Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
20. jan 2012

@mizulienka Nie 😉 ,ved to je super 😉 aj ja by som potrebovala prosim poradit do tej plnky salko - maslo - slahacka.....mam tu slahacku uvarit a potom vyslahat alebo len vyslahat bez varenia? 😕 Poprosila by som ta este raz o ten postup 😕 😉

miciatko
20. jan 2012

moja cerstvo dokoncena za asistencie krpca ,no bol to riadny zaberak ochranit zabu aby prezila 😀 😀 😀 😀

mizulienka
20. jan 2012

@mamina1978 na aky krem, salkovy?
ja robim iba maslo a salko...ale @lamps davala recept na karamelovy z slahacky
300 - 330 g kryšt., cukru úpálit na karamel, primiešat donho 1 šlahackovú smotanu a miešat, kým sa karamel nerozpustí. Potom to nechám vychladnút a vmiešam do vyšlahaného masla (250g).
mozes dat aj menej cukru.

mizulienka
20. jan 2012

baby troska na zasmiatie 😉
volala mi jedna pani, ze chcu velku tortu,lebo ze ich bude vela na oslave, taku 1-1,5kg 😀 😀 😀 😀
ja som sa musela strasne ovladat, aby som sa nerozrehotala...ale ta pani je velmi zlata, poznam ju, taky dobry clovek, teraz aspon vidim, ze ludia, ktori nerobia s tortami nemaju sajnu, kolko kg moze mat torta, nakoniec sme sa dohodli na 4kg 🙂

nina88
20. jan 2012

Ahojte,prosim vas o radu, dcera bude mat 7 rokov a stale jej davame robit torty,no uz mam toho dost,aj cenovo aj chutovo... ☹ Prosim mate nejaky overeny recept na vybornu stavnatu tortu (hlavne nech neni sucha) co maju decka rady?? Puncova sa u nas v rodine oblubuje,pudingovo kysla,smotanova... Ale hlavne by som chcela,aby bola cela obtiahnuta marcipanom,s vyzdobou si chcem dat zalezat,dcera miluje vilu Ciling,ale najprv by som chcela skusit sa zamerat na chut... Este som sama nerobila narodeninovu tortu,potrebujem popis jak pre somara... 😉 Velmi dakujem vopred vsetkym co sa ma ,,chytia,, 🙂

reruna
20. jan 2012

@mizulienka velkou 1,5 kg 😀 ta paní je dobrá.... já bych každému dávala jako názorný příklad ten maličký dortík, co dělala nedávno @jakelina a jak vedle toho byla ta kostka másla - aby měli představu, nebo jak @anibas upozorňuje, ať si představí kilo mouky, jak je velké..... lidi fakt nemají představu...

jakelina
20. jan 2012

@mizulienka taky jsem se zasmála, když jsem si představila jak jí vela ludí na oslave, jak píšeš kilový dort a každý dostane dvě lžičky a velký jedlík i tři 😀 😀

lusil2005
20. jan 2012

ahojte zienkyyyy. prave som dokoncila jednu torticku, ktorej zadanie bolo len "nech je tam zirafa" 😀
ale je to tiez dobry obrik, spodny priemer ma len 22 cm a torta ma 6 kg! a to je slahackovo-jogurtova plnka... a prave mi teta pise ze nemaju balkon a nevlezie im do chladnicky... a oslava je zajtra. slahne ma ked sa im to zgebzi!
no ale - tu je:

mizulienka
20. jan 2012

@jakelina hihi joj aj mne to je strasne smiesne, keby som tu pani nepoznala, tak si pomyslim svoje, ale ona je taka zlata a jedoducho nema predstavu o tom, ze aku velku tortu treba 😉
pravdu povediac, ani ja som nevedela, kym som nezacala piect 😉

reruna
20. jan 2012

@nina88 tento korpus nám nejvíce chutná http://www.prozeny.cz/pavlac/vase-recepty/moucn... je takový bábovkový, tak i děti ho mají rády, není suchý, dá se jíst i tak, jako buchta - každý plát pomažu vždy džemem, na to vrstvu krému a pokud máte rádi, tak ještě se dává ovoce, pro dospělé pláty pokapu ještě rumem, pro děti ne...krémy dávám různé, karamelové salko s máslem je hodně oblívené, nebo pudinkovo máslový krém, čokoládový pařížský, tvarohové, jogurtové atd. stačí si zadat, jaký bys chtěla najdeš toho soustu a pak už jen zkoušet a zkoušet , na marcipán je taky moc receptů, hmota mmf je tu a 1. straně diskuze od alionusky, nebo si můžeš různé hmoty koupit na netu

reruna
20. jan 2012

@lusil2005 krásná žirafka - to je z punčoviny? a už jsi ji odevzdala? dáváš do takových dvoupatrovýchh nějakou výztuž,

mamina1978
20. jan 2012

@mizulienka a co by si mi poradila,, ked by som chcela salko , maslo a slahacku,musim tu schlahacku prevarit alebo nie? 😕

ikula2
20. jan 2012

@mariann2 dakujem aspon budem mat predstavu, ja idem davat aj ovocie, ale chcu malo plnky. Takze si davala na vysku 3x korpus a 2x plnku? Aj do navesu aj do prednej casti? Lebo na fotkach je ten predok kamionu o cosi mensi. Najviac ma desi ako mam urobit tu podlozku, lebo kamion ma vela kolies, skoda ze moj syn doma nema taky by sa mi to lepsie robilo
@larah no teda som iba mlcky pozerala uuuuzasne ju urobili, super videjko

lusil2005
20. jan 2012

@reruna nie, zirafa je cela modelovana. jj uz je odovzdana, ale asi mi ju dovezu s5 a zoberu si ju az zajtra lebo zistili ze ju doma nemaju kde dat... a ja davam vyztuz vzdy, a tu sa bojim aby ta vyztuz vydrzala. ten slahackovy krem je taky dost labilny, a to horne poschodie ma skoro tolko co to spodne, lebo je vyssie a je tam ta zirafa. tak sa bojim aby sa to nezviezlo. obidve poschodia su 5x korpus 4x plnka.

tolocarka
20. jan 2012

Ahojte
tak toto som ja vytvorila do rána 🙂))

ikula2
20. jan 2012

@lusil2005 lusi teda sa ti vydarila, ale by som nepovedala ze ma 6kg 🙂 , ale menej na pohlad

katy1979
20. jan 2012

@lusil2005 super zirafa. tak nech teta vyprace chladnicku

katy1979
20. jan 2012

@mizulienka skus ho dat pozriet mozno naozaj staci iba vycistit. ja mam rucny braun. a nasi ho maju tiez uz veru peknych par rokov. teda v rodine su dokopy styri ale nikomu sa zatial nepokazil.
pockaj idem miesat krem a odide. to bude sranda

ajka82
20. jan 2012

@mizulienka no ja som si tiez nevedela predstavit kolko ake torty vazia 😅 az teraz vidim 🙂

lusil2005
20. jan 2012

@katy1979 vypratala celu, ale ze kusok chyba :D

bzucinka2
20. jan 2012

@lusil2005 to je pravda, ale to by som musela mat niekde vonku, nie v skrini a to uz neviem kam by som v tej kuchyni dala ☹

ajka82
20. jan 2012

baby prosim, co sa moze stat, ked mi riadne nevysiel sneh z bielkov do korpusu? (bola som leniva poriadne omyt metlicky 😅 🤐 ) nepadne mi to, ked ju vyberem z rury? 😕 tetnto robim prvy krat, tak ani neviem ako to malo vyzerat za cerstva(cokoladovy)

jakelina
20. jan 2012

@ajka82 nebude možná takový nadýchaný, možná bych přidala trochu kypřícího prášku

ajka82
20. jan 2012

@jakelina dakujem, ten aj bol v recepte, tak hadam to nebude take zle...

mizulienka
20. jan 2012

@lusil2005 prekrasna torta, krasna zirafka.
baby, prvy krat som robia krem z toho uz karameloveho salka, dala som asi tak 270g masla a krem je totalne maslovy ako keby som jedla umelinu, co teraz???????????
ma porazi...minule so mvarila salko a krem bol perfektny

jakelina
20. jan 2012

@mizulienka uvař ještě tu šlehačku s upáleným cukrem a zašlehej to po vychladnutí do toho másla se salkem. To by mělo tak zjemnit

alenv
20. jan 2012

@jakelina tak mi akorát dorazily věci od Kamili.. a ta silikonová forma na knoflíčky od Wiltonu je užasnááááá

lusil2005
20. jan 2012

@mizulienka fuuuha, to netusim. ja davam 250g masla na jedno to karamelove, a je to sladke jak fras. mnam 😅 nechapem preco tam mas take vyrazne maslo.

mizulienka
20. jan 2012

@lusil2005 boli sme cez vikend v madarsku, kupia som aj maslo v lidi, nepoznala som ho, ale bolo ceske a malo ze 82% tuku, tak som myslela ze ok..
@jakelina slahacku uz nemam a maly uz je hore nemozem ist do obchodu, mala este spi ale uvarila som puding extra karamel, keby som to prisahala tam?

mizulienka
20. jan 2012

a tu so moje vcerajsie nocne.