaaaaaaaaaa

jakelina
7. jan 2012

@erika107 já jsem dělala dvě bonboniéry a na obě jsem ten vrchní díl upekla z perníku a pak potáhla marcipánem. Ale určitě to půjde i z těch dortových oplatek.

danciacik
7. jan 2012

kočky ako robíte pudingový krém? respektíve potrebujem nejaký krém ku ktorému sa hodí ovocie

jakelina
7. jan 2012

@danciacik uvaříš pudink a studený zašleháš do másla, ale já ho nemám ráda. K ovoci můžeš i nějaký tvarohový, jogurtový nebo s mascarpone