Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kamilecka
9. jan 2012

@zuzkat1 presne si tak zacala ako ja .... a tiez robim len svojim detom ( len na narodeniny...na meniny sa neunuvam 😀 ) a mojmu krsniatku,aj to uz som robila tu futbalovu posledny krat....zial nevedia to asi az tak ocenit ako ja sa na tom namakam 😀

jakelina
9. jan 2012

@vecernicci dnes mi přišel ten balíček a už se těším až použiju na nějaký dort extrudér. Umyla jsem ho a zkoušela na kousku bílého Smarflexu a po nějaké době to normálně tu hmotu zabarvilo na šedo, jako by se odřel ten vnitřek nebo co. Snad to přestane dělat až to umyju. 😒

mizulienka
9. jan 2012

@jakelina a kde si prosim ta kupovala ten extruder?

vecernicci
9. jan 2012

@jakelina tak to mi nedělá 🤐 zkus to ještě umýt třeba tou štětkou na flašky pro malýho, třeba to přestane 😉 já většinou dělám s barevnou hmotou, hlavně tím dělám ty tenoučký černý čárečky na lemování obrázku

mariann2
9. jan 2012

@dajna11 verím ti, že ťa to trápi, zvlášť preto, že je to suseda, preto ja, keď pečiem, známym, poviem hneď vopred, ok, upečiem, robím za 9€/kg, ale že si to ty, bude to stáť 7€/kg, rodine pečiem len za suroviny, ale v žiadnom prípade si nedávam doniesť suroviny od ľudí, lebo potom ako, vrátim 0,5kg múky a štvrť masla späť a keď nevrátim, mali by pocit, že som si to nechala a neviem ako si tým pomôžem. Keď si si stanovila cenu 30€ mala si jej vysvetliť, že za suroviny od nej si si odrátala 5€, inak by torta stála 42€, ale ona to má ako suseda za 25. a že sa neozvala, čo už, aspoň sa nemusíš trápiť, koľko si zapýtať za ďalšiu tortičku pre ňu 😉

jakelina
9. jan 2012

@vecernicci no právě jsem to teď vydrhla kartáčkem na zuby a snad to nebude dělat. Poprvé jsem to jenom tak propláchla.

jakelina
9. jan 2012

@mizulienka je to tady ten a já se přiznám, že jsem ten obal už hodila do popelnice, tak ani přesně nevím jak se ta firma jmenovala. Dala sem odkaz večernice, tak já jsem to jenom odklikla a objednala. Byla to nějaká jiná firma, ale vypadá stejně.
http://www.zazen-nudu.cz/extruder-na-polymerove...

csina
9. jan 2012

@dada2007 úplne odpadávam z tej tučniakovej torty.... 😵 😵 😵 nemá chybu... a nemáš foto nakrojenej, ako tie kaskády vyzerajú zvnútra??

bzucinka2
9. jan 2012

ahojte, ja som robila malemu plnku z jogurtov a ta je mnam bozska, cucoriedkova 🙂

jakelina
9. jan 2012

@bzucinka2 a jakou, se šlehačkou???

mizulienka
9. jan 2012

baby, ake mate odozvy, ked robite coko kremy? ja som robila cokoladovu tortu zatial asi 4x....ale zakazdym su to take rozpacite odpovede...ze vyborna, ale mimoriadne syta, co netusim co znamena...ze bola dobra, ale dost sladka...a poodobne...do kazdej isiel iny cokoladovy krem, tak ja uz ani neviem ake mam urobit, aby boli nadseni, ako napr pri mascarpone plnke kazdy velmi chvali....este vyskusam parizsku coko slahacku a uvidime...to nie pre to, aby ma vychvalovali do nebies, ale chcem aspon jeden recept, ktory budem mat osvedceny ze chuti.

eliska22
9. jan 2012

@mizulienka ja robím, keď chcú čokoládovú, tak len tú parížsku šľahačku a všetci chvália, aj mne chutí 🙂 a zatiaľ som ju robila vždy s banánom 😉

dm1
9. jan 2012

@mizulienka ono to mas velmi tazko pretoze kazdemu chuti nieco ine. niekto radsej sladsie iny nie a podobne. Ja ked chcu coko robim bud nad parou podla toho kolko mam casu ale na jedno vajco iba 40g cukru alebo falosny parizsky a tam nedavam vobec ceru a davam 200g cukru len na jednu slahacku. Zatial sa nikto nestazoval tak neviem posudit vzdy chvalili

pristela
9. jan 2012

@mizulienka jaj z toho si nic nerob!!!! mascarpone a podobne budu chvalit vzdy lebo to niesu maslove tazke, sýta znamena, ze zacnu jest kusok torty, ktory je super, ale prosto ho nedojedia alebo dojedia a su plny, si predstav, ze si sadnes a nalozis si na tanier tolko masla kolko je v kusku torty, bleee, parizsky ale nie s maslom je suprovy a tiez don nedavam cukor ako tu uz niekto spominal 😉
podla mna su naj torty s ovocim , je to sladke hodne svieze a torta sa nepreje 😉 ako maslova

mizulienka
9. jan 2012

@eliska22 das mi prosim recept na tvoju parizsku? dakujem

@dm1 Dani takze davas 1 slahacku, 200g cukru a 100g cokolady?

mizulienka
9. jan 2012

@pristela no mas pravdu...oni nepovedali, ze im nechutila, len ze aj taky velky jedak ako jej manzel nevladal dojest...ale urcite vyskusam tu parizsku...ty robis 1 slahacku a 100g coko do toho?

dm1
9. jan 2012

@mizulienka ano len coko az tak 150g a trosku kakaa nakoniec. ono kludne mozes dat potom uz len jedno maslo nie 2 a aj ubrat na cukre podla chuti. v original recepte je ovela viac cukru este. Ono ja mam rada aj lahke slahackove torty ale zase ked sa povie torta tak ja si hned predstavim klasicku maslovu tortu samozrejme chutne kremy a aby nebola sucha. Je pravda ze je to sytejsie ale taka je pre mna torta.

eliska22
9. jan 2012

@mizulienka ja dávam na 1 šľahačku 100 g čokolády, väčšinou používam tú z lidla alebo varovú figaro 🙂 na druhý deň vyšľahám a už nič nepridávam len stužovač šľahačky, ale to na 2 šľahačky dávam 1 stužovač 😉

pristela
9. jan 2012

@mizulienka ano 1 slahacka a100g coko, ziaden cukor , niekedy ale dam coko aj 150 🙂 je to pak tuhsie, je dobra aj bez ovocia 😉 taka lahucka

dm1
9. jan 2012

@mizulienka ako ze nevedel dojest jeden kusok torty? tak s tym nemam problem pri maslakoch ani ja a to nie som velky chlap 😅

mizulienka
9. jan 2012

ste poklady dievcence moje, dali ste mi nadej, ze aj ja urobim dobry cokoladovy krem 😀 😀 😀 😀
dakujem este raz 😉 😉 😉 😉 😉

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 tak mi povedali a on je chlap ako hora ozaj 🙂 robila som obyc bohusov nastav vanilkovy akorpus a ten coko krem a visne...a ani presladene to nebolo, lebo ja som skusala a davala som visnovy gel ten je kyselkavy.

eliska22
9. jan 2012

@mizulienka a keď nemám stužovač, robím aj bez neho a v pohode drží 🙂

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 mne sa pri slove torta objavi momentalne mascarpone krem, alebo tvarohovy, max salkovy krem 🙂
to je asi podla toho, ake robime najcastejsie 😉

monika76
9. jan 2012

Ako tak čitam kočky nie som asi sama ☹ jaj mám 1. zlú skúsenosť a dosť ma to tiež zobralo.Zákazníčka si objednala malú krstinovú tortu ,chcela len peknú výzdobu.Ako plnku chcela parížsky krém .Všetko som si zapísala bola u mňa a kecali sme pomali hodinu.Po tortu si prišla bola veľmi spokojná.No na druhý den telefonát,zdrbala ma jak malé decko ! tak čítajte ... torta bola chutná! aj sa jej páčilavelmi ale ona citujem : si dumala že v nej bude ananás ! 😠 ja jej na to slušne pani nevraveli ste nič o ananáse a aj keby nepasuje to spolu.Ani slovkom sa nezmienila o ňom.Ona vrieskala na mna že som jej hanbu spravila na krstinach lebo ona každému povedala že tá torta bude parížsky krém + ananás a ked ju rozkrojili tak sa jej smiali že kde ten ananás je ! 😒 dorazila ma .Takže od teraz musím už asi aj vediet čo im chodí po rozume nie len to čo vravia. Tak toto ma načisto dorazilo.Toto je fotka tej torty.

dm1
9. jan 2012

@mizulienka 😀 klasicka parizska slahacka je dobra neboj. Len skoda ze nei je dost pevna aby mohla ist aj do poschodoviek 😖 . Mne sa ale raz stalo ked som ju robila pre nas a dala na to este aj mrazene ovocie ze mi to brutalne tielko. odvedy som ju radsej nerobila 🤐 . Inak ono tento krem ma vyhodu ze keby sa ti aj zdal menej pevny zaslahas trosku masla a jeto. V podstate aj pod potah moze ak tam do zbytku pridas maslo

mizulienka
9. jan 2012

@eliska22 super, dakujem, urcite vyskusam, caka ma jedna cokoladova 28.1. 🙂 potom napisem, ci som bola uspesna 🙂

lusil2005
9. jan 2012

@dm1 ja tiez milujem lahke slahackove plnky, a nikdy mi nechutili maslove torty. ale salkovy krem alebo coko slahany nad parou - to je podla mna deluxe torta.
@mizulienka ja robim vzdy coko slahany nad parou ale davam viac coko ako je v recepte a zatial vsetci chvalili do neba. davam tam visne - tie to trosku osviezia. a ked nechcu visne, dam oprazene nasekane lieskovce. tiez som si chcela najst nejaky iny osvedceny, ktory netreba pol hodinu slahat nad parou, ale akosi nemam odvahu, lebo tento je bozsky.

dm1
9. jan 2012

@monika76 ty brdo to co je za trubkuuuuuuuuuuuuuuu??????? akoze sorry ale kto si hubu neotvori nema ked chcela ananas tak mala povedat ja by som jej povedala ze zial necitam myslienky a ked chcela ananas mala povedat! vrrr do su ale divni ludia! ja som nastastie nemala zatial jedinu zlu skusenost tak som rada

mizulienka
9. jan 2012

@monika76 je nadherna, to co za pani, co si dume a mysli, ze rozprava nahlas???
to mi je luto, ale tak netrap sa, ty sama vies, ako to bolo, ze nebola rec o ananase, ale viem, ze je to neprijemne.