Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. jan 2012

@anibas ach jaaj, tak drzim palce, aby ti to islo od ruky 🙂

lamps
13. jan 2012

@mizulienka tortičku máš krásnu 😅 a ďakujem za pochvalu 😅

bianca
13. jan 2012

dobre muhaha rano prajem
@anibas ty ja nechapem ako sa to da zvadnut.Mne uplne staci jedna,mozno este tak dve by som zvladla ale 5 ani nahodou

miciatko
13. jan 2012

ahojte koceny , tak dnes som dorobila tu plnku mascrpone a je strasne dobra , uz sa mi len maliny roztapaju a idem na to , pekny den tortickarky 🙂

vecernicci
13. jan 2012

@lamps @mrka2 @mizulienka holky, krásný dortíky, fakt supr

@mizulienka prosím tě, co to máš za barvičku? Je nádherná 😉

vecernicci
13. jan 2012

@gabka32 dám to tam i stím táckem, neboj neslepí se to, krásně to jde sundat dolů, když to podebereš dlouhým nožem, už to mám vyzkoušený, nebo jednou jsem ten vrchní krájeli tak jak byl nahoře a taky to jde dobře 😉

vecernicci
13. jan 2012

@79zuzana hele, tenhle je kouzelný http://www.flickr.com/photos/mamarhu/5011905595/ a vůbec, mrkni tady něco určitě vybereš http://www.flickr.com/photos/mamarhu/5011905595/

mizulienka
13. jan 2012

@vecernicci dakujem, no s tou farbou som si narobila...raz sa mi podarilo namiesat taky pekny odtien ruzovej a teraz si vybrali taky isty, ale za nic na svete som ju nemohla dosiahnut...
farbila som ruzova od wilton, dusky pink od sugarflair a tiez claret od sugarflair

jakelina
13. jan 2012

Moje Kitty a ze zbytku malinký dortíček pro sestřičku oslavenkyně, ať jí to není líto, že nemá dort.

martinex
13. jan 2012

dievcata poradte,s ktorou potahovkou ste najviac spokojne?
uz som vyskusala WI,K2,RDI,PDTs a stale sa neviem najst..... 😠 jedna moc makka,druha moc tvrda....slak ma triafa.... teraz mam PDTs a vcera skoro cely kybel letel von oknom od nervov 😖

jakelina
13. jan 2012

@martinex ještě jsi neměla Smarflex, tak zkus.

jakelina
13. jan 2012

@martinex Můžeš ty hmoty i pomíchat, když je moc tuhá, tak přidej kousek RDI, ta je měkounká a je to pak tak akurát.

martinex
13. jan 2012

@mizulienka lucka prosim ta,tie perly na snurke co mas na tej poslednej torticke,to je co zac? a odkial? 😅

mizulienka
13. jan 2012

@martinex ved ja som ti davala smartflex, nerobilo sa ti s tym dobre?
@jakelina krasne torticky obidve 😉

jakelina
13. jan 2012

@mizulienka děkuju 😉

martinex
13. jan 2012

@jakelina jaj,zabudla som napisat, mala som kilecko od @mizulienka ale zeby som skakala od nadsenia nemozem povedat...mam pocit ze sa dost lepil na prsty...

mizulienka
13. jan 2012

@martinex Mati tieto mi kupila teta, ked bola v dunajskej strede, niekde vo svadobnom salone to mali.
ale myslim, ze aj v eshopoch sa uz daju kupit...neviem, teraz konkretne, kde to mali, popozeram a poslem ti, alebo aj baby urcite poradia.

martinex
13. jan 2012

@jakelina to som veru este neskusala....tak asi dokupim RDI a budem ho miesat s PDTs,to by potom mohlo byt tak akurat. teda dufam 😎

mizulienka
13. jan 2012

@martinex ano? to mi je luto, ale mne sa s tym robi vyborne...to je asi sila zvyku.

jakelina
13. jan 2012

@martinex aha, tak to už nevím. Já potahuju jenom s MMF, ještě jsem s jinou potahovkou nedělala, ty kupované používám jenom na postavičky nebo když potřebuju sytější barvu, tak tam kousek přidám.

martinex
13. jan 2012

@mizulienka vidis,to ma nenapadlo tam kukat....dakujem,ked najdes link posli.....mala by som asi otvorit viac oci a pozerat po obchodoch 😎

jakelina
13. jan 2012

@martinex někdy to mívají i v květinářstvích

martinex
13. jan 2012

@jakelina s MMF som zacinala,potom som presla na K2 a keby som nezacala vymyslat,doteraz si spokojne robim s K2..tak mi treba..
@mizulienka hej,je to asi sila zvyku....ale teda musim povedat ze bol smartflex najpodobnejsi tomu co hladam

martinex
13. jan 2012

@jakelina dobry napad,skocim pozriet.diky 😉

katy1979
13. jan 2012

@martinex ja som zacala s WI potom skusila smartflex a pritom nadavala lebo vsak aj okno by som s tym rozbila a kym to clovek vyvalka a spracuje to je na svalovicu. teraz mam doma zasa WI a uz a mi zda byt makka 😀 rozmyslam ze ich zacnem miesat.

martinex
13. jan 2012

este teda pridam svoje posledne torticky

stankapk
13. jan 2012

ahojte kocky. pridavam fotku co som modelovala... torticku pre neter robi svagrina, tak ja len ozdobim figurkami...
chcem sa spytat @vecernicci ty si myslim pisala ze robis v robote potahovku zo suseneho mlieka. ja som si kupila tento bosch http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod...
myslis ze mi to vymiesa??? nechcela by som ho hned znicit 🙂 nepamatam si ci to robis v robote alebo v pekarnicke... dakujem.

martinex
13. jan 2012

@katy1979 no aspon nie som jedina co bojuje s potahovkami...uplne som bola na nervy vcera..celu radost z tej torty mi to pokazilo...este mam dve na nedelu,tak to neviem ako dobojujem s tou PDTs 😠

bianca
13. jan 2012

decka ja som prave zistila ze je u nas obchod s cuk.pom.uj a uz ma taha do mesta 😀

marci2305
13. jan 2012

@jakelina Nádherne.. 😉