Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
7. jan 2012

@alenv Ahoj, já jsem to v Brně v Ikei už hledala a prostě nenašla, i když píšou, že to mají na skladě... Tak asi jsem slepá... a měly by to mít za 149 Kč.

alenv
7. jan 2012

@dm1 no super.. díky... v pondělí hned zakoupím

alenv
7. jan 2012

@vera_vila já jedu na Zličín do Prahy tak snad.. kdyžtak se zeptám..

alenv
7. jan 2012

tak jsem si ted objednala http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/barva...
a http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/barva... tak snad budu spokojená.. máte někdo ten sprey?

vera_vila
7. jan 2012

@dm1 třeba se počůrává právě proto, že má jít do školky... Bojí se, neví, co ho čeká, kamarádce tohle taky dělala dcera, jak před vstupem do školky, tak i do školy... Až zjistí, že ho tam nechceš nechat, tak to určitě přejde...

vera_vila
7. jan 2012

@alenv Já jsem si kupovala stříbrnou, ale ještě jsem s ním nedělala, jsem si ho teprve ve středu vyzvedávala a zatím se mi žádný dortík, na který bych ho použila, nerýsuje...

vecernicci
7. jan 2012

@vlada111 @lukika díky, dělala jsem tři najednou, ale škoda, že jsem je zapomněla vyfotit pohromadě a byly v životní velikosti 😉
@dm1 krásný dortíky, ty slaný já obdivuju 🙂

desmodka
7. jan 2012

ta svadobna to ma byt zlata svadba 😅, len tie prstienky tak moc teda nevyzeraju su farbene metalickou tekutou extra gold a teda so zlatom to nema nic spolocne 😠 skor to vyzera ako bronz

alenv
7. jan 2012

@vera_vila no mě taky ne.. ale chci jednu mít doma🙂 já si něco vymyslím ted dělám na víken.. ale s autama pro synovce

alenv
7. jan 2012

@desmodka jáááá oba dorty jsou skvostné

79zuzana
7. jan 2012

@alenv ahoj, ja mam ten sprej v perletovej farbe, robi sa s nim velmi dobre 🙂

vecernicci
7. jan 2012

@desmodka a nemáš to tu dark gold? tu jsem si koupila na tu přilbu a je to jako červené zlato, klasická zlatá je light gold, už jsem taky moudřejší 😉 ja a abych nezapomněla, krásný dortíčky 🙂

larah
7. jan 2012

ahojte tortickarky tak uz sme sa vratili masurko vydrzalo v neporusenom stave tolku cestu aj ked malo 6,5 kg 🙂 dala som doneho tu jogurtovu plnku co ste tu pisali je to fakt super mnamka vdaka za receptik 🙂 dovtedy som poznala len maslovu s pudingom

alenv
7. jan 2012

@79zuzana já mám taky v perletové 🙂 tak to jsem ráda. a stříká se na to z dálky vid.. aby tam nebyli nějaké fleky

desmodka
7. jan 2012

@vecernicci no ma tam nazov ze extra gold... uz som aj ja teraz mudrejsia 🙂 ale torta sa pacila to je hlavne 🙂

79zuzana
7. jan 2012

@alenv ja som to striekala tak asi z 15-20 cm, ale tak rychlejsie, aby to neslo na jedno miesto, ale aby to bolo rovnomerne 🙂 ako ked si striekas lak na vlasy 😀

alenv
7. jan 2012

@79zuzana 😀 😀 😀 díky.. radši to zkusím ještě mimo.. ale chápu😀

jakelina
7. jan 2012

@lukika nedělala jsem to podle žádného postupu, jenom jsem naskládala na sebe pláty s krémem a ořezala a pak podle fotek na počítači vyřezávala okna, dveře atd.. Jenom tu podložku, aby vypadalo jako stojící na kolech jsem udělala podle postupu na Dortománii.

jakelina
7. jan 2012

@dm1 tak to moc držím maličkému palce, ať se mu ve školce líbí. 😉 Tobě v práci taky 😉

79zuzana
7. jan 2012

@alenv ja som si to tiez naprv odskusala len tak ... vysprejovala som ruzicky na tanieriku 🙂

larah
7. jan 2012

chcem sa vas este opytat ci tie kostice sa predavaju spolu alebo aj samostatne? pouzivate ich vsetky? chcem skusit aj kvetinky - da sa to urobit aj niecim inym? ten salatik som roztlacala ruckou z radielka 🙂

desmodka
7. jan 2012

@larah http://www.smszlava.sk/zlava/modelovacia-sada/ tu mas za dobru cenu vsekty, len su to cina

jerryjanka
7. jan 2012

ahojte - mam otazku kde robim chybu pri mramorovom korpuse že mi bielky s práškovým cukrom nejdú vymiešať do tuhého snehu , len do tekutého blemcajzu? bez cukru vždy vyšlahám krásny sneh ale s cukrom vždy oničom. celé je to tekuté a aj korpus potom nenadvihne a je taký tuhý ☹

jakelina
7. jan 2012

@jerryjanka ušlehej bez cukru a přidej ho tam až do ušlehaného a bude ještě tužší.

jerryjanka
7. jan 2012

@jakelina dakujem - ja som si aj myslela ale vo fotopostupe to bolo nafotene ako cukor vopred. tak už budem vedieť. skušam robiť mramor pre neter na zajtra

mrka2
7. jan 2012

@jerryjanka ja vzdy robim mramorovy tak,ze bielka si vyslaham zvlast a vsetko ostatne spolu. teda najprv cukor a zltka a tak vsetko ostatne a napokon len zaslaham rukou sneh a nikdy nemam problem. 🙂

mrka2
7. jan 2012

jaj, uz pisala jakelinka 🙂

dm1
7. jan 2012

@alenv ja som mala taky perletovy ten milujem je krasny a tiez zlatu obe super

dm1
7. jan 2012

@jakelina dakujem 😵

alenv
7. jan 2012

@dm1 prosím tě a tuhle modrou jsi nanášela jen na modrou barvu nebo i na jinou?