• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. januára 2017 
@mamina1978 vidíš to, nestíhám číst:slight_smile: jsou krásné i další její videopostupy:slight_smile:
přidávám dnešní dort pro tchána, jestli se tomu dá říkat koník?
24. jan 2012 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@vecernicci hej?bo ja sa bojím tých rohov a bokov...
24. jan 2012 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 v pohodě, stačí uhlazovat odvrchu, je to skoro stejný jako kruh, to už se hůř potahuje čtverec :wink:
24. jan 2012 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky uz sa vam niekedy stalo, ze ste si nejakym nedopatrenim zle poznacili termin torty? ja som mala poznacene ze 4.aprila a dnes mi pani vola, ze ci som na nich nezabudla, ze torta krtko, mna obliala horucava a potom mraz :confused:
este ked vtedy volala, som si myslela, ze ako skoro a este som sa jej pytala, ci sa mala narodila 4.aprila, ze aj moja...museli sme sa nejako zle rozumiet :confused: :confused: :confused: nevadi :wink:

baby chcem sa spytat, robili ste uz niektora formulu Francesca z auticok? maliste nejaky postup? popripade mate nejake inspiracie? dakujem
24. jan 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 jéééé ten druhý je ten můj :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. jan 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka nie - ale teraz ma čaká jedna maličká 10 cm :wink:
24. jan 2012 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas tak to bude kolko vazit? a aky mas na to motiv?
24. jan 2012 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka tak ale asi tio mal byt 4.februar to si este v limite. horsie by bolo keby sa zrazu objavila pred dverami ze chce tortu. toto sa stalo mojej mame ktora dala upiect jednej babe torty a na jednu zabudla. tak ju urobila hned. odkial zobrala korpus a krem netusim
24. jan 2012 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas 10cm torticka?
24. jan 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2
@vecernicci dakujem babulky, len poziadavka bola, vyrezany Kuky na lezato, ako z obrazka. a nikde som nenasla taky obrazok, aby som ho mohla vykrojit, tak aby to aj vyzeralo ako Kuky. jaaaaaj, to su poziadavky, raz ma z toho porazi :sunglasses:
24. jan 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 ved prva vec, ked mi to povedala, tak ma napadlo, ze som prepasla termin :confused:
24. jan 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka to bude len ozdoba na tortičku Cars + McQueen ešte
24. jan 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka tuším na Flickr-i sú už celé 3D torty Francesca
24. jan 2012 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci fakt? no vidis... :grinning: no az teraz som si vsimla ten tvoj prispevok... :slight_smile: to je tak, ked necitam vsetko...
@gumkacka1 no ved si zvacsi obrazok a obkresli,alebo rovno tu vecerniccinu torticku si zvacsi a vytlac, pripadne obkresli a potom podla toho len vykrojis korpus. :slight_smile: ja neviem,ako sa zvacsuju obrazky, stale si to musim dat do Picasa programu a tam si to zvacsim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. jan 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky, dnes som vyskúšala mascarpone urobiť s horkou čokoládou - mňaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, vôbec to nie je sladké, keďže som dávala 60%nú čokinu, tak je to také hmmmmm fajnové :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Krém vyjedáme len tak, z misky :grinning: . Časť som dala na muffinky, ale ozdobené som ich nestihla ani odfotiť, už je po nich :grinning:
24. jan 2012 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@miciatko neviem ci to je prava piskota,ja davam na 1vajce 5dk cukor pras.,3dk hlatka muk.,1pol.lyzica vody,pra.do peciva.ato si nasobis podla toho aku velku chces piskotu.
24. jan 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 mňam najbližšie vyskúšam, mm má narodeniny 4. 2. :grinning:
24. jan 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky nemate niekde fotopostup na zraloka??, @vecernicci ty urcite mas ze??
24. jan 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 - počúvaj, tým, že som dala 70%čokinu, tak mi vyšla taká hustá šľahačka, že som len pár sekúnd zašľahala a bolo :grinning: . A to som to nechala len hodinu na balkóne, žiadnych 12 hodín :grinning: :grinning: :grinning: . Ale to je asi tým vysokým podielom kakaa, lebo tá šľhahačka ako chladla, tak hustla sama o sebe. Pripomína mi to parížsku šľahačku, len je jemnejšia vďaka tomu mascarpone :wink:
24. jan 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mia1111 ja často robím parížsku, máme ju radi, tak skúsim aj takto :wink:
24. jan 2012 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 - Skús :wink: . A čím menší obsah kakaa bude v čokoláde, tak tým bude krém sladší. Mne chutil takto :dizzy_face:
24. jan 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79zuzana dakujem :dizzy_face: jednoznacne ich v najblizsich dnoch vyskusam.... :dizzy_face: uz teraz vytapam susedov, co sa mi sliny zbiehaju... :grinning: :grinning: :grinning:
24. jan 2012 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas perfekt tortička @larah krásnučká torta @pristela - umelecké dielo!
24. jan 2012 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka nádherná torta a nádherný koník
24. jan 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 cicus a chutilo to ako cokoladova plnka? by som skusila , bo zienka si objednala, ze lahke slahackova, ako mam ja rada :grinning: a pak mi napisala ze cokoladova a karamelova plnka je pre nu naj :rolling_eyes: tak sa rozhodujem medzi parizskou a neviem cim :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
24. jan 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela - chutilo to skôr ako parížska, lebo to je vlastne parížska šľahačka, len je zjemnená tým mascarpone. Šak vieš, že ono mascarpone samé o sebe nechutí nijako, ale tú šľahačku tak zvláštne zjemnilo :sweat_smile: . No nám to chutí :wink: . A robila som to z riadne horkej (60%nej) čokiny, tak to nebolo sladké, ale také fajné :grinning: . No ako Ti to opísať. Pošlem Ti trošku? :grinning:
24. jan 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nerob , sliny mi tecuuu :grinning: :grinning: :grinning: , ale vlastne mas pravdu s tou chutou, tak ja dam na teba , ono mi to tu plnku malinko zhusti a nebude to chutit maslovo , to moze byt dobreeee :sweat_smile:
24. jan 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela - že málinko zhustí, ja som šľahačku nevedela ani vyšľahať, čo bola hneď hustá a ešte to mascarpone tuhé jak šlak, takú hustú plnku som ešte nemala :grinning: :grinning: :grinning: . Ale asi je to fakt tou čokinou, lebo keď som robila posledne z čokolády na varenie, tak som to také tuhé nemala :sweat_smile:
24. jan 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha za malo :slight_smile: tie muffinky su naozaj super. Ona mi ich stale nosila ked prisla na navstevu az som nakoniec opytala recept, su fantasticke :slight_smile:
24. jan 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok