Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
24. jan 2012

@dajna11 na šestihran mám formu, ale byla laciná, tak to nekup 😀
tady je ten dortík http://www.facebook.com/photo.php?fbid=19689589...

miciatko
24. jan 2012

@vecernicci krasna

miciatko
24. jan 2012

baby co ten korpus prave piskotove cesto ako robite vy??

miciatko
24. jan 2012

@pristela odkedy si dala na TOM tvoju torticku uz nik nepridal, bo to vsetci vzdali ked videli tu krasu co si urobila 😉

mariann2
24. jan 2012

@mizulienka
@anibas ja robím pravú parížsku na jednu smotanu, 100g čoko z lidla a je super, tuhá aj bez stužovača a každý ju chváli 🙂

alenv
24. jan 2012

@mariann2 prosím tě a jakou tu čokošku z Lidlu kupuješ?

anibas
24. jan 2012

@dajna11 nie - najvyšší čas vyskúšať 😀 😀 😀

pristela
24. jan 2012

@miciatko 😀 😀 😀 skor si myslim, ze vela bab caka co kto prida , aby potom mohli urobit este krajsie, co je mudre, ale ja zial by som teraz nemala absolut cas upiect nejaku ☹ ☹ ☹
som sa tesila ze nemam na tento vikend ziadnu , bo musim dohnat objednavky na babulky a šups ho vcera objednavka na ten vankusik , takze ted musim rychlo sadnut a makat , aby som vecer mohla modelovat 😵 😵 chcem znovu z mmf s tou bielou cokoladou, mne sa s tym uplne uzasne robili tie modre kvietky

mizulienka
24. jan 2012

@jakelina ty si vtedy robila taku tu minitorticku, prosim ta aky mala priemer a z kolkych vajec si to robila?
neviem, si odhadnut v akej nadobe to mam piect, aby torta mala tak 1-1,5kg

jakelina
24. jan 2012

@pristela já se chci na dortíky podívat, kde to mám hledat, tu soutěž??? Hlas ti dát můžu, jak to tam je?? Nebo to vybírá někdo jiný???

dajna11
24. jan 2012

@marci2305 kráswny je....

dajna11
24. jan 2012

@anibas no ja mámz toho obavy..ked som videla tie strihy na to....pozliepať to...bože moj🙂ale bývaju krásne na tortičkách

jakelina
24. jan 2012

@mizulienka ta kilová byla z jednoho plátu z 5 vajec a vyřezala jsem si tři čtverce a ještě kus zůstal. Krém byl máslový se Salkem, nechtělo se mi s ničím jiným dělat, takové malé množství. Neměřila jsem, ale strana toho čtverce byla asi tak 15 cm. Ovoce tam nechtěli

dajna11
24. jan 2012

@vecernicci juj pekné to je,idem kuknuť nejaké ráfiky na to,díky

vecernicci
24. jan 2012

@dajna11 je to zas trošku něco jiného, já jsem to taky někde viděla na netu 😉

mizulienka
24. jan 2012

@jakelina dakujem 😉

miciatko
24. jan 2012

@pristela no ja necakam, ja ju mam hotovu, ale po tvojej krasnej tam nemozem pacnut moje skarede kacatko 😒

pristela
24. jan 2012

@jakelina http://www.tortyodmamy.sk/sutaz no niektore tam davaju hlasy, ale v pravidlach sutaze je tusin , ze aj tak vybera porota.
inak ja sa strasne tesim na vsetky tie torticky, bo cokoladovych pre inspiraciu je tak strasne maaalo ☹

pristela
24. jan 2012

@miciatko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 presne som takto a pre to iste ako ty cakala ked dala babka zabka 😀 tie coko tenke potocene pasiky vypadaju naaadherne

jakelina
24. jan 2012

@pristela já myslím, že je ta Tvoje nejhezčí. Kdybych tam dala já ty moje tři čokoládové co jsem dělala, tak by se všichni váleli smíchy u počítačů 😀 😀 😀

zuba
24. jan 2012

@zunajda dakujem za info, tak to budem musieť ísť pokukať ked tam budem a náhodou takýto vaček si nenašla, http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/valcek-na...

dajna11
24. jan 2012

@vecernicci ;
@vecernicci a dobre sa poťahuje ked má tolko hrán?

mizulienka
24. jan 2012

@zuba a na co sa pouziva takyto valcek?
boli sme cez vikend na morave a zbehla som aj do tuantana a tam mali takyto valcek za 229 CK ale som si nekupila, sak naco ho pouzijem 😕 😕 😕

zuba
24. jan 2012

@lusil2005 počuj ale na mk je okrem tej čo tam nafotila Zlatica aj ina, baby tam dali link, ja som si ich stiahla je tam Sugarcraft flower aranging 🙂

zuba
24. jan 2012

@mizulienka no ak spravne chapem tak si s nim pekne odkrojim pasik a nemusim s atrapit, či režem rovno - si tam nastaviíš širku toho pásiku a aký okraj to bude mať

zuba
24. jan 2012

@mizulienka no a v tom novom meste ho baby našli za necelých 7 € čo je ešte lacnejšie ako v tých čechách len mne a danke sa už neušiel

79zuzana
24. jan 2012

@adka_praha recept na cokoladove muffiny: 175 g maslo, 175 g cukor, 3 vajicka, 250 g muka, 50 g kakao, 100 g cokoladove chipsy, 1 cajova lyzicka vanilkovej esencie, 2 cajove lyzicky prasok do peciva, 150 ml mlieko. Postup: Vyslahat maslo a cukor, po jednom pridat vajicka a trosku muky, potom vanilkovu esenciu. Pridat zvysok muky, kakao a prasok do peciva a nakoniec primiesat mlieko. Pridat cokoladove chipsy, zamiesat a piect priblizne 15 minut na 165 stupnov. Tento recept mam od velmi dobrej kamaratky Irky, takze som ho len prelozila do slovenciny. Cukor tam ide taky jemny, vola sa caster sugar, je to taky jemno pomlety ale nie praskovy. A muka je podobna slovenskej hladkej. Tie cokoladove cipsy sa daju nahradit aj posekanou horkou cokoladou. Ide o to aby v muffinkach boli aj kusky cokoladky 🙂 Dufam, ze vam bude chutit. Ja ich doma robim casto a vzdy sa po nich len tak zaprasi 🙂 Zajtra idem s malou ku kamoske, tak ich peciem znovu a na vrch este dam aj tu parizsku slahacku. Mnamky na tretiu 🙂

anibas
24. jan 2012

Tak cimbalik som stihla v termíne 😀 😀 😀 vážil 1,988 g aj s podložkou

gumkacka1
24. jan 2012

bubulky, robili ste uz niektora Kukyho? ja neviem, ako ho spravit ☹

vecernicci
24. jan 2012

@dajna11 úplně v pohodě se potahuje, nejhorší na potahování je podkova 😝
@mizulienka přesně jak říká @zuba, já si ho koupila a je úplně super, všechny pásky mám teď stejně široké i bez zdlouhavýho měření a řezání podle pravítka 😉
@gumkacka1 samozřejmě že už jsem ho dělala 😉 na mě si vždycky vymyslí tyhle pohádkový příšerky 🙂 upekla jsem si korpus v oválné formě, seřízla kraje do obla a v třetině naznačila hlavu a ruce a nohy jsem přilepila zvlášť cojsem měla zbytky, jak jsem ořezala ten ovál http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/30...