Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
18. jan 2012

@vecernicci moc krasne dakujem 🙂

dada2007
18. jan 2012

@mariann2 😉

mizulienka
18. jan 2012

@isabella_fly krasna a ta fialova farba na kvietkoch uplne super.

isabella_fly
18. jan 2012

@mizulienka dakujem, snad sa mi aj dalsie aspon takto podaria 🙂

mizulienka
18. jan 2012

dievcence moje, znova vas idem otravovat 😒 s tou tortou, co pojde tak daleko...to mascarpone asi nebude, ale myslela som, ze urobim ten orechovy od @lamps, idu tam oprazene orechy, kakao, salko varene, no proste mnamka, ale rozmyslam, aky mozemk tomu dopasovat krem...budu brat velku tortu a chcem tam dat 2 kremy...ten s orechami je taky sladsi, co by ste ako druhy krem dali vy?
parizsky? vanilkovy?salkovy? 😕

dakujem za kazdu radu 😉

@vecernicci ty mas vsetko 😉 nemas nahodou postup ako uroibt pisaci stroj? iba "figurku" na tortu, dakujeeem vopred 😉

mia114
18. jan 2012

@mizulienka tu je jeden pisaci stroj na torte co som mala ja ulozene, je lahlky a podla mna ho spravit aj podla obrazku 😉 http://marj-theicingonthecake.blogspot.com/2010...

mizulienka
18. jan 2012

@mia114 dakujem krasne. To asi nie je robene cele z hmoty, ze>

pristela
18. jan 2012

holky s tymi detmi, davno davali na discovery, kto ma modre oci -je to chyba v genoch/prosto sme vadný 😀 / uplne kazdemu sa moze narodit dieta s modrymi ocami aj ked modre v rodine nikdy nemali, aale naopak to uz nejde, ak su obaja rodicia modrooky vzdy sa im musi narodit dieta len s modrymi ocami- ked to vtedy davali v telke som sa bezala hned mrk na chalanov ci maju modre 😀 😀 😀 😀 a ano sme vsetci modrokukadlovy 😝
@jakelina ženska, ta torta je uuuzasna!!!! si mistr vsak vravim to uz dlho ! 😵
ludia ja tuto zensku @dada2007 uz stretla 😠 a ani som to nevedela 😀 😀 😀 😀

zuba
18. jan 2012

@mizulienka inak už mám hmotu doma ja ja 🙂
a prosím ťa hodíš mi recept na tú plnku od lamps? dakovala

mia114
18. jan 2012

@mizulienka no neviem, vyzera to ako cele z hmoty, ja by som to robila cele z hmoty, ved to nieje az take velke, ale zase podla toho ci to budes robit vecsie. ked hej tak by som to asi spravila normalne z korpusu.

mizulienka
18. jan 2012

@zuba aj ja uz mam, vcera mi prisla, expresne to vybavila, zobrala som jeden cokoladovy tak som zvedava.
tu je recept, kopirujem tak ako mi to lamps napisala, vsetko aj s vysvetlivkami 😀
RECHOVY S PRAZENYMI ORECHAMI
s praženými orechami . Je velmi dobrý, doma sme takmer misku zjedli, ked som ho robila. Tu je: 1 Salko uvarené na karamel, 125 g cokolády, 1 dcl kávy, 3 dcl opražených orechov a 1 1/2 masla. V uvarenej káve rozpustit cokoládu a nechat vychaldnút. Potom zmiešat so Salkom a opraženými orechmi. Nakoniec vmiešat do masla. Je super.
áno vlašské orechy som ponorným mixérom "pomlela" tak na hrubšie, aby orechy neboli úplne pomleté. A normálne na suchej panvici som ich sprudka len chvílocku opražila. Inak robila som to tiež prvýkrát a tiež som sa pýtala kamošky ako sa to robí. Oni zacnú po chvíli krásne vonat. Salko uvarene v plechovke. Chute sa tam nebili, nám chutila. Plnka je trochu redšia, treba ju dat pred plnením na chvílu do chladnicky.

mia114
18. jan 2012

@mizulienka no aj ja by som poprosila hodit ten recetp na tu plnku so salkom a orechami, som si vcera kupila karamelove salko tak by som ju hned skusila spravit 😝

mia114
18. jan 2012

@mizulienka ty si rychla 😵

zuba
18. jan 2012

@mizulienka dakujem, nám to tiež včera prišlo - hneď som k Danke fičala 🙂

dada2007
18. jan 2012

no veru baby...........my sme sa už stretli s @pristela .......kokos.......to je náhoda......a teraz sme na to prišli.....že ona bola teda ona a ja ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
18. jan 2012

@mia114 akurat som dopiekla korpusy na zajtra a rychlo citam, co pisete, sice ja pisem najviac 😀 😀

mizulienka
18. jan 2012

babyyyyyyyyyyyyyy no co nikto neporadi s tymi plnkami?????? 😕 😕 😕 😉 😉

mia114
18. jan 2012

@mizulienka ja by som k tomu spravila asi vanilkovy krem, nech je to take ine trosku, a ten je taky menej sladky tak by to pasovalo 🙂

mamina1978
18. jan 2012
mizulienka
18. jan 2012

@mia114 a aky vanilkovy robis? mas nejaky recept?

mia114
18. jan 2012

@mizulienka a aj preto by som dala ten vanilkovy, bo v tom s orechami je aj salko aj cokolada tak kebyze tam das zase salkovy alebo cokoladovy bolo by to skoro to iste, teda podla mna 🙂

pristela
18. jan 2012

@mizulienka holčina, ja mam ulozene toto : http://bulik.buresovi.cz/articles.php?article_id=5 ale nerobila som este ani jednu z toho , tak neviem , no zneju dobre 😀

mizulienka
18. jan 2012

@mamina1978 dakujem, to su torty 😕 my mame krajsie prevedenie 😀 😀 😎 😎

mia114
18. jan 2012

@mizulienka ja robievam vzdy vanilkvy puding, vacsinou ten extra vanilkovy alebo ked obyc tak pridam vanilku, a do toho davam rozpustit blielu cokoladu a vyslaham s maslom, tento mne chuti najviac , teda s vanilkovych 🙂

mia114
18. jan 2012

babulky, aku mate zelenu gelovu farbu?? ja mam len jednu od wilton a vzdy mam taku skaredu zelenu z nej:o( tak sa bojim vzdy robit zelene torty ☹ tak si chcem kupit iny odtien tak ci neporadite nejaky s ktorym ste spokojne?

zuba
18. jan 2012

baby je nejaký posuvný štvoruholníkový ráfik menší ako ten čo majú v pečení? ten je od 22, prípadne od 25 cm ?

jakelina
18. jan 2012

@mizulienka já bych taky dala nějaký jemnější vanilkový. Já jsem dělala výborný s pudinkem a bílou čokoládou. Jeden vanilkový pudink uvařit v 250 ml mléka do uvařeného dát bílou čokoládu a míchat do vychladnutí, pak zašlehat do jedno másla. Tu rozpuštěnou bílou čokoládu dávám i do másla co šlehám na potírání dortu nahoře a na bocích. Ona jak ztuhne, tak je krásně hladký ten povrch a nepustí ven žádný šlehačkový krém a dám i trochu drobečků korpusu.

jakelina
18. jan 2012

@mizulienka teď čtu, že ti to už napsala
@mia114
😀 😀

jakelina
18. jan 2012

@mia114 přidej žlutou a ta zelená bude hezčí.