Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
12. jan 2012

dakujem dievcata, vobec neviem, ako to zacat robit, ci cisto z hmoty, alebo z nejakych keksikov alebo coho...

katulkaaaaaa
12. jan 2012

baby velky obdiv co robite kvety na dratikoch,ja som vcera pri lalii skoro porodila 😠 aj tak neni nic moc.... @mizulienka taka objednavka potesi hlavne ked je z vecera do rana 😕

dadka212
12. jan 2012

@mizulienka ja ti neviem, asi by som z hmoty robila...
@katulkaaaaaa ja som jednu laliu robila asi týždeň a tiež nič moc 😝

katulkaaaaaa
12. jan 2012

@dadka212 😀 dadi ja vcera ze sak to mam hned,som nadavala ako stary chlap 😀 na stretku to vyzeralo taaak jednoducho

jarka_ch
12. jan 2012

@dadka212 a ako to zafarbim? 😅

dadka212
12. jan 2012

@jarka_ch musíš si kúpiť aj farby 😉

jarka_ch
12. jan 2012

@dadka212 dakujem 😵

dadka212
12. jan 2012

@jarka_ch nie je začo 🙂

dadka212
12. jan 2012

@jarka_ch inak ak to chceš len na jeden krát a pre vás, stačia ti aj farby z drogérie stoja asi 30centov, rozpustíš ich v kvapke bieleho alkoholu a spracuješ s hmotou aby to bolo rovnomerne zafarbené 😉

katy1979
12. jan 2012

@mizulienka vidim ze stresujes ala rychla objednavka. skus len z hmoty vsak ako ju chces velku?

mne takto vcera vecer volala znamu na sobotu poschodovu. po prve ju sokla cena aj ked myslim ze prave ju by to malo sokovat najmenej. po druhe ked som jej povedala ze tento tyzden nerobim ze maly ma zapal pluc tak ze moja skoda ze som si mohla zarobit. no hej moja skoda ale nerobim za kazdu cenu.

mizulienka
12. jan 2012

@katy1979 ved ja este rozmyslam, ci to urobim, hej stresujem ;-0
ale je to velmi dobra znama a uz odo mna brala 3 torty,je mi blbe povedat nie, ale viem, ze sa ani neurazi ani nenahneva, ak odmietnem.

katy1979
12. jan 2012

@mizulienka jaj ty si to este nezobrala? ak nemas nic ineho tak to ty zvladnes. s tvojou sikovnostou urcite

jarka_ch
12. jan 2012

@dadka212 ja len kvoli malemu,lebo bude mat 1 rocik inak nevypekam lebo nemam komu 🙂 aj na krstiny som mu piekla a to som robila doma marcipan a celkom sa mi nepodaril tak som bola nestastna

dadka212
12. jan 2012

@jarka_ch myslím, že ti budú stačiť aj práškové, ak nepečieš často 🙂 torta je krásna 😉

mizulienka
12. jan 2012

@katy1979 asi vezmem, ale o mojej sikovnosti pri stvorkolke pochybujem ;0 nerada take neroib nevadi...
dufam, ze tvojmu malickemu sa polepsi

blizennec
12. jan 2012

holky pomoc! jak udělám pěknou červenou na bleska z cars? mám barvičky od wiltonu a vůbec to nejde ☹ už zkouším i variantu malovat barvičkou přímo na hmotu (tu napůl červenou spíš do oranžova která vznikla obarvením) ale přijde mi že to snad neuschne akdyž jo že to bude vypadat šíleně. nikdy jsem takhle sytou nepotřebovala a teď jsem zoufalá.

blizennec
12. jan 2012

hmotu mám WI

katy1979
12. jan 2012

@mizulienka len aby si zo seba nebola prekvapena. My ti verime ze to zvladnes

@blizennec no extra gelovku asi nemas. skus pridat este farbu ak to este pojde

blizennec
12. jan 2012

@katy1979 to bohužel nemám. ale už jsem i na ten kousek hmoty vypotřebovala asi půl kelimku a pořád je to stejné ☹

katy1979
12. jan 2012

@blizennec pul kelimku tak to je veru dost. ak das do kusku troska ciernej co ti to urobi. netusim co by to urobilo s inymi farbami.

zuba
12. jan 2012

@pristela dakujem si poklad

blizennec
12. jan 2012

@katy1979 tak jsem zkusila a mám najednou hodně oranžovou až cihlovou 😀 asi to vzdávám, jdu obarvit kousíček pravého marcipánu, tam to jde lépe 😀 snad se paní nebude zlobit 🙂

zuba
12. jan 2012

@akme dakujem

mizulienka
12. jan 2012

@katy1979 si zlata kati dakujem 😉

bianca
12. jan 2012

@blizennec fuha .Toto sa mi este nikdy nestalo a to farbim cervenu totalne uplne bezne Wiltonkou

jakelina
12. jan 2012

@blizennec taky se tomu divím, ona někdy barví do růžova, záleží co máš za hmotu, ale do oranžova 😲 ???

artepf
12. jan 2012

@blizennec já taky neobarvím žádnou hmotu (mléčný marcipán ani Smartflex Velvet) na sytě červenou tou obyčejnou "Red red" od Wiltonu, ale koupila jsem si "Red extra" od Sugarflair - sice stála dvakrát tolik, ale je jí taky dvojnásobné množství. No a tou jsem si marcipán krásně obarvila, stačila jen troška, takže doporučuju koupit, kdyžtak pro příště 😉 . Používala jsem ji na tenhle vánoční dort.
Jinak holky, prosím o radu, dáváte i pod těžší dorty jen karton obalený v balícím papíru 😲 ? Třeba pod několikapatrové? A vydrží to? Díky za radu 🙂

mia1111
12. jan 2012

@lawli - jéééééj, ďakujem 😵

blizennec
12. jan 2012

@bianca @jakelina no taky jsem se divila že to není třeba aspoň do růžova.

@artepf jj příště asi koupím tu extra červenou,díky 😉

jsem to vzdala a bleska už mám z pravého marcipánu 😀

ikula2
12. jan 2012

Ahojte prosim vas nasla som na nete vela obrazkov cars kamion, ale viem ze aj tu ste robili kamion a veeelmi sa mi pacil, ale nepamatam kto, mohla by som este poprosit foto? Neviem ako urobit to ze bude nad podlozkou aby to vyzeralo ako skutocne na kolesach.

A este jednu pomocku nemate ulozene postupy na drotikovanie na yutube neviem najst. Uz som skusala ale teraz by som chcela ruze na stonke. Veeelmi DAKUJEM