• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@jakelina takze jednoznacne dvojnasobne mnozstvo? neviem, ci mam formu 24 alebo 26... :sweat_smile:
17. jan 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha ja som robila 3 cesta naposledy a stacilo mi jedno maslo a bolo toho veela, ale ja som robila taku kremovu, nie cisto maslovu, kde sa robi z mlieka taky akoze puding. pozriem ti recept?
17. jan 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha možná tak 1 a půl, ale na 23 cm formu by to mohlo stačit
17. jan 2012 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi mozes... :dizzy_face: receptov neni nikdy dost... :sweat_smile: :grinning:
17. jan 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha Ja robievam bud tuto (tej je vela aj na 6-poschodovu vystaci) : 1/2 l mlieka, 1 Zlaty klas, 1 van. cukor, 150 g pr. cukor a 250 g masla. Uvaris si Zlaty klas, nechas vychladnut a opatrne vyslahas s maslom (v masle vymiesas cukor najprv).
Alebo na mensiu tortu je aj tento krem skvely: 1,5 dcl mlieka, 1 pol. lyzica hl. muky a van. cukor - uvarit a do vychladnuteho pridat 200g masla s 150 g pr. cukru.
Su take viac nadychane, nie take tazke maslove.
17. jan 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi dakujem :dizzy_face: , hentie poznam :wink: ... oni chcu karamelovy krem :wink: ale asi to spravim z dvoch varok a ked nieco ostane, zjeme my... :sweat_smile: tie moje dve kobylky s tym istop problem mat nebudu... :grinning:
17. jan 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha a nevies mi poradit, chcem skusit tvarohovy krem a mam recept so zelatinou, ze naliat za horuca do tvarohu, neurobi mi to sarapatu? :slight_smile:
ako robis karamelovu plnku?
17. jan 2012 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no už mám zmenu - namiesto MyLittle Pony a baletky - bude delfín a pes - alebo delfín a kvety na jednej torte :sweat_smile: :sweat_smile: ešte dobre, že som včera nezačala robiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. jan 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi lepšia je želatína Dr. Oetker za studena - rozmieša sa v 100 ml šťavy z ovocia
17. jan 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vixi to s tvarohom neviem, ale ked je to napisane v recepte, tak hadam nie, len to tam asi nemusis kydnut naraz, ale postupne prilievat a miesat/slahat... a ja som robila krem klasicky salkovy, uvaris salko na karamel a po vychladnuti vyslahas s velkym maslom... a minule mi tu dievcence hodili recept 300 g cukru upalit na karamel, zaliat slahackou, nahrievat, kym sa karamel v slahacke nerozpusti a po vychladnuti vyslahat s velkym maslom... :wink:
17. jan 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi tam je asi preklep, ze ta prva plnka vystaci na 6 poschodovu tortu? sa mi jej zda nejak velmi malo
17. jan 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mne to stacilo, este muz vyjedol dost :slight_smile: Ale asi mam mensi priemer takych mx. 24cm
17. jan 2012 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha dakujem, skusim :wink:
17. jan 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas mam Dr. Oetker, platy ako kazali v recepte, len tam ide 1/2 kg tvarohu, tak by bola dost skoda, keby mi to za horuca seklo alebo co. Tak mam skusit za studena?
17. jan 2012 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela niekde bude, ja som tri dni hladala bielu podlozku uz som obvinovala deti a nakoniec som ju nasla v chladnicke :slight_smile:
17. jan 2012 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@danciacik netusim, neporadim :frowning2:
17. jan 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi Nemalo by to robit sarapatu - zelatinu rozpustis za tepla (nahrievat - nevarit) a potom das ale dve lyzice plnky do tej zelatiny - zamiesas a potom to zelatinove vylejes do zvysnej plnky a premiesas.
17. jan 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi Ta platkova zelatina sa neda robit za studena, tuto treba vo vode rozpustit - podla navodu. A potom tak, ako som napisala vyssie...
17. jan 2012 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa dakujem, musi sa mi vydarit, mam 30 vo stvrtok, tak ta torta musi byt eno nuno :slight_smile:
17. jan 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas počkaaj :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to že som celu noc robila s vami modelovanie z cokolady na sto sposobov :grinning: :grinning: sa mi snivalo, nie ze som to robila ozaj :grinning: do sutaze neviem , robila som vcera pre nas , ale akosik sa mi s tym nechce paprať -ako vzdy ked je nieco pre nas :rolling_eyes:
17. jan 2012 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi nemalo by sa nič stať s teplou - ale s tou za studena je to rýchle bez varenia - len roztrhneš sáčok - zamiešaš a hotovo :wink: :wink:
17. jan 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela aj ty odflakuješ domáce torty ??? ja, že len mne sa nechce :grinning: :grinning: :grinning:
17. jan 2012 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anibas já to taky odflalkuju, možná by nám to měli zaplatit, abychom se víc snažily :grinning: :grinning: :grinning:
17. jan 2012 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tak určite !!!!!!!!
17. jan 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 tak tak. a cakala som trosku viac od tej formy :zipper_mouth:
17. jan 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ja som raz domacu robila tak ze som ozdobila len prednu stranu aby som ju mohla odfotit a zadok sme hned zjedli :grinning:
17. jan 2012 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@anibas pridavam sa do klubu odflaknutych domacich toriet, som sa tak zastrajala, ze si upeciem na narodky tortu a nic, nebolo casu ale som si slubila, ze aspon detom urobim pekne :wink:
17. jan 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@anibas
@jakelina som zacala piect , aby som nemusela tolko platit za torty :grinning: a zase si mam platit? ha, moj by mi tolko nedal :grinning: :grinning: , ale ked zakaznik plati mne za torty to je mužovi už málo :grinning: :grinning:
inak som sa tesila na tu coko ale ze fakt sa mi nechce :unamused: takze sa na to asi vybodnem a zas len budem slintat na fotosoch :grinning: este tu bol vcera napad od Danky, tak možno urobím to :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. jan 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 sa mi nechce ani ten predok :grinning: :grinning:

@mizulienka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no ja sa chystam v aprily mam narodky ze si urobim , uz mam vybratu -nenáááročnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale že ci bude ? :rolling_eyes:
17. jan 2012 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som robila v oktobri mame na narodky, nebola schopná ani na fotenie :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
17. jan 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok