• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@marci2305 a tou minnie to není můj dort, právě ho chce po mě udělat kamoška (poslala mi ho mailem)své dceři k 1. narozkám a já se bojím odvážit! Mám za sebou teprve dva dorty a žádný nebyl na patro!Proto jsem chctěla, abyste mi holky poradily, asi jsem to špatně napsala prvně :frowning2: . Ani nevím, kolik by tento dort měl stát?
17. jan 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevíte, kde najít postup na tu minnie???
17. jan 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vixi nevím, jestli už máš recept na karamelový krém, ale nejjednušší je karamelové Salko Tatra vyšlehat s máslem 250-300 g. Případně se dá obyčejné salko 2 hodiny den předem v plechovce vařit a pak ten samý postup... Já jsem dělala karamelový i pudinkový z pudinku Extra Karamel od Dr. Oetkera (1/4 l mléka, celý puding, trochu cukru) uvařit, nechat vychladnout, našlehat a všlehat máslo a nebylo to od toho salkového rozeznat, jen nebyl tolik sladký.
17. jan 2012 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 perfektný je :slight_smile:
17. jan 2012 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Tak to je super, to potěší... Já taky v neděli dostala info, že Kitty se moc líbila a moc chutnala, tak mamce v práci aspoň neudělám ostudu, protože to bylo pro jednu paní k ní do práce... Tak jsem ráda... No a naši mi řekli, že jsem se minula povoláním (na základě toho sněhuláčkového dortu), že až se přestěhuju do domečku, tak mám přestat dělat účetnictví a mám si tam otevřít cukrárnu a péct dorty...
17. jan 2012 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja mám cymbid orhid M a tá je len maličká, ale už som si zvykla, tú orchideu v kvetináči som robila bez postupu, nadrotikovala som si orchidejky, floristickou páskou pripevnila k hrubému drotiku a podoprela špajdlou obalenou flor. páskou, listy som napichla po celej dlžke hrubým drotikom /18/ robila som ich podľa živej orchidey, zem som urobila z nastrúhanej čokohmoty, keby niečo, pýtaj sa :wink:
17. jan 2012 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas děkuji :wink:
17. jan 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 dakujem a ako sa to vlastne robi? :wink: ked to vykrojis formickou, tak ten lupen po bokoch aj ztensujes?
17. jan 2012 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik - musite si urobiť drôtené očko s priemerom asi 7mm. Tretinu cukru zalejete vodou, asi 1cm nad ten cukor a dáte variť. Keď sa to začne variť, namočíte očko a fúknete. Rozvar je hotový, keď s očka vyjdu bublinky. Hneď horúci rozvar sa vleje do snehu. Tak to robíme my =) Je ale ešte jeden spôsob, že sneh vyšľaháte nad parou.
17. jan 2012 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky nerobili ste niektorá náhodu (alebo nemáte uloženú inšpiráciu) na hlavu koňa, ale nie 3D, ale takého na torte len vyrezávaného :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja som nič nenašla na nete :confounded:
17. jan 2012 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ahoj, ja som robila tortu s hlavou kona na torte vyrezavaneho, takehoto
17. jan 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 na TOMe, ked si vyhladas Dasa Capkova ta ma krasne vyrezavane hlavy a tusim aj lenkafab.
17. jan 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jan 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
@mizulienka
@mia114 ďakujem Vám kočky :slight_smile:
17. jan 2012 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 podľa čoho si to vyrezávala? si si vytlačila nejaký obrázok z netu? či?
17. jan 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no mne poslala babafotku torty vlastne takej istej ako som nakoniec spravila a ja som si zvecsila ten obrazok torty a obkreslila na papier tu hlavu konika a vystrihla casti a potom uz len obkreslila na hmotu a vyrezala :wink:
17. jan 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia114 to je krásna tortička @alenv nádherná torta @lusil2005 krásna tortička @mia114 zlatučký je @mailli - krásna tortička @misa1982 waw nádherné a že prvotiny :astonished: @jakelina nádhera
17. jan 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosim vas, v niektorom albume na flickry bola torticka a hore mala dve postavicky , dve dievcatka take vo vintage satockach starodavnych , neviem ci tam nebola aj studna-nemate to niektora ulozene? ani za svet to nemozem najst :angry:
17. jan 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dám hmotu do formičky po okrajoch prejdem prstom a oddelím zostávajúcu hmotu, trochu popritláčam, aby bolo žilkovanie výrazné a popritom nahrniem tú hmotu trochu dostredu, aby som tam mohla strčiť drotik, vylupnem z formičky a stenším okraje, tak to robím ja, ale zaujímalo by ma, ako to robí @lusil2005 :slight_smile:
17. jan 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jj uz som v praci :stuck_out_tongue_closed_eyes: . ja robim v kancli tak sa da aj prihlasit cez prestavku. Zatial sa len otukavam snad sa to rychlo
17. jan 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marci2305 ale bude,len nebude taka syta.... ja aj tak vacsinou tort ak chcem sytejsiu farbu malujem po povrchu
17. jan 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 da sa to robit aj bez drotikov? ach jaaj ja som si bola ista, ze tentokrat sa drotikom vyhnem a teraz toto :confused:
17. jan 2012 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jan 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 aj ty si robila kazdy lupen na drotiku?
17. jan 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 ja to robim tak ze vyvalkam hmotu, vykrojim tou formickou, zozadu prilozim drotik, a prilepim cez neho este kusok hmoty, popritlacam - pritom sa mi otlaci dobre aj zilkovanie, no a potom vyberiem a ztensim okraje.
17. jan 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka na tom drátku to mnohem víc drží a líp se to váže do vazeb i to líp dáš na ten dort. Neboj se toho. :wink:
17. jan 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka skusala som aj bez toho ze kazdy lupen, ale to nie s tou HH formickou. a nepacilo sa mi to az tak. ja mam radsej drotiky, lebo ked to nemam na drotikoch, nikdy mi to lepene dobre nedrzi. tu je bez http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomocou-floral-sady-na-jednom-drotiku
17. jan 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ach jaaj, no co uz, ked som si ju kupila, tak musim vyskusat tie drotiky :confused: :confused: :confused:
17. jan 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok