Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka7755
20. jan 2012

@romcag ja tiež nie som cukrárka,neboj🙂
tie farbičky sú na zdobenie🙂 nie do pečenia..baby ti dobre písali..kúp si gelové potravinárske farby..kúpiš ich v cukrárskych potrebách..sú super či do krémov, či na marcipán a vydržia ti dlho, lebo z nich stačí dať kúsok a vieš sa pohrať aj s odtieňom 😉 😉
😀 😀 ja som také obavy z torty mala v septembri na synčekov prvý rôčik 😀 😀 a onedlho bude repete, lebo starší syn bude mať narodeniny🙂
a tá plnka ti so stužovačom vydrží dlhšie..ja som do prvej nedala-roztiekla sa mi..do druhej som už dala-a super 😀 😀
držím palce..hoď potom foto 😉 😉

vera_vila
20. jan 2012

@mizulienka Já dávám jen 250 g másla na celou plechovku... Ale teda já vždycky prvně začnu našlehávat máslo a do něj dávám salko, posledně jsem to udělala naopak a neměla jsem z toho krém, ale jakousi salkovou pomazánku, takže od příště už zase jen salko do másla...

vera_vila
20. jan 2012

@mizulienka jo, karamelový pudink mě taky napadl jako jedno z řešení... Tak snad jsi to nějak vyřešila a krém se nakonec povedl

vera_vila
20. jan 2012

@jakelina jo a pod potah bych s pudinkem dala klidně, protože pudinkový máslový se taky dá dát pod potah a dávala jsem a neroztápí potahovku...

vera_vila
20. jan 2012

@alenv kupovanou potahovku jsem do mikrovlnky nedávala, jen propracovala v rukách... RDI jsem zatím nezkoušela...

vera_vila
20. jan 2012

@mizulienka já pokud vařím salko, tak ho vařím den předem, protože to dlouho chladne...

vera_vila
20. jan 2012

@katy1979 já dávám poloviční dávku mléka, než je rozpis, tak čtvrt litru

vlada111
20. jan 2012

@katy1979 nie, práveže si skvelá, nedá ti to proste 😀

vlada111
20. jan 2012

@mizulienka Luci pobavil sa aj môj manžel 😀

vlada111
20. jan 2012

@lusil2005 Krásne dielko 😉

alenv
20. jan 2012

@vera_vila jaj.. já myslela, že jsem si objednala stejnou co jsi psala 😕 😕 😕 😅 já se v nich ještě moc nevyznám..

jakelina
20. jan 2012

@vera_vila já jsem právě pudinkový jednou pod potah dala, jenom máslo a pudinky s cukrem a teklo to 😝
Když je tam i to salko, tak to asi může být.

kleopatris
20. jan 2012

ahojte babulky, ja som este nikdy marzipanovu tortu nepiekla a nechce sa mi citat dozadu 😅 ake davate prosim vas kremy dovnutra?

marci2305
20. jan 2012

@adka_praha Ten je bohovský.......🙂

martinex
20. jan 2012

a este jedna.....trietu az zajtra,uz sa mi dnes nechce hrbit v kuchyni 😀

marci2305
20. jan 2012

@kleopatris Tieto som si uložila od dievčat, ktoré tú pečú, tak dúfam, že sa nenahnevajú, keď ich posuniem ďalej.. 😉
ORECHOVY S PRAZENYMI ORECHAMI
s praženými orechami . Je velmi dobrý, doma sme takmer misku zjedli, ked som ho robila. Tu je: 1 Salko uvarené na karamel, 125 g cokolády, 1 dcl kávy, 3 dcl opražených orechov a 1 1/2 masla. V uvarenej káve rozpustit cokoládu a nechat vychaldnút. Potom zmiešat so Salkom a opraženými orechmi. Nakoniec vmiešat do masla. Je super.
áno vlašské orechy som ponorným mixérom "pomlela" tak na hrubšie, aby orechy neboli úplne pomleté. A normálne na suchej panvici som ich sprudka len chvílocku opražila. Inak robila som to tiež prvýkrát a tiež som sa pýtala kamošky ako sa to robí. Oni zacnú po chvíli krásne vonat. Salko uvarene v plechovke. Chute sa tam nebili, nám chutila. Plnka je trochu redšia, treba ju dat pred plnením na chvílu do chladnicky.

