• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@gumkacka1 ak budes robit coko s maslom tak bude mat 6kg/aj s výzdobou/ ,robila som taku tu fialovu , nevystuzovala som bo tá plnka ked je v chladnicke stuhne na kamen, a zas na stole ju 5hodin v teple nebudu mat-myslim celu nerozkrojenu :wink: ale zas vystuzit tortu je malickost pre pokoj v dusi neuškodí :sweat_smile:
13. jan 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ani08 Ahoj. já teda nedávám vůbec bílek a místo 100% tuku dávám olej a vody podle potřeby. Barvy vždycky rozpouštím v kapce vody nebo bílého alkoholu a krásně chytají. Hmotu uchovávám v chladničce v igelitovém sáčku, klidně i měsíc a nic jí není. Ona ztuhne, ale stačí ji na pár vteřin hodit do mikrovlnky a krásně povolí.
13. jan 2012 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci prosim ta , ked si vymodelujes z mliecneho postavicky, tak ich nechas tiez schnut ako ja pri MMF a nedavas do ladnicky???? :confused:
A ked tak, ako dlho ti vydrzia tie vymodelovane postavicky vonku na tanieriku ( bez ladnicky) ,a mozes ich pouzit na tortu ???
Samozrejme , v pripade , ze neskoncia uz skorej v bruskach tvojich ratolesti :grinning: :grinning: :grinning:
13. jan 2012 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky jdu znovu poprosit o radu... Nevíte jak by se tohle dalo udělat? :confused: :confused: na to asi žádný fígl nebude co? To bude asi všechno ruční piplačka? :confused: :sweat_smile:
13. jan 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babuľky, robím plnku s mascaropne z bielej čoko a šľahačky a šľahačka sa mi zgrcla :angry: . Viem, že ste tu už o tom písala, čo sa s tým ešte dá robiť, ale neviem to narýchlo nájsť. Poraďte prosím
13. jan 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby chcem zafarbiť PDT špeciálku na čierno, gélovku som nezohnala mám iba práškovú v čom ju rozriediť? V alkohole alebo vo vode?
13. jan 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps mne sa raz zgrcla, ale to kvoli tomu, ze som dala mascarpone z mraziaka a zevraj sa to nemoze.
zgrcla sa ti slahacka alebo uz cely krem?
13. jan 2012 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka len šľahačka s čokoládou, dlho to bolo riedke a naraz je zgrcnutá
13. jan 2012 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli tak to je super, ale možná je na to nějaká vychytávka, u nás jsem ale nic takového neviděla, ručně by se mi to teda dělat nechtělo...
13. jan 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babuľky, po dlhšej pauze pridávam moje včerajšie tortičky a idem pokukať čo ste popridávali a popísali :slight_smile:
13. jan 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@gumkacka1 ségra dělala svatební trojposchoďovou a měla tak 8 kg, nevyztužovala, dort stál na stole několik hodin, bylo to v červnu, bylo teplo a drželo to, nic se nepropadlo, asi záleží i na krému, ona měla mramorový korpus a krém salkový, ten je pevný
13. jan 2012 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 tie sú krásne :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. jan 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps juj tak to ti vobec neviem pomoct...samotna slahacka sa mi este nezgrcla...skus ju dat na chvilku do mikrovlnky, ved horsie uz nemoze byt :unamused:
13. jan 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila Moc děkuji, našla jsem i ten recept, co dáváš ty, tak to asi zkusím, já to vždycky dělám těsně před oslavou a tak jsem si říkala, jestli si to můžu udělat dopředu, abych věděla, jestli se mi to povedlo a budu mít dost času popřípadě udětat novou, moc díky.
13. jan 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 Zuzi tie su prenadherne, radost na nich pozerat ;-0
13. jan 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no aj ja si tak hovorím, risknem to. A ďakujem za radu, dnes mám deň na dve veci :angry: , už viac vecí sa mi pokašľalo :frowning2:
13. jan 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Promiňte, že vstupuju do vaší diskuze. Ale teď o Vánocích jsem dělala kokosky s pařížským krémem a taky se mi to zdrclo, tak jsem hledala na netu a tohle jsou mé rady, trvanlivá šlehačka v krabičce, šlehačku s čokoloádou dát do lednice na několik hodin, nádobu ve které se bude šlehat i šlehače. Šlehat hned vyndané, nenechávat odstát. Tak jsem to zkoušela znova podle těchto rad a povedlo se.
13. jan 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli no možno ručne, ale videla som aj silikonove formičky LEGO :wink:
13. jan 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas fúúúha, to ako zvládaš také množstvo, držím palce aby ti práca išla od ruky :slight_smile:
13. jan 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ani08 ďakujem za rady, stalo sa mi to prvýkrát, už som tento krém robila a vždy bol v pohode. :sweat_smile:
13. jan 2012 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka zahriala som ju chvílu v mikrovlnke, je pekná hladká, ale riedka. Asi ma trafí rozmýšlam, že tam dám len polovicu mascaropne a druhú nahradím maslom. Snáď sa to bude dať zjesť. V najhoršom prípade, je popapáme my :sweat_smile:
13. jan 2012 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkasteffi ja hrozné, takú rúru nechcem už nikdy ani vidieť. Mali sme ju vždy doma a keď som sa presťahovala do svojej domácnosti nevedela som sa dočkať, kedy si konečne kúpim elektrickú a som max. spokojná.
13. jan 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ked mas cas tak to este na chvilku schovaj do chladnicky...mne sa stalo, ze ked som pridala mascarpone ze mi to uplne zredlo, dala som do chladnicky a potom znova na malych otackach slahala.
13. jan 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka Luci ako si namiešala takú krásnu farbu. Ja tieto fialovo ružové neviem robiť. Krásne to máš :wink:
13. jan 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka si poklad, idem vyskúšať
13. jan 2012 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to nemyslíš vážne? To sa dá? Ja by som skolabovala a aj by som sa asi nad tým po...Ja robím kvety na budúci týždeň na jednu tortu a som celá mimo či to stihnem :grinning:
13. jan 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 Vladi ani mi nehovor, na 2x som farbila, leb prvy krat som zafarbila na tmavo a oni chceli taku, aku som robila predtym, presne podla obrazku, tak som farbila znova a davala som ruzovu wilton, to bolo hlavne a potom troska dusky pink a claret, obidve od sugarflair a dakujem ;-0
13. jan 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aha už vidím odpoveď. Ešte mi povedz, kde tie farby dostať :grinning:
13. jan 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tie Kittiny máš krásne, si šikulka :slight_smile:
13. jan 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps drzim palce, snad sa zadari.
13. jan 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok