Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
21. jan 2012

@zuzkat1 já dělala s medem, ale nebylo to ono.. víc se to trhá a není tak plastický, proto jsem sháněla ten sirup.. stojí mnohem méně než med

zuzkat1
21. jan 2012

@alenv
@vera_vila dakujem za rady baby, tortu budem robit asi o 2 ci 3 tyzdne - ja len tak v kruhu rodiny robim torty🙂 tak ak bude publikovatelna (ak sa podari) aj dam foto🙂

alenv
21. jan 2012

@zuzkat1 těším se... první jsem dělala taky z medu

zuzkat1
21. jan 2012

@alenv med mam doma vzdy... a keby som skusila nahradit tym co radili v tej mojej knihe🙂 ze cukor+voda ? to by neslo?

lamps
21. jan 2012

ahojte, akosi vás nestíham čítať ☹ , tu je moja práve dokončená tortička pre môjho prvorodeného synátora - kakaový korpus, karamelová a kávová plnka. Som strašne zvedavá, čo na ňu povie, keď ju ráno uvidí 😅

bodka13
21. jan 2012

ahojte dievčatá ...syn si vybral túto tortu...celkom sa mi páči,nevyzerá veľmi zložito...viete mi prosím poradiť ako vyrobiť tú "šišku" aby bola taká oblá ? ...keď vyrežem v strede ten otvor,ako (s čím) treba spracovať tie orezky aby som vyrobila hlavu toho Simpsona...môžem vás poprosiť aj recept na marcipán zo sušeného mlieka,ale tak lopatisticky 😀 aby mi to vyšlo na túto tortu...ďakujem 🙂

lamps
21. jan 2012

@mariann2 nebuď skromná tortička je krásna a všetky sú krásne 😅 😅 😅

mariann2
21. jan 2012

@lamps joj, nevedela som, ako urobiť tie veľké lupienky, ty ich máš také krásne, rovnaké 😝

bodka13
21. jan 2012

našla som tento recept Marcipán-modelovacia hmota : 200 g sušeného polotučného mlieka, 200 g práškového cukru, 3 lyžice oleja, 3 lyžice vody, 1 lyžica mandľovej arómy, 3 lyžice pšeničného sirupu alebo glukózy
-miesto toho sirupu môžem dať med? koľko lyžíc 😕 ...je chuťovo dobrý tento marcipán?

lamps
21. jan 2012

@mariann2 veď aj tvoje sú krásne 😅

katulkaaaaaa
22. jan 2012

@marci2305 pondelok tam zajdem kupim a potom napisem 🙂

katulkaaaaaa
22. jan 2012

@hejdita wau wau wau!!!!!ta lod je neskutocna 😕

vecernicci
22. jan 2012

@zuzkat1 to je vlastně jako domácí glukoza a tu si do marcoše vařím taky a není potřeba kupovat sirup ani med, do kastrolku si dáš 20 dkg vody a 40 dkg cukru, lžičku kys. citronový a hodinu to táhneš na nejmenší stupeň a musí se často míchat, po hodině tam dáš lžičku sody, aby se stáhla kyselá chuť , necháš vypěnit a je hotovo a je super 😉
@hejdita tak ta je luxusní, ty jsi kouzelnice 😵 😵
@lamps ta je nádherná, a krásně malovaná 🙂
@bodka13 tak tenhle dělám a lidi se mě ptají, když si zase objednávají dortík, jestli tam bude zase ta dobrá potahovka 😉

katulkaaaaaa
22. jan 2012

@lusil2005 lucka ta svadobna je prenadherna,a uplne ta chapem s tym nespanim...isla som o pol noci,maly staval 4:30h 😠 vcera jedol fazulovu omacku a celu noc preplakal....
@mariann2 nadherne,fakt nechapem ako to stihas a k tomu take nadherne...mas proste talent 😉
ja neviem co sa deje,somstale viac nespokojna so svojou pracou ☹ akokolvek sa snazim nic mi nejde vymodelovat,cele zle...by som si aj pauzu dala ale neni kedy buduci tyzden tooolkoobjednavok,zacnem na tom pracovat asi uz od pondelka.......
baby neviete mi niektora zohnat biele cukriky z lidlu?u nas neboli uz pol roka....a mne sa s tymi druhymi tak zle robi 😠

bodka13
22. jan 2012

@vecernicci a môžeš mi poradiť prosím pri výrobe tejto torty a poťahovky...ja som ju ešte nerobila,to iba syn ju našiel na nete

jaja555
22. jan 2012

@alenv môžeš prosím ťa hodiť recept na ten tvoj marcipán ? Keď môžem poprosiť aj s postupom . Ďakujem . 😉

vecernicci
22. jan 2012

@jaja555 já dělám úplně ten samý recept jako @alenv a dává se 20 dkg sušeného polotučného mléka, 20 dkg mouč. cukru, 3-4 lžičky oleje, 3-4 lžíce pšeničného sirupu( já si vařím glukózu doma), 30-60 ml vlažné vody a aroma dle chuti, já dávám na dvojitou dávku půl té skleničky jak ho v ní prodávají a stačí to. Nejdřív si smíchám cukr s mlékem, teda já ho dlěám v robotu, ale můžeš i ručně 😉 pak přidám aroma, olej a sirup a nakonec přidávám vodu, já si ho zase dělám v robotu malinko řidší a přidávám mléko a cukr, ale když se dělá ručně, tak je lepší dát trošku míň vody a pak si když tak namáčet ruce a prohníst, snad jsem to napsala srozumitelně 😉
@bodka13 tak teď jsem hodila přesný recept a toho Bárta bych dělala tak, že bych si upekla spodní kulatý korpus, seřízla, aby byl oblý jako kobliha a uprostřed dírku na tu hlavu a tu bych upekla v menší formě, a naskládala na sebe a potáhla nejdřív boky jedním plátem a navrch bych dala kolo z hmoty a nahoře slepila a nůžkama vystříhala ty vlasy

jaja555
22. jan 2012

@vecernicci jej to je super, dakujem za ochotu. 😉

vecernicci
22. jan 2012

@jaja555 nemáš za co , každá jsme jednou začínala a taky jsme byly rády, když nám někdo poradil 😉

jaja555
22. jan 2012

@vecernicci si pokladík 🙂 😉

lamps
22. jan 2012

@katulkaaaaaa môžem ti pozrieť u nás, ale tiež som ich dlho nevidela. Tie ružové mávajú často, ja používam len tie 😅

lamps
22. jan 2012

@hejdita nádherná je, tá by isto plávala aj po mori 😅

lamps
22. jan 2012

@mariann2 ja tie lupienky na tejto veľkej margarétke tvarujem paličkou od nanuku 😀

marci2305
22. jan 2012

@mariann2 Nádherné...Ako to všetko stíhaš... 😉

marci2305
22. jan 2012

@hejdita Náherná je tá loď.. 😲

marci2305
22. jan 2012

@katulkaaaaaa O.K. Budem sa tešiť.. 😉

katulkaaaaaa
22. jan 2012

tak baby tu su tiemoje nie extra podarene 😉 alebo je to len v mojej hlave?
100vka bola pre troch ludi dvaja oslavovali 30tku jeden 40tku ta mala skoro 5kg
kabelka takamalicka 1,7kg....kvetinova obycajna pre svokru na narodky do prace...a ta s laliou pre svokru ako darcek na dnesnu oslavu🙂

marci2305
22. jan 2012

@lusil2005 Prekrásne.. 😲 😲 😲

marci2305
22. jan 2012

@katulkaaaaaa To kedy stíhaš...? 😝

katulkaaaaaa
22. jan 2012

@marci2305 jedna bola na piatok ostatne az na dnes....a v noci hlavne...pri malóm sa uz nic neda,kde su tie casy ked bol babetko a mohla som robit kedy som chcela 😉