Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
17. jan 2012

@lusil2005 dakujem ;-0

jakelina
17. jan 2012

@mizulienka to půjde, nesmí být ten drátek tlustý, to pak nejde dobře ohýbat a je vidět v tom lupenu 😒

mizulienka
17. jan 2012

@lusil2005 ake cislo drotiku si prosim ta pouzila, dakujem

mima1311
17. jan 2012

Prosim vas , potrebujem urobit stromcek , videla som ho tu vam , vraj ste ho robili , ze ste ukladali na seba hviezdicky , ako ho mam spravit , ked formicky hviezdickove nemam , nemate nejaky super tip ?

martinex
17. jan 2012

@mima1311 ja som si spravila tvar stromceku a ihlicie som don nastrihala noznickami malymi....cely stromcek dookola

mariann2
17. jan 2012

@lusil2005 ja to robím v podstate tak isto ako ty, len pri tom pritláčaní nahrniem hmotu k stredu a tam vpichnem ten drôt, ty ho prilepíš kúskom hmoty, inak detto 😉

mima1311
17. jan 2012

@martinex super napad 😀

mariann2
17. jan 2012

@mizulienka neboj sa tých drôtikov, ja používam č. 26 a 28, chce to trochu cviku, ale ide to a vyzerá to omnoho lepšie a teda neviem si predstaviť tú orchideu v črepníku urobiť bez drôtikov 😝 šup choď trénovať a pôjde to

janka296
17. jan 2012

chcela bi som skusit marcipanovu tortu ale neviem ako sa to robi co k tomu potrebujem 😢 kde najdem inspiraciu

vecernicci
17. jan 2012
mariann2
17. jan 2012

@janka296 recept na mmf - cukríkovú poťahovú hmotu nájdeš na prvej strane tejto diskusie, sú samozrejme aj iné poťahovky, či už domáce, alebo hotové, ktoré sa dajú kúpiť v cukrárenských obchodoch, neviem, čo konkrétne myslíš keď hľadáš inšpiráciu, skús čítať tu, pár strán dozadu, ale veľa pekných fotiek i rád pokope nájdeš na stránke torty od mamy 🙂

eliska22
17. jan 2012

@janka296 no to je ťažko, ja som si veľa pred mojou prvou tortou čítala tu na MK, ale aj inde na nete a robila som 1vú tortu podľa tohoto - čo sa týka korpusu, plnky aj marcipánu z MMF-to je z tých penových cukríkov.....tak kuk a možno pomôže 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215

eliska22
17. jan 2012

@vecernicci jééj to je krása, už som si to uložila, len či sa aj mne taký pekný podarí..... 😉 ďakujem 😵

alenv
17. jan 2012

@jakelina tak jsem si objednala asi 7 věcí od Kamily... ted jsem jí to zaplatila tak jsem zvědavá kdy to dorazí 😅 jsi mě tgrochu vystrašila.. ale minule jsem to měla za dva dny

vecernicci
17. jan 2012

@mima1311 na to stačí obyčejné vykrajovačky kovové z dom. potřeb 😉 a napichovat na párátko od největší po nejmenší, já je dělala vypichovačema na sněhové vločky a vypadaly jako s jehličím 🙂

vecernicci
17. jan 2012

@eliska22 ono to není zas tak těžký, vlastně vykrajuješ podle té šablonky, já takhle dělala už Rákosníčka a Kittyny a Včelku Máju 😉

eliska22
17. jan 2012

@janka296 len teraz by som to už robila tak, že by som to prekrojila na 2x a banány pokrájané dala a vrch natrela nie tou plnkou - lebo by sa ti mohol topiť poťah s tým parížskym, ale maslo + cukor, alebo môžeš aj nutelou....a na ten hrniec to tiež nemusíš dávať 😉 uhladíš tie boky aj tak, len si tú hmotu popodvihuješ a uhládzaš 😉 vyvaľkaj si väčší kus hmoty, tak sa to lepšie potom uhladí na tej torte a keď to uhladíš, tak tie boky okolo torty môžeš odkrojiť nožom alebo ja používam to radielko na pizzu z ikea 🙂

mima1311
17. jan 2012

@vecernicci dakujem , aj to by sa lahko dalo , nemam take , co by ich bolo viac velkosti , pozriem v obchode , vsak sa este zidu , tie vase stromceky boli uzasne , len vypichovace tiez nemam , to mate asi cez net kupene , ze ? dik za radu 😉

eliska22
17. jan 2012

@vecernicci no veď uvidíme aký bude výsledok 😀

vera_vila
17. jan 2012

@alenv kolik platíš poštovné? Já sháním jedny žilkovače, které u nás v Čechách v žádném shopu nemají a i když ano, tak jen listy, ale ne okvětní lístky... Našla jsem je jen na SK shopech ☹

lusil2005
17. jan 2012
mizulienka
17. jan 2012

@mariann2 dakujem pekne za popis :_) ja potrebujemiba 3 kvety orchidei polozit do rohu torty, ale chcem sa naucit to drotikovanie. Akurat modelujem zvieratka na farmu, tak potom vyskusam '-)

alenv
17. jan 2012

@vera_vila u té Kamily myslíš? Asi 49 kč at si objednáš třeba 14 kilo hmoty je to fuk..dej odkaz co sháníš?

vera_vila
17. jan 2012

@alenv http://www.formicky.sk/formicky/eshop/27-1-Flor... tohle... Ale opravdu okvětní plátky a ne listy, které mají u nás v ČR všude...

mariann2
17. jan 2012

@mizulienka aj ja potrebujem zvieratá na farmu, čo tak sa dohodnúť - ty mi vymodeluješ zvieratá, ja nadrotikujem orchidey?
😀

alenv
17. jan 2012

@vera_vila aha.. já jen chtěla vidět jak to vypadá.. a na kolik tě vyjde poštovný ze slovenska?

vera_vila
17. jan 2012

@alenv tam je to tak 9-10 EUR...

mizulienka
17. jan 2012

@mariann2 tak takuto vymenu by som brala vsetkymi 10, ja viem ako tak modelovat a ty vies krasne drotikovat 😉

jakelina
17. jan 2012

@alenv snad to dorazí zase brzy, já jsem tam měla hodně věcí na objednávku, tak to asi bylo tím 😲

zdenallicka
17. jan 2012

Ahoj holky, výkřik do tmy!!! Potřebuju nějakou vkusnou svatební figurku na dort.. Nechci nic klasického, keramického, jak se dávalo dřív, chci něco svěžího, jednoduchého, decentního...🙂 Moc díky za tipy..🙂