Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
25. jan 2012

@miciatko taky myslím, že je to malované, nebo stříkané na bílou potahovku... Modrá by se asi takto vybělit nedala...

vera_vila
25. jan 2012

@mizulienka krém se mi ještě nesrazil, ale když se dlouho šlehá, tak se srazit může... Nebo měly suroviny jinou teplotu... Ale vlastní zkušenost nemám, tak asi neporadím... Jestli i po nahřání jsou tam "hrudečky", tak taky můžou být "nekvalitní" suroviny

lucinka
25. jan 2012

@mizulienka ja mám za sebou iba 4tortičky, iba pre nás... do prvej som tiež dávala šlahačku a čoko, nechala 2 hodinky postáť na balkóne a krásne sa vyšlahala... druhú som robila, nechala cez noc v chladničke a seklo sa mi to, tak som nakoniec spravila pudingovú plnku... a keď som robila tretiu tortičku, tak som robila tú so šlahačkou, bielou čoko a mascarpone... 1x sa mi šlahačka zase sekla a na druhý pokus sa nesekla, ale ani za svet sa nedala vyšlahať.... tak som pridala mascarpone a bolo to ako tak tuhé... a odvtedy som to už viac neskúšala, lebo nemám chuť liať seknutú šlahačku do záchoda... a vôbec netuším, kde robím chybu... 😔

jania023
25. jan 2012

neporadite mi nejaky hladky krem do torty?nieco co sa mi nezrazi a da sa pekne farbit 😉

lusil2005
25. jan 2012

@mizulienka jasne, toto sa s parizakom stane ked nieje dostatocne vychladeny. tam ti nahriatie nepomoze. treba ho lepsie zachladit. ked nemas cas cakat do druheho dna, daj ho na dve hodiny do mraznicky a potom tak na hodinu este do chladnicky. na tom-e pisali ze takto seknuty mas znovu nechat rozvarit, znovu zachladit (poriadne) a potom vyslahat. ale ja by som ho urobila nanovo...

lussy23
25. jan 2012

@ikula2 krásny kamion a synček je zlatučký.

mizulienka
25. jan 2012

@lusil2005 dakujem babulky...ja ani spat nebudem, uz teraz ma boli zaludok, ze sa to znova pokafre, potom neviem, co budem robit 😕

daducha
25. jan 2012

@mizulienka ja robim takto a este sa nesekol : 2 x33% slahacky,200g coko, 100g kakaa,140g cukru, 100g masla. Vsetko okrem masla dam do hrnca,necham zovriet a hned tam pridam to maslo.Miesanim ho tam rozpustim a necham chladit min. 12 hod. Tu sa fakt nema co seknut ,vsetko ma rovnaku teplotu 😉 .Drzim palce nech sa podari.
Ozaj, aky vanilkovy nakoniec robis?

katulkaaaaaa
25. jan 2012

@mizulienka ja robim slahacka+kakao....nezrazila sa mi zatial nikdy...robim ho kazdy vikend...neviem kde sa mohla stat chyba asi fakt v tom ze bol kratko v chlade...

mizulienka
25. jan 2012

baby este mi prosim povedzte, ked vyberiete tu slahacku s coko z chladnicky, hned to slahate? alebo nechavate troska von>

mizulienka
25. jan 2012

@daducha neroibm vanilkovy 😉 nakoniec sme skoncili na kombinacii ze gastanova, parizsky krem 😉
necham to vychladit do rana a uvidim.

lucula73
25. jan 2012

kočky a keď tu rozoberáte ne parížak,koľko asi vydrží taký krém?nepustí sa ani v torte?jja som zatiaľ tiež nerobila,chcem ho v piatok vyskúšať,ale oslava bude až v nedelu 😕

@mizulienka Luci ☹ ,verím ti,mne sa sekol minulý týždeň falošný parížak,už štvrtý raz po sebe,už ho asi nikdy robiť n´ebudem,ale tam bola asi nerovnaká teplota maslo a tá hmota 😝
A ja by som to šľahala hneď,kým je to čo najstudenšie 🙂

lucula73
25. jan 2012

@mizulienka a na tú tortičku,čo si v sobotu brali,už máš odozvu?lebo sa mi veľmi páčila tá veta,čo si tu napísala,.........len nech im veľmi chutí a nech sa im veľmi páči 🙂

mizulienka
25. jan 2012

@lucula73 na tu farmu?
ano, boli velmi spokojni 😉 sa im aj pacila aj chutila 😉

vera_vila
25. jan 2012

@mizulienka Já ho šlehám hned, jak ho vytáhnu z chladničky.

lucula73
25. jan 2012

@mizulienka ano,ano tú farmu som myslela,tak super............. 🙂

katulkaaaaaa
25. jan 2012

@lucula73 tento je krem ti tyzden vydrzi....mam odskusane🙂

tamichloe
25. jan 2012

@abriela ta parižska šlahačka sa mi zrazila,baby prosim čo mam s nou robiť ☹ ☹ ☹

abriela
25. jan 2012

@lucula73 robila som parizsku slahacku - smotana, kakao (krem je- smotana, coko) tak ako pise @katulkaaaaaa vydrzi tyzden - no 5 dni, potom uz torta nebola 😀
@mizulienka tiez slaham hned ako @vera_vila

lusil2005
25. jan 2012

@mizulienka musis slahat hned!!!!! ked ju nechas oteplit, zas sa ti sekne.

livia76
25. jan 2012

@mizulienka ja hneď nesmie sa nechať otepliť

abriela
25. jan 2012

@tamichloe toto sa tu riesi.skus citat prispevky

mizulienka
25. jan 2012

tak mi drzte zajtra palce, inac tu prvu slahacku som mala cez noc v chladnicke, aj som ju slahala hned ako som ju vytiahla, tak ja neivme, kde tam bol problem 😠

vera_vila
25. jan 2012

@mizulienka možná špatně uvařená, možná špatná značka, možná špatná tučnost - těžko říct...

jakelina
25. jan 2012

@mizulienka já ten šlehačkový krém dělám taky často a jednou se mi srazil a to ho dělám pořád stejně. Naštěstí to bylo jenom z jedné šlehačky a jedné bílé čokolády, tak jsem to nalila do pekárny a udělala z toho mazanec. Prostě taky nevím, proč se to stalo 😠

jakelina
25. jan 2012

Dnes jsem se ptala syna, jaký by chtěl dort k 18 narozeniná a víte co mi řekl??Že by chtěl 18 klíč, jak je v nářadí. No není to pako 😀 😀 😀

mizulienka
25. jan 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 dobry vyber 😀 😀 😀

lucula73
25. jan 2012

@katulkaaaaaa 🙂 tak týždeň určo torta nebude existovať,stačí keď tie tri dni teda vydrží 🙂

a ešte vás poprosím,niekoho,osvedčený recept na mramorový korpus....ja jeden mám,ale chcem vyskúšať a porovnať iný,lebo minule sa mi tak strašne zgrcol,že bol z 8 vajec a ledva som ho prekrojila na dva platy 😠

tamichloe
25. jan 2012

@mizulienka ahoj,aj mne sa to prave seklo a chladila sa odvčera večera,takže teplota bola rovnaka,začala som šlahat ,hned to zhuslo,no pišu aspon 2,5minuty šlahat..a potom sa mi to seklo 🙄 🙄 ...roztopila som to,je to krasne,jemne...doliala mlieka do liter a je z toho vyborny čokoladovy puding 😀 ,to bola moja prva a posledna parižska šlahačka