Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
19. mar 2010

alionuskine torty som este nevidela, ma ich na TOM? idem kuknut

lenka.pav
19. mar 2010

krasne ako vzdy, no co k tomu dodat. to uz je dokonalost sama 😅

cessy
19. mar 2010

lenka ano tam, doba ladova, ryba a ta dalsia neviem, nepamatam si, ale myslim ze su tam 3 od nej nove 🙂

cessy
19. mar 2010

aj mne sa velmi pacia...a taveverica nema chybu 😉

henikav1
19. mar 2010

ja som sa zas stratila ☹ vzdy ma to hodi na prvu stranku a ja len cumim, ze kde som
alionuskine torticky som nevidela, kde su??? asi na tortyodmamy, idem kuk
a este vy mate fotoblog a ja nie, precoooooooooooooo? ☹ kam sa podeli moje fotky?

cessy
19. mar 2010

heni ozaj...to co????? 😕

lenka.pav
19. mar 2010

heni, no ved to som sa cudovala, ze kde su 😠 . a tiez mam trosku problem s orientaciou, ale zvykneme si, neboj 😅
posledna je tanecnica 😎

henikav1
19. mar 2010

nasla som tie alenkine torticky, ja som ich vlastne videla, len som nevedela ze su od nej, lebo som si ich nerozklikla
inac aby ste sa zasmiali, rozpisem vam moje trampoty minulej noc.
Cez obed som dosla domov, upiect barbienu suknu, ale poobede som mala nieco surne v praci a ta sukna sa len piekla a piekla 1 a pol hodiny a stale tekuta v strede, a ja som uz musela odist, tak som ju nechala v rure este dopiect kym rura vychladla a odisla som. Samozrejme, ked som ju rozkrojila, tak vo vnutri bola akoby vlhkaa este sa mi aj pri krajani rozpadavala. Samozrejme kon nesiel, kam by som mohla ist pre pomoc a tak som rychlo hladala recept vsademozne, nakoniec mi MM zohnal nejaky iny recept od jeho tety. Tak som piekla zas, novy korpus. Pekne som si tu suknicku vycipkala a ked bola hotova, idem do nej zasadit tu barbie a co myslite??? No suknu mala len nieco nad kolenami 😀 😀 😀 ani ma nenapadlo, ze bude mat kilometrove noziskaaa. Tak o jednej v noci som rychlo dopiekla este v malej okruhlej forme dalsi korpus a myslela som si, ze naspodok len pridam dalsie krajky, ale lamalo sa mi to a spinilo od kremu, takze som nakoniec cely potah zhodila, aj tie krajky a zacala nanovo. Skoncila som rano pred 4tou a o 6tej som vstavala do prace. cize som bola cely den vo forme 😀

henikav1
19. mar 2010

a ja chcem moj fotoalbuuuuuuuuuuuuuuuuum

lenka.pav
19. mar 2010

heni, toto ako dokazes???? nechapem. toto som nikdy nezvladla. mne aj diskoteky, aj ucenie sa na skusky sli len do cca 1 v noci, viac nedokazem 😅

cessy
19. mar 2010

heni no parada, asi tak sa ti darilo ako mne pri ten hnusnej babike...... 😠
mne pre istotu na hotovu kydol zakusok z vrchnej policke, tak som mohla ist znovu obliekat 😠 😒 😖

cessy
19. mar 2010

heni napis adminkam, a lavo dolu su vypisane admini pre stranku 😉

llumka
19. mar 2010

pomozte mi najst nove alionuske torty,neviem najst ☹

lenka.pav
19. mar 2010

a navyse sukna po kolena je teraz v mode 😀 😀 😀

lenka.pav
19. mar 2010

llumka, daj si v TOM do vyhladavaca alenik a ono ti najde jej profil a tam kukni do jej obrazkov 😉

lenka.pav
19. mar 2010

cessy, preco si zrazu kreslena bez fotky? 😕

cessy
19. mar 2010
cessy
19. mar 2010

lenka maly alex tam ma pol roka, tak som to radsej zrusila 😉
asi som neako zaspala dobu, dam nieco aktualne

lenka.pav
19. mar 2010

aha, uz som si myslela, ze nam bude postupne vsetko miznut 😀 😀 😀

lenka.pav
19. mar 2010

som mrtva, idem do postele. a nieco popiste, nech mam zajtra co citat v posteli 😀 . dobru noc!

