• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. októbra 2017 
@lusil2005 dakujem ;-0
17. jan 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka to půjde, nesmí být ten drátek tlustý, to pak nejde dobře ohýbat a je vidět v tom lupenu :unamused:
17. jan 2012 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ake cislo drotiku si prosim ta pouzila, dakujem
17. jan 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas , potrebujem urobit stromcek , videla som ho tu vam , vraj ste ho robili , ze ste ukladali na seba hviezdicky , ako ho mam spravit , ked formicky hviezdickove nemam , nemate nejaky super tip ?
17. jan 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima1311 ja som si spravila tvar stromceku a ihlicie som don nastrihala noznickami malymi....cely stromcek dookola
17. jan 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 ja to robím v podstate tak isto ako ty, len pri tom pritláčaní nahrniem hmotu k stredu a tam vpichnem ten drôt, ty ho prilepíš kúskom hmoty, inak detto :wink:
17. jan 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinex super napad :grinning:
17. jan 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka neboj sa tých drôtikov, ja používam č. 26 a 28, chce to trochu cviku, ale ide to a vyzerá to omnoho lepšie a teda neviem si predstaviť tú orchideu v črepníku urobiť bez drôtikov :stuck_out_tongue_closed_eyes: šup choď trénovať a pôjde to
17. jan 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcela bi som skusit marcipanovu tortu ale neviem ako sa to robi co k tomu potrebujem :cry: kde najdem inspiraciu
17. jan 2012 o 20:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jan 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka296 recept na mmf - cukríkovú poťahovú hmotu nájdeš na prvej strane tejto diskusie, sú samozrejme aj iné poťahovky, či už domáce, alebo hotové, ktoré sa dajú kúpiť v cukrárenských obchodoch, neviem, čo konkrétne myslíš keď hľadáš inšpiráciu, skús čítať tu, pár strán dozadu, ale veľa pekných fotiek i rád pokope nájdeš na stránke torty od mamy :slight_smile:
17. jan 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka296 no to je ťažko, ja som si veľa pred mojou prvou tortou čítala tu na MK, ale aj inde na nete a robila som 1vú tortu podľa tohoto - čo sa týka korpusu, plnky aj marcipánu z MMF-to je z tých penových cukríkov.....tak kuk a možno pomôže :wink: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215
17. jan 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci jééj to je krása, už som si to uložila, len či sa aj mne taký pekný podarí..... :wink: ďakujem :dizzy_face:
17. jan 2012 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak jsem si objednala asi 7 věcí od Kamily... ted jsem jí to zaplatila tak jsem zvědavá kdy to dorazí :sweat_smile: jsi mě tgrochu vystrašila.. ale minule jsem to měla za dva dny
17. jan 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima1311 na to stačí obyčejné vykrajovačky kovové z dom. potřeb :wink: a napichovat na párátko od největší po nejmenší, já je dělala vypichovačema na sněhové vločky a vypadaly jako s jehličím :slight_smile:
17. jan 2012 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ono to není zas tak těžký, vlastně vykrajuješ podle té šablonky, já takhle dělala už Rákosníčka a Kittyny a Včelku Máju :wink:
17. jan 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka296 len teraz by som to už robila tak, že by som to prekrojila na 2x a banány pokrájané dala a vrch natrela nie tou plnkou - lebo by sa ti mohol topiť poťah s tým parížskym, ale maslo + cukor, alebo môžeš aj nutelou....a na ten hrniec to tiež nemusíš dávať :wink: uhladíš tie boky aj tak, len si tú hmotu popodvihuješ a uhládzaš :wink: vyvaľkaj si väčší kus hmoty, tak sa to lepšie potom uhladí na tej torte a keď to uhladíš, tak tie boky okolo torty môžeš odkrojiť nožom alebo ja používam to radielko na pizzu z ikea :slight_smile:
17. jan 2012 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci dakujem , aj to by sa lahko dalo , nemam take , co by ich bolo viac velkosti , pozriem v obchode , vsak sa este zidu , tie vase stromceky boli uzasne , len vypichovace tiez nemam , to mate asi cez net kupene , ze ? dik za radu :wink:
17. jan 2012 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci no veď uvidíme aký bude výsledok :grinning:
17. jan 2012 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv kolik platíš poštovné? Já sháním jedny žilkovače, které u nás v Čechách v žádném shopu nemají a i když ano, tak jen listy, ale ne okvětní lístky... Našla jsem je jen na SK shopech :frowning2:
17. jan 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jan 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 dakujem pekne za popis :_) ja potrebujemiba 3 kvety orchidei polozit do rohu torty, ale chcem sa naucit to drotikovanie. Akurat modelujem zvieratka na farmu, tak potom vyskusam ':wink:
17. jan 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila u té Kamily myslíš? Asi 49 kč at si objednáš třeba 14 kilo hmoty je to fuk..dej odkaz co sháníš?
17. jan 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv http://www.formicky.sk/formicky/eshop/27-1-Floristicke-potreby/0/5/1181-Silikonove-okvetne-listky-Clematis-Lasursten tohle... Ale opravdu okvětní plátky a ne listy, které mají u nás v ČR všude...
17. jan 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aj ja potrebujem zvieratá na farmu, čo tak sa dohodnúť - ty mi vymodeluješ zvieratá, ja nadrotikujem orchidey?
:grinning:
17. jan 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vera_vila aha.. já jen chtěla vidět jak to vypadá.. a na kolik tě vyjde poštovný ze slovenska?
17. jan 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv tam je to tak 9-10 EUR...
17. jan 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 tak takuto vymenu by som brala vsetkymi 10, ja viem ako tak modelovat a ty vies krasne drotikovat :wink:
17. jan 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@alenv snad to dorazí zase brzy, já jsem tam měla hodně věcí na objednávku, tak to asi bylo tím :astonished:
17. jan 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, výkřik do tmy!!! Potřebuju nějakou vkusnou svatební figurku na dort.. Nechci nic klasického, keramického, jak se dávalo dřív, chci něco svěžího, jednoduchého, decentního...:slight_smile: Moc díky za tipy..:slight_smile:
17. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok