Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
23. jan 2012

@dajna11 co by si bola otravna???sak somkupila babamkupim aj tebe 😀 ano ten biely ma akoby mriezky....a ten na rozvalkanie marcipanu ma dlzku 22cm

mrka2
23. jan 2012

baby, kolko stoji jeden balik tych americky cukrikov v Lidl,ked su tie americke dni?

dajna11
23. jan 2012

@mrka2 myslím že také euro....

dajna11
23. jan 2012

@katulkaaaaaa super,dakujem si zlatá,keby to nebolo moc otravné a ak budš mať čas a smer k obchodu....tak ten biely s tým vozorm...mriežkou....díky.

alenv
23. jan 2012

holky kolík vás stojí pošta, když objednáváte z čech? To se vám víc vyplatí když vám to někdo posílá od nás? Než od prodejce?

zuba
23. jan 2012

@zunajda a mali ešte aj čosi iné? a kde presne v BB to mali?

vera_vila
23. jan 2012

@alenv já šlehačku jedině Moravia Lacto http://www.moravialacto.cz/sortiment.php?sortim... (je to taková červená krabička, 250 ml), případně Tatra, Kunín vůbec, to je šit, ta se mi vždycky srazila, nebo pokud rostlinnou, tak tu od Ramy, ta perfektně drží, líp, než živočišná... S touhle z Kaufu na dorty zkušenost nemám, ale na tu Moravia nedám dopustit... Dělala jsem z ní pařížský krém a byl krásně tuhý, nadýchaný, dala jsem do něj půlku čoko na vaření a půlku z těch všelijakých velikonočních a vánočních figurek a byla mňamková, takže myslím, že čokoládou to nebude...

tamichloe
23. jan 2012

@abriela dakujem,ta vyzera super 😵 ..nemožem dat ine ovocie miesto bananov?tej parižskej šlahačky sa bojim,čo ked sa mi nestuhne??

jakelina
23. jan 2012

@vera_vila tady tu jsem u nás ještě nikdy neviděla.

alenv
23. jan 2012

@vera_vila prsím tě a kde jí kupuješ.. já jezdím do Kaufu a tam jí nemaj.. díky

alenv
23. jan 2012

@jakelina jakou používáš ty?

jakelina
23. jan 2012

@alenv kupuju v Kaufu v papírové krabičce, ani nevím co to je za značku, ale nikdy se mi nesrazila. Doma ji teď nemám, tak se nemůžu podívat.

alenv
23. jan 2012

@jakelina no ten odkaz jsem posílala jukni vejš.. mě se taky nikdy nesrazila.. o to mi nejde.. ale stalo se mi 2x, že není uplně tuhá po vyšlehání.. a melě jsem s tím docela problém... na stránce 2185 mám odkaz..

dm1
23. jan 2012

@mrka2 1,19eur

lucula73
23. jan 2012

@tamichloe ahoj,neboj stuhne,kúp si 33 % šľahačku a jeden stužovač ak dáš,tak bude držať 🙂

jakelina
23. jan 2012

@alenv no tak to je tady ta, co je na druhé straně toho odkazu a pokaždé mi ztuhla, dávám do ní ztužovač.

alenv
23. jan 2012

@jakelina no já právě taky 😖 tak já nevím.. nemůže to být tím, že jsem šlahala 4 najednou? Já fakt nevim.. někdy ztuhne krásně a někdy ne 😠 😠 😠 😠 😠

alenv
23. jan 2012

@jakelina no já tuto právě taky dávám a jeden stužovač na ní a plus čikošku mě šlehne

dm1
23. jan 2012

baby robili ste aj bielu cookohmotu? myslim len cokolada a kukuricny sirup. Viem ze tam je iny pomer ako na tmavej len netusim aky 😒 . Nemate odskusane?

tamichloe
23. jan 2012

@lucula73 ok skusim 😵 ,a ty nemaš prosim ta nejaju tiež jednoduchu?inač tato vyzera mnamkovo 😝 😝

mia1111
23. jan 2012

@dm1 - na dortomanii píšu na 200g bielej dať 1,5-2 PL kukur.sirupu

mia1111
23. jan 2012

@dm1 - http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=26&t=7
toto mám uložené, tu je aj horká, aj mliečna

dm1
23. jan 2012

@mia1111 dakujem moc skusim 2 a uvidime

inak baby ktora biela coko ste vraveli ze je dobra do toho mascarpone? kupila som orion 😝

daducha
23. jan 2012

@akme stoji 0,33 Eur meter.napis kolko chces,adresu a buduci tyzden poslem 😉

zuba
23. jan 2012

@dm1 vraveli o tej na s čo ma aj prehlasovane o a su to tie male kocočky - ma taky krkolomny nazov

zuba
23. jan 2012

a baule ta lidl čokolada čo používate to je tá fin caré či ktorá
a ktoré kakao ste si to najviac chválili?

lusil2005
23. jan 2012

baby? mate niektora nejaku knihu od alana dunna? chcem si nejaku objednat ale neviem sa rozhodnut ktoru. mozem ju potom aj nascannovat, tak ktoru by ste najviac uvitali vy? rozmyslam nad tou wedding cake decorator´s bible...

mia1111
23. jan 2012

@dm1 - ja mám odskúšanú zatiaľ len Milku a Schogetten - obidve boli super. Ale myslím, že aj Orionku baby skúšali 😉

mia1111
23. jan 2012

@zuba - hej, fin caré 😉 A kakao ja používam Coop premium 😵