• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
@alenv farbou rozriedenou v troske bieleho alkoholu...a potom stetcom :wink:
14. jan 2012 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinex a maluješ i gelovkama?
14. jan 2012 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv iba gelovkami...
14. jan 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinex takže i ty gelovky ředíš alkoholem? a Potravinářskejma ne?
14. jan 2012 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ano,riedim...a aj potravinarske som riedila alkoholom-ak teda myslis tie klasiky praskove-kovadlovi ci jak sa volaju
14. jan 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinex no já mám i potravinářské, které jsou už vodové jsem s nimi mnohem víc spokojená než s práškovejma, hlavně co se týče odstíná.. ale mám i gelovky.. díky za rady:_)
14. jan 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muffino ......- prídete na to čo to je?..nepodarilo sa mi to tak ako som chcela:(
14. jan 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@zklimekova tučniaciiiiiiiiiiiiii :dizzy_face:
14. jan 2012 o 21:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky máte nějaké dobré webovky, kde jsou malované dorty? Nějaké opravdu pěkné díííky
14. jan 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zklimekova no jasně tučnáci :slight_smile:
14. jan 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte kočky,
vy ste tu ale popridávali nádhery....nejak to tu už nestíham sledovať, tak som len narýchlo popozerala....priznám sa, že po Vianociach sa mi už ani nechcelo piecť, nejak som to prehnala pred...:stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tu pri vás ma to zas chytá :grinning:
dnes sa mi ozvala jedna známa a chcela by tortu ovocnú s kyslou smotanou - máte nejaký osvedčený recept na náplň? ja som rozmýšľala iba zmiešať šľahačku+kyslú smotanu a na to posypať lesnú zmes....len neviem, či to nebude moc riedke..
a dnes som narýchlo robila len takú jednoduchú pre švagrinkú - zhodou okolností tiež ovocnú, ale šľahajdovo-tvarohovú :slight_smile:
14. jan 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
@mima1311 upiekla mramorovy korpus z 5 vajcec (priemer 22cm) dva krat naplnila a uz len potiahla a "dozdobila"
14. jan 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 tak sa to aspoň trochu podobá :slight_smile:..to som rada
14. jan 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zklimekova nie su to kacerkovia donaldovia? :wink: :sunglasses:
14. jan 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai pri tejto kombinacii asi dat aj stuzovac aby to netieklo. lebo smotana musi zatuhnut a to jej par hodin trva. ja robievam kombinacia slahacka, smotana, jemny tvaroh
14. jan 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky poradte... doteraz som robila len z mmf, ale uz ma prestalo bavit to furt zarabat, tak by som si rada kupila nejaku hotovu hmotu... poradite mi, ktora by bola idealna..? kvietky moc nerobim, skor figurky a 3D torty.. :wink: diiiiky moc... :wink:
14. jan 2012 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nejako som prehliadla tvoju otázku, že na čom mám položenú tortu. Je to obyčajná kartónová podložka, na ktorej je akoby taký vzorovaný alobal. Kúpila som ju u nás v cukrárskych potrebách :sweat_smile:
14. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenocka23 ja robim 3D white icing,ten j esuper aj figurky vsetko podla mna a ked len potiahnut potrebujmem nieco jendoduche tak K2
@adrianai tu cokoladu vzorovanu si kao urobila?vyzera to skvele:slight_smile:
14. jan 2012 o 22:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fodorka rozpustenú čokoládu som naliala na štrukturálnu fóliu (položila som si tam aj tortovú formu, aby mi to sedelo na tortu) a stuhnuté som to potom len preložila navrch :wink:
14. jan 2012 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katy1979 ďakujem, asi aj ja tam pridám ešte tvaroh, nech je to tuhšie, bojím sa, aby mi to nevytekalo a nezvlhol poťah....
14. jan 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zklimekova no to bude Luj, Duj a Huj,nie? :slight_smile:
14. jan 2012 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 niekto maľuje len geloukou alebo prachovou farbou bez cery.
14. jan 2012 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 ale si na narobila tých myšiek. Krásne tortička.
14. jan 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zklimekova jaj, tak som si uz precitala,ze to su tucniaciky :slight_smile: no tak to som nebola az tak daleko :sweat_smile: ale zlatucke :wink:
14. jan 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcence, ked si chcem dat urobit peniaze ako jedlu oplatku, tam si ja zadavam rozmery, alebo oni ich urobia v "zivotnej velkosti"?
14. jan 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcence, pridavam moju vcerajsiu - piratska...nechcel mi potvora stat, tak som ho oprela o truhlicu..ako to robite, ze vam tie postavicky stoja? a ako ich susite? ja som ho cleho spravila, spojila a dala do salky usisit - tak aby stal a neotlacil sa mi na bokoch, ale ci to je takato spravne...... kocky, vy mate take prenadherne tie torty! zakazdym sa divim, ked sem kuknem...
14. jan 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
dakujem vsetkym za paci sa mi :slight_smile: ...to ma este aj povzbudi do dalsieho pecenia
15. jan 2012 o 00:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 a este keby si videla dnes moju svokru, ako sa divila, ze z toho "jej" marcipanu, sa mi podarilo take mysi vymodelovat :sweat_smile: ona z neho robieva na vianoce hribiky, aj to povedala, ze len ucapka akoze gulicku a na to placku pricapi, lebo na viac nema nervy :grinning:

baby videla som, ze riedite farby alkoholom, da sa to aj vodou riedit, ked idete cosi namalovat na potahovku? ja mam doma len taku riadnu domacu, co sa tyka bieleho alkoholu :sweat_smile: alebo aj tou domacou mozem?... prvy krat ked som malovala pismenka, tak som ich ani nezriedila :confused: musi sa to?
najblizsie to vyzera na poker a zetony asi len vyrezem zo smartflexu(kedze som zatial robila len s nim a paci sa mi a zatial aj okoliu) a namalujem... alebo mate niektora nejaky iny typ ako to urobit lepsie? :confused:
15. jan 2012 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv Ahoj, promiň, tak to bylo naopak... Na 2 šlehačky 1 ztužovač... Ale mě se povedl... Možná to bylo šlehačkou... Jakou jsi použila?
@mima1311 Já taky dávám cukr do mléka s pudinkem, nechám úplně vychladnout, pak jsem puding začala šlehat a do něj všlehávala změklé máslo a v pořádku
15. jan 2012 o 01:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zklimekova mě to připadá jako kačeři
15. jan 2012 o 01:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok