• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@vera_vila a mozem ta poprosit o recept na ten mliecny marcipan? :slight_smile:
15. jan 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 krasna ta orchidea :slight_smile:...tak toto ja nikdy nebudem vedieť :slight_smile:
15. jan 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte šikulky...veľmi rada vám sem nakúkam a obdivujem vaše krásne diela :slight_smile: ...potrebovala by som poradiť nejakú jednoduchú tortu pre syna - bude mať 1.februára 9 rokov....chceli by sme nejakú "mokrú",šťavnatú,nie presladenú a on by chcel potiahnutú marcipánom -asi Simpsona :grinning: nerobila som ešte s marcipánom,tak by sa toho aj trochu bojím ale s vašimi radami to hádam zvládnem....ďakujem za receptíky a rady :slight_smile:
15. jan 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 mokru a stavnatu dosiahnes ak korpus trochu polejes stavou z kompotu a na plnku das ovocie podla chuti..... pozri sa ked tak ku mne na stranku,mam tam aj recepty na korpus a plnky
tortovanie.webnode.sk
15. jan 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martinex Ďakujem...Už som si niečo našla..:slight_smile: Wiltonky mám aj doma ale takéto druhy ešte nie :wink:
15. jan 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. jan 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 ja som ju kupila miesto tej red red,ta nebola taka pekna...teraz pouzivam len tuto...ale ked ju vmiesam do potahovky,nie je az taka pekna..vynikne len ked s nou malujem po povrchu
15. jan 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja na tvojom mieste by som isla radsej tiez do masloveho ono na 4. den by bol ten krem asi v pohode ale malokto zje celu tortu na oslave vacsinou si este nechaju a to uz b mohol byt problem
15. jan 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ..no to boli tučniaci :D...boli to čokoládové muffiny..tiež ma to potom napadlo že to na hnedom dosť zaniká..ale zjedli sa aj tak :D
15. jan 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja nie ruky lepím hneď po ich vytvarovaní keď si už telo drží svoj tvar. Ruky sú mäkké tak držia, podobne aj nohy. Ale keď chceš stojaceho, musím ho dať schnúť po ležiačky alebo tiež nechať vyschnúť nohy a potom ich nalepiť. Ja si pomáham drôtikmi, ktoré dávam do hlavy a nôh, ktoré stoja.
15. jan 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vera_vila jak se bavíte o cenách za dort, tak já sem si spočítala, že na kulatý jednoduchý potažený marcipánem+suroviny přišel na 400kč, ještě jsem pro nikoho nepekla, ale kolik se bere od kila, za kolik to holky prodáváte?Třeba klasika ten kulatý jednoduchý?
15. jan 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky poradte mi prosim vas recept na marcipanovu hmotu, s ktorou sa dobre pracuje a potahuje. som totalny zaciatocnik :wink:
15. jan 2012 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1katuska73 krásna rovno potiahnutá tortička
15. jan 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj viete mi poradit aky krem na dekoraciu klasickych kremovych toriet?na ruzicky alebo okraje kremove,mate nejake receptiky?
15. jan 2012 o 21:08  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danula.ch v tejto diskusii úplne na prvej strane máš z cukríkov Haribo recept - volá sa to MMF :wink:
15. jan 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky jaká kupovaná hmota je pro vás nejlepší? S kterou se vám nejlépe dělá? A podobá se nějaká mléčnému marcipánu?
15. jan 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, které máte stránky s dorty tak mi je pošlete mrknu se :grinning: ráda se pochochám vašemi tvorbami :wink:
15. jan 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 puding varim jeden ssacok na 300 ml mlieka :slight_smile: prepac, ze odpovedam tak neskoro, ale cely den som nebola na nete
15. jan 2012 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka Taky jsem se ptala, když jsem měla dělat na zakázku první dort (Kitty) a holky říkaly, že začínaly na 200 Kč za kg, teď už s prý berou i 225 za kg... Na Slovensku prý tak 9 až 10 EUR.
15. jan 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danula.ch Jasně - 200 g pr. cukru, 200 g polotučného suš. mléka, 4 čaj. lžičky medu, 4 čaj. lžičky oleje, 1 čaj. lžička aroma, vodu dle potřeby (dolévám pomalu postupně, až má hmota správnou konzistenci, aby se s ní dalo pracovat)
15. jan 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka robim nadstavovany korpus z 8 vajicok na priemer 23 cm. Vyska torty je priblizne 11-12 cm
15. jan 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv Já jsem teď na poslední dva dortíky zkusila white icing a oproti mléčnému byla lahoda s tím pracovat... Akorát je citronový... Pak jsem si ještě na vyzkoušení koupila mandlový smartflex velvet, ale ten jsem ještě neměla možnost zkusit, tak neřeknu, jestli je podobný mléčnému, ale podle mandlové chuti by mohl...
15. jan 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danula.ch já dělám 200g moučkového cukru, 200 g suš. mléka, 2 vrchované lžíce kukuřičného sirupu, 3 lžíce oleje jen takové decentní:slight_smile: 1 lžíce mandlového aroma.. a cca 30-40ml horké vody.. ale pak dávám dle potřeby
15. jan 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila no právě já koukala na ten icing.. a cena je dost příznivá.. a chtěla bych si zkusit i něco jiného.. protože mi přijde, že se s tím marcipánem blbě dělá
15. jan 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dnesna na posedenie s kamoskami :slight_smile: duhovany korpus a krem z bielej cokily, slahacky a mascarpone :slight_smile: a este malinkovy dzem :slight_smile:
15. jan 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila
@79zuzana

díky oběma :slight_smile:
15. jan 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila
@alenv dakujem vam krasne, vyskusam :slight_smile:
15. jan 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj a este fotka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
15. jan 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
@79zuzana prosime foto :wink:
15. jan 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 @anibas dievcata neviem ci si dobre pamatam alebo dadka :confused: robili ste torticku v tvare hribika alebo muchotravky asi so smoulami, mohla by som poprosit este raz o foto PROSIM
Nemam vobec ziadnu podobnu ulozenu, prosim vas ak mate nejaky pekny napad ulozeny na hribik alebo muchotravku s nejakym cervikom hodili by ste mi sem :slight_smile: , nic pekne neviem najst, myslim 3D.
15. jan 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok