Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
24. jan 2012

@larah tak to mi je jasné....ja len že ako sa ludia sťažuju aké to je drahé ked chcu väčšiu tortu a tuto su iné pálky....tak to by ma zaujímalo že či si tie torty aj niekto kupuje....

mizulienka
24. jan 2012

tuto obdlznikovu budem robit na stvrtok, tak preto to samotne pecenie....myslite, zeby som mohla piect korpusy uz aj na piatok???

anibas
24. jan 2012

teraz som si všimla na TOM - to tam treba písať také pripoviedky ???????? ma vystre !!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠

katy1979
24. jan 2012

@mizulienka ja ak peciem na plechu davam papier na pecenie takze vyberiem hned dam dalsi a nalejem cesto. takze ako daduchy truba na prazdno mi ide par minut. popr. strc pod studenu vodu a hned je studeny

alenv
24. jan 2012

@daducha já dělala nedávno křivou a nevím jakou konzistenci má ta jogurtová, ale rozhodně to chce tužší krém.. pozor hlavně teda dolu

miciatko
24. jan 2012

baby mam objednavku na tortu a chcu tam prave piskotove cesto to prosim ake??, sak asi piskotove nnie?? a ak mate zaruceny recept ze sa cesto pekne dvihne , tak pekne prosim dajte sem

alenv
24. jan 2012

@daducha 290 Euro.. no to je mazec!!!!

larah
24. jan 2012

@dajna11 tam je to fart o inom 😕

larah
24. jan 2012

@dajna11 tam je to fakt o inom 😕

79zuzana
24. jan 2012

@molka ahoj, moja svokra raz pouzila pomazankove maslo miesto mascarpone do tiramisu... ble.... ale zalezi od chuti. Podla mna to bolo otrasne a ja som to ani nedojedla. Ja osobne by som to radsej nemenila. Ked nechce zaplatit za mascarpone, tak nech si vyberie inu plnku.

mariann2
24. jan 2012

@lusil2005 nie si na fb v skupine tortomaniačky? zlaťka tam dala nafotenú tú Cake decorator s bible, skús pozrieť, mne sa zdá veľa dať za ňu toľko peňazí a nie je tam nič moc

dajna11
24. jan 2012

baby nerobili ste daktorá tortu pol na pol svadba a krst?nejaké inšpirácie......neviem ako spodok olemovať....na polovicu iný lem a na poloviu iný?nebude to hlúpe?

alenv
24. jan 2012

@mizulienka prosím tě jak dopředu si děláš korpus.. mě přijde, že když jsou moc čerstvé tak se špatně krájí 😅

katulkaaaaaa
24. jan 2012

@mariann2 komu mam napisat ked chcem byt tiez v tej skupine na fb? 🙂

anibas
24. jan 2012

@dajna11 a nemôže byť poschodová ?

anibas
24. jan 2012

@katulkaaaaaa Nejakú Katku som práve odklepla 😀 😀 😀

lusil2005
24. jan 2012

@daducha presne! ja som tiez dala ako som bola zvyknuta, a mala som cierny korpus 😀

lusil2005
24. jan 2012

@mariann2 som, ale su tam len tri foto nie? teda aspon vcera boli. idem mrk ci pribudli dalsie? a kolko vela? na bookdepository ju maju za 14 eur. to neni az take hrozne podla mna... ale zas - neviem co je v nej. 🤐 viem len ze ma skoro dvesto stran.

mariann2
24. jan 2012

@katulkaaaaaa nie som si presne istá jej nickom ale asi bianca

livia76
24. jan 2012

😲 LUDVIK CUKREŇ 😲 2kg obyčajná torta s hviezdičkami 22 EUR 😀 to by sa zarábalo 😀 😀 😀 😀 😀

mariann2
24. jan 2012

@lusil2005 aha, nevedela som, že len 14€, nevenovala som tomu pozornosť, 200strán tam nie je, ale viac ako 3, tak pozri 🙂

dajna11
24. jan 2012

@anibas no neviem,tam by jedno poschodie bolo o ozdobu trochu ukrátené nie?máš nejaké foto?

katulkaaaaaa
24. jan 2012

@anibas som to ja dakujem 😵

dajna11
24. jan 2012

@livia76 mne takto štve ked vidím kamoška čo robí torty a ako sa chváli ako jej to ide,že musí aj odmietať...podla mna kecá 😀 😀 😀 ...urobí tortu nacapne tam nejaké kvety,nejako bez fantázie,zo silikonovej formičky,nieže by ich robila sama.....vidieť že sa s tým nepaple...a berie 10eu za kilo.....ja robím za menej a piplem sa s tou tortu,nehovorím že je to umelecké dielko ako z ameriky...ale tak snažím sa a ludom sa to zdá vela penazí.....ja už neviem,fakt.

eliska22
24. jan 2012

@molka ja som to skúšala aj s tým pomazánkovým maslom a nechutilo mi to, mascarpone je mascarpone 😝 to maslo tomu dalo takú divnú chuť...

miciatko
24. jan 2012

@dajna11 a keby si urobila ze ich prerezes trebas trojuholniky a samostatne obalis a nechas blizko seba na jednej tacke a kazdu samostatne ozdobis, vies co myslim ze?? 😀 😀

mizulienka
24. jan 2012

baby, tak ako skoro dopredu si peciete korpusy? mozem uz dnes na piatok?

larah
24. jan 2012
katy1979
24. jan 2012

@mizulienka vsak upec a zabal nic by sa tomu nemalo stat.

@larah tuto stranku mam uz dlho ulozenu

co sa tyka ludvika no pocitala som si tam popozerala. myslim ze oni pocitaju tych 180-200g na porciu. menej ako 150g to nebude. my sme u nich kedysi kupovali tiez. ale veru inu ako tvarohovu plnku sme od nich nemali. len oni maju take suche korpusy a nie je to len moj nazor plnka pokial si pamatam bola ok ovocia malo. ako zjest sa to dalo vzdy. puncovu od nich som uz jedla tiez. len sirupom si viem korpus poliat aj ja. len veru v ziadnej cukrarni som nejedla puncak akoby mal byt. skusim najst foto rozkrojenej torty od nich

pristela
24. jan 2012

@molka ja robievam tiramisu z banoveckeho neochuteného, som mala raz nan objednavku a nemohla som zohnat mascarpone 🙄 tak som dala to, oslavenkyna aj s rodinkou miluje tiramisu, chodia nan špecial do reštiky 100km od nasho mesta 😀 a vyhlasili , ze lepsie tiramisu v zivote nejedli 😀 😀 😀 😀 odvtedy si u man objednali uz tusin štyri /boli obrovske velkost jedneho velkeho plechu a vysokeee, keby ho robim z mascarpone by sa ani nedoplatili 😕 tam by šlo aj 8mascarpone 😕 / teraz si zrovna tiez objednali velke tiramisu, pre nas doma som robila tiramisu mensie s mascarpone, ale zeby to bol nejaky rozdiel/koštovala som naraz aj z jedneho aj druheho/ , nemozem povedat, zalezi asi od receptu.