Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
16. jan 2012

baby prosim, mozte mi este povedat, ci gelove farby musim riedit ak s nimi chcem malovat na potahovku(prvy krat som ich neriedila, neviem ci som urobila dobre)? a daju sa riedit aj vodou?(mam wiltonky)
a este nieco, ako sa lepsie robia ruze? z 5lupenovej alebo 1lupenovej vykrajovacky? 😅 normalne ze vo februari si trufam na ruzu...a to som zacala piect po novom roku 😅 hadam to vyde ok
dakujem 🙂

pristela
16. jan 2012

@ajka82 pre malovanie na tortu nemusis riedit nicim , mozes vodou , alkoholom ale nemusis , ja ruzu robim z obycajnych jednotlivych "koliesok" z hmoty

mamina1978
16. jan 2012

@ajka82 ja som dostala tento tip od vecernicci. 🙂 A myslim , ze to bol najlepsi fotopostup 😉
Mozno pomoze aj tebe.( Ja robim torty len 2 mesiace....)

http://dorty.artmama.cz/ruze-postup

macicka84
17. jan 2012

Holky dve rady - jak delate dort ´´jednicku´´ vyrezavate podle sablony??? A na co napichujete vsechny ty hvezdicky a srdicka a pod, na dratek??? Chci malemu upect k prvnim narozkam, par uz jsem jich delala a ted koukam na ´´dorty od mamy´´ a hledam inspiraci na jeho prvni narozeninkovy... Dekuji moc!!!

macicka84
17. jan 2012

@alenv Teda teta ty jsi fakt sikovna 😉!

mariann2
17. jan 2012

@lusil2005 super, ale tá cena 😲

yamahafazer
17. jan 2012

@macicka84 ja vyrezavam jednotku od oka ziadne sablony nemam len si naznacim s nozikom ako asi by to malo byt a rezem a ja napichavam na spajdlu,ale napichavaju aj na dratiky

yamahafazer
17. jan 2012

@ajka82 staci ked spravis z jednoho kolieska nemusis mat 5 roznych na ruzu a ja riedim aj alkoholom aj vodou aj nicim podla toho co potrebujes malovat ked velku plochu tak riedim alkoholom lebo je ta hmota taka masnejsia a my to tam s vodou nechce drzat a ked nieco malinke len s vodou

yamahafazer
17. jan 2012

@pristela ja co som sa nahladala formicky co je ta na otlacanie vzor drevo no aj dva tyzdne som ju nemohla najst a potom nahodne ako som isla zapinat chladnicku lebo ja mam dve chladnicky jednu co mam na torty tak za tou chladnickou bola spadnuta takze neboj ono sa to najde ked nebudes potrebovat

dada2007
17. jan 2012

bré ránko micky.........celúúúúúúúúú noc sa mi snívalo, že som modelovala, robila kvety a všetko možné.......až som unavená 😅 😅 😅 😅 @pristela to mám asi z toho nášho pokecu nočného 😅
@mamina1978 aj ja dakujem za postup......vyzerá to fain, vyskúšam, nevieš prosím priemer toho kruhu? 😕
@lusil2005 super folia....tá pneu......ale ozaj, tá cene 😔
@pristela susedáááááááááá...........kde si strčila tú formúúúúúúúúúúúú 😀 😀 😀 😀
@yamahafazer a ked sa riedi alkoholom, nie je to cítiť na tej torte????

baby........chcem si kúpiť štvorcové formy........2kusy.........mám si kúpiť 25*25 a 15*15 je to vcelku používaný rozmer? ked budem robiť napr. len tú jednu-25*25.....aby nebola prťavá.....a mala okolo tých 3kg..........dík za radu!!!!

pristela
17. jan 2012

@dada2007 tie male si kup dve!!!!! jednu pre mna!!!! 😝
inak aj ja som dnes v noci modelovala s holkami odtialto 😀 a fuuurt vsetko z cokolady na rozne sposoby 🙄 veru čoko dnes ani vidiet nechcem 🙄

anibas
17. jan 2012

@pristela ideš do súťaže ?? 😀 😀 😀

zdenallicka
17. jan 2012

Ahoj holky, já těď vůbec nemám čas - na nic.. Nepeču teď, naposledy jsem pekla sobě k narozeninám totál křivý dort, nebyla jsem spokojená... 😝

Ale moc vás zdravím a fandím vám..🙂

yamahafazer
17. jan 2012

@dada2007 ten alkohol vyprchne vobec to neni citit ani na chut ani na vonu

cestovatelkaandrea
17. jan 2012

@jakelina viem, ze ich je slabo vidiet. nestihla som ich doma odfotit, tak ich len tak narychlo odfotil kolega, skor ako ostatny stihli zautocit na ne.

cestovatelkaandrea
17. jan 2012

@bzucinka2 dakujem, aj ja dufam, ze to coskoro pominie, nech mozem opat vypekat 🙂

mamina1978
17. jan 2012

@dada2007 neviem ake velke koliesko je v tom postupe, ale ja som to robila 4 cm kolieskom (moje prve ruze uvidis na stranke 2096) nie su sice krasne ako od vecernicci, ale na prvy pokus ....... 😕 si myslim , ze ujdu 😉

dm1
17. jan 2012

@pristela juj veru veru v noci kvakame a ja teraz v praci odpadavam 😀 . Som zvedava na tu coko 🙂

dm1
17. jan 2012

@lusil2005 veru cena tej formy zavratna radsej budem robit bez nej 🤐 . Juj kedy ma clovek prachov tak si nakupi pomocok od vymyslu sveta 😝

mizulienka
17. jan 2012

@dm1 jej Dani ty si uz v robote? mas taku pracu, ze si pri pc? no parada, tak nech sa ti dari 😉

jakelina
17. jan 2012

@dm1 včera jsem na tebe myslela, jak to zvládáš. Držím palečky ať se ti líbí 😉

zuzana124
17. jan 2012

@ajka82 ja robím ruže tak že lupene si vykrajujem len kolieskom tak ako ti dala postup @mamina1978

danciacik
17. jan 2012

Baby potrebujem poradiť: Mám ponuku zdobiť baranov vo veľkom, zdibiť ich ako trvanlivé pečivo sušenými bielkami, viete mi povedať ako robiť polevu zo sušených bielkov? A koľko by ste brali za robotu? A ešte ako ich sušiť? V rúre či len na vzduchu? Potrebujem rýchlu odpoveď

ajka82
17. jan 2012

dakujem baby, ja len ze som videla niekde postup na ruzu, kde robili z 5lupenoveho kvetu tu ruzu...ale vidim ze koliesko, alebo jeden lupen uplne staci 🙂

adka_praha
17. jan 2012

ahojte...
ja som hrozna, ale normalne si neviem predstavit, kolko kremu bude z 300 g cukru, slahacky a jedneho masla... uz som ten krem robila... 😅 myslite, ze jedna varka bude stacit na klasicku okruhlu tortu 2x prerezanu??? na sobotu mi ide jedna torta, orechovy korpus+ karamelovy krem... chcem spravit tento krem, co ste tu pisali- mi chutil viac ako salkovy... 😀

jakelina
17. jan 2012

@danciacik to já vůbec nevím a neporadím 😒 😲

vixi
17. jan 2012

skusali ste niekto krem z jemneho tvarohu do ktoreho sa za horuca prileje zelatina? nemusim sa bat ze sa mi sekne?

jakelina
17. jan 2012

@adka_praha to máš na nějakou malou dortu

katy1979
17. jan 2012

@adka_praha z jednej slahacky a jedneho masla to bude podla mna malo. ale tiez velakrat nemam odhad