SVIEZA TVAROHOVA PLNKA
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

Čokoládovou mám uloženou tuto (pro začátečníka jsem si ji taky stáhla, ještě jsem ji ale nezkoušela, nebylo na čem, asi bude teď na vánočním dortu):
15 dkg. cokolády
1dcl. mlieka
1 van. cukor
3 žltka
15 dkg. kryš. cukru
25 dkg. hery
Do pískacieho hrnca alebo do hrnca z hrubým dnom dáme 15 dkg cokolády, 1dcl. mlieka, VC, 3 žltka, 15 dkg kryštál. cukru. Za stáleho miešania povaríme do zhustnutia a necháme dobre vychladit a potom po kúskoch pridávame 25 dkg. hery.
Dobrá rada: Žltky je dobré rozšprudlovat v mlieku a tak vliat do hrnca aby sme si neurobili praženicu.
Ešte na doplnenie ked zacne vriet treba stíšit teplotu a za stáleho miešania povarit cca 5 až 7 minút.

A nebo tuto, taky vařenou (také jsem zatím nezkoušela):
10 pl kryštálového
cukru
6 pl vody
30 g kakaa
50 g cokolády
250 g masla
1 žltok
Cukor, vodu, kakao a cokoládu uvaríme na sporáku - pozor, treba castejšie miešat-prihára. Po vychladnutí v miešame do masla vyšlahaného so žltkom. (ja ten žltok dávam do hmoty na sporáku). Ja pridávam ešte na kúsky najkrajanú cokoládu.

marci2305
20. jan 2012

@1katuska73 Nádherná.. 😉

adka_praha
20. jan 2012

@marci2305 dakujem 😵

marci2305
20. jan 2012

@eliska22 Krááásna.. 😵

marci2305
20. jan 2012

@katulkaaaaaa Kde je ten číňak....? Aj ja stem.. 😉 😉 😉 To sú ceny ako zadara!!!

kleopatris
20. jan 2012

@marci2305 dakujem 😵
a este nejake triky, ked uz mam korpus upeceny cim ho rozrezat? Ja som videla taku super vecicku jak pilku so silonom ale kde to kupit 😲
a farby pouzivate asi vsetky chemicke ci?

dada2007
20. jan 2012

baby skúsenejšie.........ked vám niekto povie, že chce tortu 3kilovú alebo 5kilovú.........ako viete spraviť tortu na mieru???? naprííííklad .... viete že gulatá s priemerom 24cm celá potiahnutá a jemná výzdoba má napr. 3kilá? a čo ked je to hranatá 25*25-kolko môže mať kíl? ...........ach bože.........začínam ,,zbierať" objednávky a nechcem vyzerať ako dement 😅 😅 😅

katulkaaaaaa
20. jan 2012

@marci2305 v senici mozemti kupit a poslat ak chces,neni problem aj vam ostatnym 😉

marci2305
20. jan 2012

@eliska22 Pekná...To je zelená farba? Alebo žltá...? Dobre to vyzerá s tou fialovou.. 😉

marci2305
20. jan 2012

@kleopatris Ja používam klasický nôž. Nemám problém rovno rozrezať korpus. A farby používam wiltonky...gélové farby. Dobre sa s nimi pracuje. Objednáš ich hoci kde... 😉

marci2305
20. jan 2012

@mizulienka Ten kvetinkový nemá chybu.. 😉

marci2305
20. jan 2012

@katulkaaaaaa Ak by bol ten valček, brala by som.. A sú ešte nejaké iné vzory?

marci2305
20. jan 2012

@miciatko To ti verím....🙂 Ani mne by nevydržal... 😉

marci2305
20. jan 2012

@stankapk Teraz pár strán dozadu som tu videla úžasnú fialovo-zelenú tortičku... 😉 Ale fotopostup neviem 😉 😉 😉
@katulkaaaaaa Pekné....

lusil2005
20. jan 2012

@akme nam vydrzala v chladnicke niekolko dni. a bola dobra. takych 4-5 dni urcite. mozno aj dlhsie, ale to zas nevydrzali nase mlsne jazyky 😀