Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
14. jan 2012

Zienky, pred tromi dnami som si povedala ze vas postupne docitam, ale cim dalej tym mi viac utekate. kaslem na to, zacinam zas od tejto strany 😒 Tu je moja dnesna... Inac - uz treti den nemam hlas. strasny trapas!!!! 😀 😀

lucula73
14. jan 2012

@lusil2005 tá je prekrásna,veselá...nádhera 🙂

zlatat
14. jan 2012

@lusil2005 áno, to je ten - ostal mi ešte na jednu menšiu tortu. Či funguje aj na MMF neviem, ale podľa mňa by to malo

adka_praha
14. jan 2012

ahojte... 🙂
uuuzasneee veci ste napiekli... 😵 😵 😵 na vase sa netaham, ale ja sa musim pochvalit... neni to este kto vie co, ale konecne ma zacina cokolada aspon ako tak posluchat... 😵 akurat som toto dorobila- na balkone... 😀 😀 😀

lucula73
14. jan 2012

@lusil2005 to si ako robila,čo visí po bokoch na tých tortičkách,tá žltá a ružová hmota?

lucula73
14. jan 2012

@adka_praha tie boky máš krásne,ja som tiež jednu čokoládovú robila,ale otrasne mi potiekol čokotransfer.,...neviem kde som spravila chybu,nechcela som ju sem ani dať.... 😒 ,ale dám,bola našťastie len pre nás 😝

lusil2005
14. jan 2012

@lucula73 dakujem! s tou som teda mala stresy... v zivote som tu rozpravku nevidela, a internet pozna vseho vsudy 3 jej obrazky. vobec som netusila do akeho prostredia ich posadit. baba to nechala uplne na mna. tak ma napadlo ze to su take vesele postavicky, urobim veselu tortu. dufam ze som sa trafila 🤐

@adka_praha kraaaaasna torticka!!!!

vecernicci
14. jan 2012

@lusil2005 super dort a s tím hlasem, manža mi vždycky říká, slyšíš to ticho? 😀 😀 😀

lusil2005
14. jan 2012

@vecernicci ved to, ze ja ani tak niesom ticho! tu chrcim 😀

@lucula73 normalne som to vykrojila z rozvalkanej hmoty a dala na tortu 😉

adka_praha
14. jan 2012

@lucula73 dakujem... som si myslela, ze aj ja to budem mat roztecene, ale zvladlo sa to, co ma strasne tesi, lebo doteraz som s tou cokoladou len bojovala a ta potvora vyhravala... 😝 😅

@lusil2005 dakujem 😵

lussy23
14. jan 2012

@lusil2005 krásnučk átorta, pekné farby
@lucula73 veď je peknučká
@adka_praha - nádhera

adka_praha
14. jan 2012

@lussy23 dakujem 😵

anibas
14. jan 2012

@lusil2005 tá je rozkošnááááá 😵 😵 😵 😵
@adka_praha wau - také krásne boky na čoko torte som ešte nemala 😨 😨 😨 😨 😨

lucula73
14. jan 2012

@adka_praha ja som mala asi zlú teplotu čokolády,ale neviem či teplú alebo studenú 😀

@lussy23 ďakujem 😉

adka_praha
14. jan 2012

@anibas nie su az take krasne, sem tam nie su kolieska cele, ale po tych mojich zubozenych pokusoch som z tejto torty happy jak decko na vianoce 😀

@lucula73 asi skor moc teplu, ale kto vie, mne sa to prvy raz nejakou nahodou podarilo... 😀

lussy23
14. jan 2012

@zlatat krásna tortička
@dajna11 - prekrásne dielo
@mima1311 sú krásne
@lucula73 suprový foťák
@desmodka prekrásne, zlatučké, nemám slov.
@janulkamartinko prekrásne tortička a Fifi je prenádherná.

mima1311
14. jan 2012

@adka_praha tak taketo nieco som este nikde nevidela ....nadherna ....nech rozmyslam ako chcem , netusim ako sa ti to podarilo tie kruhy , to je daka sablona ?

adka_praha
14. jan 2012

@mima1311 cokotransfer... 😉 http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/video-choc... 😉 a dakujem 😵

maya30
14. jan 2012

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, budem robit tortu s ovocim a mascarpone, este som tuto plnku nerobila tak sa chcem spytat ci ju mozem dat aj do 3poschodovej torty na spodne poschodie, ci mi to udrzi aj bez vystuze, neviem ci je dostatocne pevna...
Pridavam moju dnesnu torticku, konecne raz pre dievcatko, my mame v rodine samych chlapcov tak nemam komu, inspiraciu mam z londoncake.com

lussy23
14. jan 2012

@vecernicci krásne tortičky. Ten Timmy musi byť nejaky obľúbený u tých detí
@mrka2 zatial nie, ale chystám sa na zimnú tortičku.Ale teraz mam toh o viac v škole
@vinka krásni Pat a Mat @alenv suprová torta @dm1 krása @lamps krásnučká @mizulienka -nádherná tortička @katmi parádna @monika76 krásna @mariann2 - nádherna a tie husle 😲 @alenv suprová torta @dm1 krása @lamps krásnučká @mizulienka -nádherná tortička

lussy23
14. jan 2012

@maya30 krásna

katmi
14. jan 2012

@lussy23 od nadhernej ma este daleko,ale dakujem 🙂

lusil2005
14. jan 2012

@maya30 urcite by som vystuzovala. to mascarpone to sice pekne zpevni, ale aj tak. ja davam na dve slahacky tri coko a dve mascarpone. vtedy je to trosku pevnejsie.

lifinka
14. jan 2012

ahojky holky, tak a další dort na světě 😀 , mohla bych mít první zakázku pro synovce k Valentýnu, ale chce nějaké postavičky od Cartoon, čert a anděl??? ZNÁTE TO?

maya30
14. jan 2012

@lusil2005 dakujem, este som sice nevystuzovala, ale idem si to nastudovat 😉

lamps
14. jan 2012

@lussy23 ďakujem, ty si veľmi milá osôbka 😅. Každú osobitne nás tu chváliš 😅.

A úplne všetkým ďakujem za milé komentáre k mojim tortičkám a za všetky "páči sa mi" od Vás - šikuliek neskutočne potešia 😅.

Dnes som odovzdávala tortičky a obe mali úspech. Tak som vytešená a mám vianoce 😀, a čo veď je ešte stále zima 😀.

alenv
14. jan 2012

@adka_praha jovaaa to je krása

alenv
14. jan 2012

@zlatat prosím tě a jak maluješ na dort.. gelovku nějak ředíš? nebo tak jak je to zaschne? a potravinářskejma barvíš?

alenv
14. jan 2012

@lucula73
@dajna11 nádhera

mrka2
14. jan 2012

@lussy23 jaaj, ty este stale do skoly chodis? som myslela,ze si uz skoncila,lebo minule si nejake skusky spominala 🙂
@adka_praha woow, uzasna! a ta hladka cokoladka na vrchu.. no to ja mozem len snivat o takom zrkadle 🙂