Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lifinka
27. jan 2012
ahojky, chtěla jsem se zeptat čokotransfér a práce s čokoládou, je tu některá? Jaká se na to používá čokoláda, musí být nějaká spešl na to? zaujalo mě to:-)
pristela
27. jan 2012
holky kraaasne torticky ste porobili 😃 notebook uplne ze sanka mi padla 😕 😕 @yamahafazer to ta beloba tak dobre chyta na farbu ze sa da s nou aj pismenka pisat ? 😕 ale uuuplne naj je ta babickovska, nadhernaaaa.
krasna je aj Kittynka 😃 a aj sudok a aj ostatne :-N :-N :-N :-N
lucinka
27. jan 2012
@pristela mne sa s čerstvou robilo super... ešte aj malý si modelovať 😃 ale to čo z nej bolo dnes ráno, bolo nepoužiteľné... neva budem sa snažiť maximálne využiť čerstvú... díííík... 🙂
pristela
27. jan 2012
@lucinka treba ju skor nechat "ohriat " volne nez do chladnicky a hnietit rukami , ale ak vies ze ju pouzijes na druhy den tak je zbytocne davat ju do chlad..
pristela
27. jan 2012
@lucinka a zabudla som 😃 ono s nou sa modeluje dobre, len sa s nou tazsie potahuje torta :-p , kedze tortu potahujes vychaldenu, studenu , a cokommf rychlo tuhne na studenom, a treba ju rychlo hladit ked sa potrahuje
lucinka
27. jan 2012
@pristela tak už budem múdrejšia 😉
vecernicci
27. jan 2012
tak moje další, pro změnu zase Kitty 😃 😃 😃 a jdu vás dočíst, mám to aspoň na hoďku 😉
mrka2
27. jan 2012
babulky, krasne torticky!!! ja pridavam svoju vcerajsiu, som myslela,ze ju celu hodim do kosa.no nic sa mi nedarilo.. a nemam rada robit take chlapske torty :-p to ma byt akoze kufrik s naradim no... :-S dnes robim traktorik pre maleho chlapceka,tak na tu sa tesim 🙂 uz som urobila tu jogurtovu plnku. no mnaaam, dala som jahodove jogurty a jahodky na to este poukladam. to bude dobrotka. 🙂 prvykrat som robila jogurtovu a tusim uz inu ani nebudem :-N plnka raz dva a vyborna 🙂
peroli
27. jan 2012
HOLKY MÁM JEDNU VELKOU PROSBU.. Před časem se tady objevila jedna vážně nádherná dortička - byla celá bílá na povrchu byl v pravé polovině dortu takovej krucánek (filigránek - asi přes nějakou tu stencil šablonu) a vedle toho nějaká kytička - vlčí mák, pivoňka něco podobnýho.. celý to bylo do bílo-červeno-černé kombinace.. nevíte čí to bylo? nebo nemáte obrázek? MOOOOOOOC PROSÍM!!!!
ikula2
27. jan 2012
@eliska22 😃 😞 nehnevaj sa na nu, teraz sa ti podari lepsie, verim ti tolko roboty, najviac s hlavou a vyrazom
pristela
27. jan 2012
jeemine babyy, jaa som takyy blbec !!! :-x :-x :-x :-x dorobila som tortu, vsetci doma sme ju pokukali, odsuhlasili, pofotila som ju, vlozila do pc , ale stale sa mi nejak nieco na nej nezdalo , ja moc nemam rada ked na torty chcu čísla, ako okruhliny v pohode ale take , že 36 no načo? a este pre ženu :-S a kukam na foto a 3 naopak ???? no ne.... by vas?? jaa blbec !! akoze v pode sa dala opravit , len cele to fotenie 8-( zbytočne a zas odznova 8-( ach
eliska22
27. jan 2012
@mrka2 tú jogurtovú aj ja robím často, je výborná, keď už raz niekto takú odo mňa mal, tak už inú nechce 😉
a tiež tam dávam zvolenský jahodový jogurt a jahodky na to x-) x-) x-)
lucula73
27. jan 2012
@vejinka 1 šľahačka,1 biela čokoláda.to dáš do hrnca rozpustiť,potom vychladnúť ,najlepšie do druhého dňa.........vyšľaháš a zamiešaš to mascarpone.....možeš dať napr. maliny,alebo lesnú zmes na to 😉
eliska22
27. jan 2012
@ikula2 už som mu tú novú hlavu dorobila, našťastie mi to dcéra vynahradila spánkom a už ťahá 3 hodinu 😉 🙂
katy1979
27. jan 2012
@vecernicci sa specializujes na ovecky a kitty?

@pristela 😃 😃 😃 😃 sorry ale na tom sa neda nesmiat.
lucula73
27. jan 2012
@eliska22
@mrka2 a dávate aj stužovač,či nie k tým jogurtom?
vecernicci
27. jan 2012
@mrka2 já taky dělám nerada klučičí dorty a teď mě čeká na lince kamion volvo pro 40 letýho kluka 😃 😃 😃 a zítra budu dělat přepěťovou ochranu pro ředitele firmy, která je vyrábí, takže @jakelina ten klíč by byla lahůdka 😉 a já bych mu ho udělala ať je sranda x-)
pristela
27. jan 2012
@katy1979 aach uplne v pohode 😃 😃 😃 😃 aj ja smejem 😃
vecernicci
27. jan 2012
@katy1979 už to tak vypadá 😃 kitty, ovce a mašinky to je moje 😃
eliska22
27. jan 2012
@lucula73 ja to robím tak, že si vyšľahám 2 šľahačky bez stužovača a potom tam pridám 4 jogurty tie zvolenské alebo 3 jugurty a polovicu kyslej smotany ešte a nakoniec to primiešam do želatínovača za studena 😉 nedávam ani cukor, lebo tie jogurty sú dosť sladké 🙂
mrka2
27. jan 2012
@lucula73 ja som tam jeden dala, ale myslim,ze ani netreba. 🙂
mrka2
27. jan 2012
@vecernicci aaach jej, no to by sa mi veru nechcelo robit :-p 😃
simasa
27. jan 2012
Ahojte, moja posledna torticka:
pristela
27. jan 2012
@simasa jeeeeeeeeemine tá je naaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaa
jakelina
27. jan 2012
Dodělala jsem vílu na dort, večer dám obrázek celého dortu. Jdu potahovat
jakelina
27. jan 2012
@simasa už jsem ji obdivovala na FB, je krásná
larah
27. jan 2012
@eliska22 nestalo sa ti ze ked si dala slahacku do toho zelatinovaca ze ti v nom zostali take stuhnute hrudky?Mne posledne ano preco? :-|
katy1979
27. jan 2012
@simasa s dovolenim ukladam si ju. krasna je
simasa
27. jan 2012
@jakelina Zatial ma slofika? 🙂 a dakujem aj @pristela -e.
larah
27. jan 2012
@simasa dokonalaaaa 🙂