Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
20. jan 2012

@marci2305 ten valcek urcite maju...myslim ze uz ine vzory nemali ale napr som tam videla toto
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... cena bola do 2eur
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...
tak isto do 2eur
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... zase do 2eur

marci2305
20. jan 2012

@stankapk http://www.tortyodmamy.sk/figurka-dalmatinec - najnovší dalmatínec na torty od mamy..

marci2305
20. jan 2012

@katulkaaaaaa Jeéééé...Ďakujem veľmi pekne...Kuknem..😀

vera_vila
20. jan 2012

@jakelina záleží asi, jestli jsi měla pudink jako pudink a nebo jsi ho měla z poloviční dávky mléka... Mě pudinkový nikdy netekl...

vera_vila
20. jan 2012

@alenv Já jsem měla White Icing... Ono se to plete, jak je obojí Icing 🙂 No, tak zkusíš příště 🙂

alenv
20. jan 2012

@vera_vila já si chci zkusit ted ten smartflex Velvet... no a tahle hmota co jsem si objednala nevíš jaká je? takhle se nezdá špatná.. ale chutově to fakt nevim .. asi do ní dám mandlová aroma 😀

79zuzana
20. jan 2012

ake krasne torticky ste znovu porobili.. nebola som tu dlhsie, lebo nam znovu blbol net. Takze dokoncila som tu moju nestastnu torticku pre maleho... poziadavka bola oranzovo cerveny drak s kridlami. Vysla mi skor dracica 😀 😀 😀 ale Petko bol nadseny 🙂 ze vraj je super drak 🙂 Dakujem vam vsetkym za inspiracie, aj ked som sa ani zdaleka nepriblizila ani k jednej torticke z tych co som si vyhliadla 😅 Torta je potiahnuta pravym mandlovym marcipanom, kedze my tie biele icingove hmoty velmi nemusime a vazila 4 kila 🙂

mia1111
20. jan 2012

@79zuzana waaaaaaaaaaaau - perfektná tortička 😵 😵 😵 😵 😵 😵

79zuzana
20. jan 2012

@mia1111 dakujem, je to moja prva 3D a dufam, ze dalsiu uz skoro robit nebudem... prenecham to radsej profesionalkam ;)

mia1111
20. jan 2012

@79zuzana - máš môj obdiv, ja sa 3D tortám vyhýbam 😅 😅 😅 Netrúfam si ani náhodou 😅 . Ale Tvoja je perfektná, úplne super 😵 😵 😵

zuba
20. jan 2012

@katulkaaaaaa katulka a taký ten valček s nadstavcami nemali? taketo cosi len nie original ale od Zinua http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/valcek-na..., pripadne ci to evedia zohnat, ked zohnali aj toto.

79zuzana
20. jan 2012

@mia1111 ved aj ja som sa uspesne vyhybala, na objednavku by som take cosi asi nepiekla, asi by som cele noci nespala. Toto som malemu slubila, ze mu upeciem co si len povie. O mesiac ma caka pre druheho syna ... ze gitara ale ze nie obycajna ale elektricka 🙂 tak to aby som uz teraz zacala studovat vsetky postupy a fotky 🙂

vera_vila
20. jan 2012

@alenv To vůbec nevím, jaká je... Spíš asi holky tady budou vědět, některé ji minimálně vyzkoušely, co jsem tak zaregistrovala, ale jak se s tím dělá a jak to chutná, to netuším...

79zuzana
20. jan 2012

tu je maly oslavenec aj s drakom co chrli ohen 🙂

katulkaaaaaa
20. jan 2012

@zuba nie toto nemali

mariann2
20. jan 2012

@dada2007 prosím ťa, snažím sa ti odoslať cez ip objednávku a nejde mi to, prosím, ak si tú vašu objednávku medzitým neoslala, pošli mi tvoju e-mailovú adresu 😉

lucula73
20. jan 2012

jej kočky,aké krásne torty ste popridávali 🙂

@79zuzana krásna torta......ja som robilaten foťák 3D a som si povedala,že žiadnu 3D viac nerobím 😀

potrebovala by som jednu radu od vás,ako sa robí to jazierko hore na tortičke?
ďakujem

zuba
20. jan 2012

@katulkaaaaaa tak ništ

a babule ak to niekto najde tak mi dajte vediet, vtedy to bolo v tom novom meste, tak hadam sa to este neikde pritrafi

mariann2
20. jan 2012

@ikula2 hej, predok som robila nižší, trochu som ho zrezala, ale ten cars kamion má tú akoby šiltovku a tiež som tú prednú časť robila užšiu aj po bokoch a podvozku sa neboj, ja som si najprv urobila tortu a až potom podvozok, aby som mala predstavu, kde kolesá budô a aké veľké to mám vyrezať, vyzerá to s tým podvozkom krajšie 😉

mizulienka
20. jan 2012

dievcence dakujem vam vsetkym za rady, tak nakoniec som varila iba 2 hodky, super huste, nechala na terase vychadnut a mixovala, muz mi opravil mixer, tak to slo fajne 😉

@lucula73 ja idemakurat robit jazierko, ja mam pipping gel, tak to iba nanesies nahmotu, ak nemas modru potahovku pod tym, tak staci malinko modrej a potom stetcom troska zamiesat.

lucula73
20. jan 2012

@mizulienka dík moc,som ti písala na fb,ale si mi už odpísala tu......no veď že ten gel nemám..asi zajtra skočím kúpiť 🙂

mizulienka
20. jan 2012

@lucula73 na fb? nic mi neprislo 😨

vlada111
20. jan 2012

@mia1111 vkusné, čisté, jednoduché, no proste lahodné a krásne 🙂 To je tortička!

ajka82
20. jan 2012

akurat som sa dohrala s karinkinou tortou, kedze mala zelanie, ze tam musi byt cicuska kitty, lienka, slimacik, kvetinky, listocky a slniecko ... a najlepsie aby bola smolkovska 😝
a to som robila malu-srdce sirkou 21x22cm 😅 je tam asi toho vela, ale sak deetska torta a je tam vsetko, co si prosila 😵

vlada111
20. jan 2012

@mizulienka Luci nemáš parný hrniec (kuchtu)? Tam var salko cca 1,5 hodiny. A prečo nepoužiješ to hotové, veď je super.

vlada111
20. jan 2012

@adka_praha ale je krásny

lucula73
20. jan 2012

@mizulienka ,nevadí,to je už jedno,ďakujem za odpoveď......ešte mna napadlo,že by som si spravila z bielej čokolády takú "mištičku" a do nej potom naliala tú želatínu,a okolo kamienky 🙂
ale to budem robiť až zajtra 😉

inak baby,dnes sa mi zrazil už štvrtý krát ten falošný parížsky,dávno som ho nerobila,tak reku pre nás opať skúsim ...už ho ani tak skoro nebudem robiť,furt neviem,kde robím chybu? 😕 😝

vlada111
20. jan 2012

@79zuzana krásny drak

mariann2
20. jan 2012

@lucula73 asi ten krém nenecháš poriadne vychladiť, ja ho uvarím večer a šľahám až ráno 🙂

mia1111
20. jan 2012

@vlada111 - ďakujem 😉