cessy
19. mar 2010

lenka ja tu tiez uz z posledneho meliem.....oci mam uz asi ako cinan 😵 , idem aj ja do hajan 😉

heni a kedy bude foto barbie??

henikav1
19. mar 2010

hihi, ze nam bude vsetko miznut, mne uz nema co, uz mi vsetko zmizlo 😀 😀 😀
No a leni, fungujem zotrvacnostou, kym nezastanem vladzem, len clovek nesmie zastat ani na 5 minut, lebo sa zlozi 😀 😀 😀
a ta sukna podotykam nebola nad kolena, ona bola od zeme nad kolena, cize holy zadok, ale tak mozno som prave vymyslela novu modu na barbieny 😀 😀 😀

henikav1
19. mar 2010

cessy, ved uz je, na toryodmamy

petaba
19. mar 2010

heni pekná 🙂 aj ja poznám to vypekanie do rána, keď sa mi niečo nedarí ako chcem
cessy vyzerá perfektne musela byť naozaj mňam 😉
leni skoré uzdravenie, nech ôžeš vypekať 😀 Leni inak videla si tie duo torty na TOM? aj striptér aj striptérka, zaujímavé je to 🙂

petaba
19. mar 2010

konečne som našla Alionuskine torty... som ich akosi nevedela nájsť, no sú naozaj nádherné 🙂

henikav1
19. mar 2010

dakujem petaba

alex21
19. mar 2010

tak vy ste mali tusim naozaj abstak, toko toho popisat 😀
Nez som vas pracitala tak neviem co kto pisal. 😅 Niekto sa pytal na zmrazovanie puncoviny. Tak my sme zmrazovali vsetky zakusky teda okrem ovocnych a tvarohovych a je to super. Aj gulky co sme rozbievali ako vy vravite z puncoviny. Pokial to nehate volne rozmrazit tak ani nezistite, ze je to zmrazaku. Akurat niekedy sa cokolada moze orosit. Moj kolega stale tvrdil, ze oni doma nic nezmrazuju teda pecivo, zakusky a tak lebo on to hned spozna na chuti. A raz ked som oslavola tak som upiekla do prace tortu o tyzden skor a dala do mrazaku lebo by som nestihala. A ked si kolega pochutil a aj pochvalil tak som mu oznamila, ze bola z mrazaku a ze aj on uz je veci z mraznicky 😀
Lenka skore uzdravenie.
Heni aj ja chcem vidiet barbie kde ju mas. A ked mala dlhe nohy tak si ju mala posadit 😀 celkom som sa na tom pobavila aj ked tebe do smiechu asi nebolo.
Ja som teraz dokoncila svoje prve prsia ale odfotim ich az zajtra. Dnes by som uz nenamierila dobre fotakom. 😀 Mala je stale chora a uz druhy den cez den nespala a v noci sa budi. Tak som dost unavena. 😝

henikav1
19. mar 2010

alex, veru sme mali abstak a riadny, ved z jedneho dna boli takmer dva 😀 😀
tu je ta moja barbie http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p...
a veru nebolo mi do smiechu, ale zas ako vydatne som si zanadavala, ako uz davno nie 😀
a teraz mi je to uz smiesne
nezabudni zajtra vlozit tie fotky didiniek, uz sa tesim 😀

nikanika28
19. mar 2010

cafteee tortmaniacky 😅 😀 😀 .
Heni, ta barbina nema ozaj chybu...je krasna 😵 . Ja uz pomaly daky hrnec hladam, zeby som ho potiahla 😝 😀 😀 😀 . Inac mame novinku, sice je to mimo temy..ale Klarka ma prvy zuuubocek 😵 😵 ..len tie problemy okolo toho ☹ ...najprv vracanie, potom prehanacky, nakoniec horucka vysoka...a teraz uz bola asi 7x zobudena s placom ☹ . Asi vytvorim zubkovu tortu na pocest 😅 .
No a torta moja sa pomalicky dojeda..resp. ja ju dojedam 😀 😀 😀 ..este tam mam na zajtra a koncim...mozem zacat cvicit 😀 😀 😀 . Esteze som kus z nej porozdavala, lebo by som bola jak stodola, ked by som ju dojedla 😕 😅 😀

petaba
19. mar 2010

nika s tou zúbkovou tortou to nie je zlý nápad 😉