Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reiva
13. jan 2012

@vera_vila Hladkú som ešte nepoužila na korpusy, lebo som sa bála, že nebude držať pokope 😅 vyskúšam a uvidím. Ďakujem za radu.

vinka
13. jan 2012

@vera_vila normálne maslo vymiesiť.alebo vyšlahať na masu hladkú

vera_vila
13. jan 2012

@vinka Děkuji... Já to potřebuju na tu Kitty pod bílou potahovku, tak abych tak zhruba věděla...

vera_vila
13. jan 2012

@reiva já mám spoustu receptů, kde je jednom hladká mouka, nebo půl na půl hladká a polohrubá

dadka212
13. jan 2012

@vinka mne sa tiež nikdy nepodarí rovnaká torta 😅 niekto si to velmi lahko predstavuje 😅 😀

reiva
13. jan 2012

@vera_vila Jéj, ja som na googli našla väčšinou s polohrubou múkou. Skúsim ju obmeniť za hladkú a snáď sa mi vydarí. Za dva týždne má švagriná aj so švagrom narodky, tak skúsim korpus s hladkou múkou 🙂 ak sa môžem opýtať odkiaľ máš recepty? Je na to nejaká dobrá kniha?

vecernicci
13. jan 2012

@katmi dělám úúúúúplně ten samý jako @vera_vila 😉 pár stránek dozadu jsem dávala recept i postup, jak ho dělám i recept na domácí glukózu, člověk ušetří docela dost za pšeničný sirup 🙂
@mariann2 krásný dortíky a to pivo 😀 😀
@monika76 super dortík 🙂
@katmi krásný kytičkový dortík 😉
@vinka jéé Pat a Mat, krásný jsou
Jinak mám dobojováno, ovci vyfotím až zítra, už toho mám dneska plný zuby, tentokrát chtěli tu s dudlíkem, tak aspoň nějaká změna 😀

vera_vila
13. jan 2012

@reiva Většinou z internetu nebo tady od holek... Třeba zrovna tady je hladká mouka http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy... Možná by stačilo zkusit u receptu, který používáš, půl na půl hladkou s polohrubou a uvidíš... Jedinou knihu, kterou mám, tak je prastará kuchařka po mamce 😀

katmi
13. jan 2012

@vera_vila dakujem krasne 🙂

jakelina
13. jan 2012

@vinka nádherná 😉
@katmi povedla se i přes nesnáze

@monika76 krása

@mariann2 ty jsou boží. Moc povedené a ty housle, nechápu. 😉

reiva
13. jan 2012

@vera_vila
@dadka212 Ďakujem 😉 vyskúšam

ikula2
13. jan 2012

Prosim vas ktore robievate puncove torty z kolkych vajec robite 4kg tortu, lebo puncovu neviem dobre odhadnut.
Robievate aj poschodie s puncovou tortou?

mariann2
13. jan 2012
vlada111
13. jan 2012

@mizulienka idem po trojročnej pauze, tak sa teším. Určite prídem, to si nenechám ujsť 😉 A uvaríš mi dobrú kávičku? 😀

ikula2
13. jan 2012

@mariann2 torticky su uzasne, stencil si cim davala? Mas novu sablonu? Lebo som ju predtym chcela ale nedostala, teraz som ju uz nehladala.

vlada111
13. jan 2012

@mariann2 uf krása a tie husle. Nemám slov...

vlada111
13. jan 2012

@peroli táto je super!!! Veľmi výrazná s tým logom LEGO.

pristela
13. jan 2012

baby, preco ja mam take divne objednavky 😕 chyba bude asi u mna , bo ja uz neviem 😨 tu slincem nad tymi vasimi krasnymi "čistuckymi" tortickami, dnes som zas dostala "perlu" medzi objednavkami 🙄 aspon ze druha objednavka vypada uzasne krasne len dufam ze mi holka nenapise vypln puncova bo ma hned porazí 🙄

vlada111
13. jan 2012

@ikula2 he, ale dávam radšej na spodok punčovú.

peroli
13. jan 2012

to je drsný http://cukrarske-pomucky.cz/potahovaci-hmota-ce... a já hlupák to barvím.. 😀

ikula2
13. jan 2012

@vlada111 vladi a nikdy sa ti nestalo, ze ta vrchna ked je s plnkami tak ti to padalo, lebo mne sa to stalo, tak sa teraz obavam ist do takej varianty. Popripade robila si uz poschodovu ale celu puncovu?

peroli
13. jan 2012

Holky, kterej www cukrářskej shop je v čechách asi nejlepší? 😕 kde se toho dá nejvíc sehnat? 😕 potřebovala bych WI (ale ne ten 7kilovej kbelík, 😅 tak kilo dvě stačí..).., pak to dortový lepidlo, nějakou tu stencils šablonu, tu gelovou barvu co mi tu radila vecernicci - bitter lemon (sugarflair) a možnááá i to vodní pero..

dm1
13. jan 2012

@mizulienka ono s tou trvanlivostou je to take osemetne treba pocitat ze este ked to robime tak krem ma min. 1 den ked uz to ludom davame lebo to robime pred odovzdanim. A niekedy maju oslavu az dalsi den takze na oslave uz ma krem 3 dni 😝

mia1111
13. jan 2012

@mariann2 - krááááásne tortičky, prosím ťa, stencils si robila s práškovou farbou, či farba+cera? Chcem aj ja raz vyskúšať.... 😉

akme
13. jan 2012

@dm1 maslové krémy alebo margarínové majú výdrž veď na svadby sa pečie týždeň a ďalší týždeň sa koláče jedia ale šľahačkové a mascarpone podľa mňa treba zjesť čo najrýchlejšie 4 dni je asi posledná štácia už by som viac neriskovala s tým že dva sú už vo výrobe potom oslava a potom rýchlo dojesť alebo rozdať. Źe ideš do TN na stretko? Mne sa tam nepáčilo ništ moc som sa tam nenaučila i keď by som sa rada s vami stretla 🙂

dm1
13. jan 2012

@akme jj ved jasne ja viem ze maslove vydrzia viac len tiez zalezi aky. falosny parizak je maslovy ale zase je tam aj slahacka tak neviem ako to je. Ono takuto tortu som jedla aj na 8den od plnenia a nic jej nebolo. Ono aj ked je v torte ovocie nema taku trvanlivost ako bez lebo to moze skysnut a do slahackovych ide vlastne vzdy ovocie

baby inak mne sa dnes nic nedarilo piatok 13.teho ako vysity 😠 . Hlavne ze casu kopec maly v skolke a ja nie a nie za doobedie tortu dokoncit. planovala som to uplne inak navrchu sa mi dokaslal stencils bolo to cele horzne hore flakate tak som to strekla perletou cele a nejako to dobojovala 😖

dm1
13. jan 2012

@akme a na stretko asi pojdem ak pojde nika alebo niekto z vas aspon nech tam niesom sama aspon sa odreagujem aj ked to tam nebolo take ako som si to predstavovala ale aspon cosi

akme
13. jan 2012

@dm1 hm Dani keď sa "darí" tak sa darí, ja myslím že falošný parížsky má dlhú výdrž lebo je tá šlahačka prevarená

dm1
13. jan 2012

@akme len to je aj pri klasickom parizskom aj pri tom mascarpone prevarena prave