• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
@mizulienka a hodis mi ho, prosim? Skusim, mozno je lepsi:slight_smile:
10. jan 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha presne tak - mrtvo na východe a nízke váhy :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
10. jan 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila já ti to nezávidím.. naštěstí jsem si školu oddělala bezdětná a bez přítele :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže žádné starosti jen studentský život. Já zítra budu péct korpusy, ve čtvrtek plnit a potahovat a v pátek dodělám.. je to na sobotu na oběd.
10. jan 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daria77 a nechceš tvarohový ? : 5OOg tvarohu - vedierko z Lidla + smotanový puding z 250 ml mlieka + cukor + vanilk. cukor + stužovač Dr. Oetker za studena :wink: :wink:
10. jan 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja skopcim ti vsetky, co mi napisala jedna pani, ktora sa specializuje na tieto bezlepkove
Suroviny na orechové cesto:
4 bielky vyšľaháme so 4 polievkovými lyžicami práškového cukru a
1 kávovou lyžičkou citrónky do tuha, potom pridáme 4 žĺtky a 1 kávovú lyžičku oleja, nakoniec opatrne primiešame múku preosiatu s ½ bal. kypriaceho prášku (3 polievkové lyžice bezlepkovej múky Schär Mix C a 1 polievková lyžica zomletých orechov) a dáme piecť na plech vyložený papierom na pečenie.

Suroviny na kakaové cesto:
4 bielky vyšľaháme so 4 polievkovými lyžicami práškového cukru a
1 kávovou lyžičkou citrónky do tuha, potom pridáme 4 žĺtky a 1 kávovú lyžičku oleja, nakoniec opatrne primiešame múku preosiatu s ½ bal. kypriaceho prášku (3 polievkové lyžice bezlepkovej múky Schär Mix C a 1 polievková lyžica kakaa) a dáme piecť na plech vyložený papierom na pečenie.

Základný bezlepkový korpus (dávka do strednej formy napr. ovál)
6 bielkov vyšľahať so 6 kopitých polievkovými lyžicami preosiateho práškového cukru a 2 kávovými lyžičkami citrónovej šťavy dotuha, potom pridať 6 žĺtkov a 2 kávové lyžičky oleja, opatrne premiešať a nakoniec opatrne pridať 6 kopitých polievkových lyžíc múky Schär preosiatej s pol balíčkom kypriaceho prášku do pečiva značky Dr. Oetker. Cesto nalejeme do formy a nahrnieme smerom do stredu
- nie veľký kopec a dáme piecť na 180 stupňov, či je korpus upečený vyskúšaj špáradlom - pečenie môže trvať aj cca 40 min.
Ja najskôr pečiem odokryté pokiaľ to nechytí zlatavú farbu, potom to ešte zakryjem alobalom a dopekám cca 20-25 min. Cesto sa počas pečenia zdvihne, ale po upečení trošku klesne a tým sa vyrovná aj ten vydutý stred.
10. jan 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja ja som robila ten kakaovy a bol uplne suprovy, nadychany, lahucky vyborny
10. jan 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam svoju tortičku dva dni som sa snou hrala a má 7 kg idem si vas prečítat :wink:
10. jan 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
@vecernicci ešte ma napadlo a akú plnku si dávala do tej torty pivový pohár ? nechali to na mňa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. jan 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv no, já začínám ve čtvrtek, v pátek dodělám a v sobotu ráno půjde k zákazníkovi... Na to McQueena jsem zvědavá, jak se Ti podaří... Ale jsi šikula, tak to určitě bude super
10. jan 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adul67 krásna
10. jan 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila ale nebude to 3D, jelikož malej miluje buráka :grinning: :grinning: :grinning: a tak to bude drot dvojpatrový a křivý to mám v plánu s barevným korpusem.. ale plán a realita může být absolutně odlišná dost improvizuju :grinning: :grinning: jinak díky mooooc za pochvalu
10. jan 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dakujem krasne! Mamina aj sestra maju celiakiu, tak ich urcite potesim s tortickou:slight_smile: si poklad!
10. jan 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adul67 wow,,,, ale je uzasna... tie dva dni stali za to... kabelka ako original :grinning: :grinning: :grinning:
10. jan 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv No, tak to sis vzala sousto, ale určitě to zvládneš...
10. jan 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila no vzala :grinning: ale pořádně si to vyzkoušet můžeš právě na dortech v rodině. :grinning: a mě to i baví
10. jan 2012 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby čo používate stencils, dávate na to ceru roztopenú, neroztopenú, alebo to farbíte inak?
10. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv to je důležitý... tak jsem zvědavá na výsledek.
10. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila no tak to jsme dvě:grinning::grinning:
10. jan 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adul67 ta kabelka je nádherná, krása :wink:
10. jan 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina juj krásne kvietky sa ti podarili :slight_smile:
10. jan 2012 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 veď je krásna, a v podstate chlapom sa vždy niečo nepozdáva :grinning:
10. jan 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 bola to zlta gelovka Wiltonka a hneda.Viac zltej a potom som postupne domiesavala hnedu :wink:
@mariann2 nemas zaco :wink:

@njonja palma je kusok hnedej hmoty na drôtiku 18-tke.Pod tensim sa to ohne a nedrzi.malymi noznickymi som to nastrihala a nechala asi 2 dni schnut.Listy na palme su na drôtikoch,tiez asi 2 dni schnutia.Potom som ich spolu s paskou dala dokopy a tak cele zapichla do kmenu palmy.Spoj som zamaskovala kokos.orechmi.
10. jan 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 ja som zatial pouzila iba praskovu farbu a islo to super
10. jan 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule skúšam ešte raz, neviete niekto čo je s monikou z všetko pre torty- chcela som od nej smartflex, ale akosi ma ignoruje
10. jan 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 dakujem krasne..... :dizzy_face:
10. jan 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas no ja ich vzdy ukecam na min. 3 kg ,hovorim ze je to taky standard ako v obchode :grinning: .Uz aby zacali svadby, pevne verim ze tento rok budem robit same veeelke svadobne :grinning: :grinning:
10. jan 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bianca dakujem za pridanie na FB :wink: .No a torta,myslim ze som videla jednu super so stihackou naposledy na TOM - dáša čapkova
10. jan 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuba ja netusim, viem, ze uz niekto raz spominal, ze je tazke sa na nu nakontaktovat, drzim palce.
za kolko ma smartflex?
10. jan 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka 35,6 € a chcela som to dat doviest kamoske, tak by aj postovne bolo gratis,ale od piatku mi na mail neodpoveda a ani tu na MK :angry:
10. jan 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuba to je vyborna cena...idem hned objednat...no snad sa ti ozve...neviem, ci nestiha, alebo ma toho vela, ale je to casty problem, ze sa neozyva.
10. jan 2012 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok