Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
29. jan 2012

ahojte micky....trošku vás zanedbávam....tortičky som KUK....všetky kráááááááásne......aj prvotiny, aj 3D, všetky kráááásneeeeeee 😵 😵 😵 😵

dada2007
29. jan 2012

a micky.....práve som si dopísala na FB s mužovou tetou, chce tortičku na budúci piatok.....je to moja prvá torta pre niekoho iného ako pre nás.........je jej jedno či bude kruh alebo kocka, čím bude plnená, čo bude na vrchu.......všetko že necháva na mňa a moju fantáziu.........len aby bola veselá a pre cca 20 ludí(má 54r+meniny...berie to do práce) ..........baby- to je asi aká velká? ved to je neviééééééém ☹ ☹ ☹ mám formu kruhovú 24cm.....nastavovaný piškot a mascarpone s malinami...potiahnuť-hore neviem čo? či kvety alebo čo by bolo veselé? to bude mať okolo mooooožno typujem 2,5-3,5 kg......stačí to pre 20 ludí????? dakovalaaaaaaaaaaaaa

vinka
29. jan 2012

@zuzana124 s cera hmotou?To je čo zas 😲 😲 😲 😲

abriela
29. jan 2012

@katulkaaaaaa klikni hore na panel - sutaz. Aj mne to trvalo 😀 , kym som to nasla

vinka
29. jan 2012

@dada2007 24 musí stačiť tak po kúsku každému.A inšpiruj sa na stránke TOM,že jak ozdobiť. 😉

abriela
29. jan 2012

@anibas v mojom citani som celej diskusie som natrafila uz aj na teba. Snad do roka, budem aspon spolovice robit take krasne diela ako ty.

vinka
29. jan 2012

@erika107 pohladaj si na FB Alenku Strbovú a kukni jej torty.Ona robila benátske masky.A zabitééééééééééééééé

erika107
29. jan 2012

dakujem za typ 🙂

katulkaaaaaa
29. jan 2012

baby dakujem....wau @anibas ...onemela som je fakt uzastna 🙂

abriela
29. jan 2012

@zuzkat1 ja som len zaciatocnicka, pouzivam len praskove a farbim nimi MMF a maju napr. v Tescu. Z diskusii viem, ze praskove su aj v 101drogerii, aj tusim aj dm. Gelovky asi len v cukrarenskych obchodoch, kt. su asi vo vacsich mestach.
@dada207 podla toho aka teta je. Mne sa pacia aj take jednoduche, dvojfarebne, predelene dvojfarebnymi kvetmi. Alebo aj torta v tvare krabice s maslou. Ja si hladam komu co upiect, aj ked som spravila len 3 torty - potahovky. A z toho 2 minuly tyzdnen 🤐. No tesim sa, lebo mama ma meniny, tak sa chystam robit noznice, alebo nieco pre krajcirku. Takze co robi teta? Nespravis nieco co by charakterizovalo jej pracu?

mizulienka
29. jan 2012

joj vsetky torty prenadherne dievcence,
@daducha @anibas nadherne torty vsetky do jendej
@mia111 aj mne si narobila velke chute s tou tortou, moj muz tiez nemusi macipan, takmozno take nieco
@anibas nemam slov s tou marilyn

pristela
29. jan 2012

@erika107 ujo google vie všetko , stačí mrknúť 😉 http://www.google.sk/search?tbm=isch&hl=sk&sour...

mizulienka
29. jan 2012

babulky prosim vas nemate nejake pekne inspiracie na velku obdlznikovu tortu, hocico sa mi honi hlavou, ale sa nejak nevime rozhodnut, je to pre 80 rocnu pani, predstavujem si nejake decentne zdobenie, dakujem vaaaam

79zuzana
29. jan 2012

@dada2007 ja mam tiez robit na stredu pre 20 ludi... robim velky obdlznik format trosku vacsi nez je A4 papier asi tak 4 kilovu. Co mam okruhlu formu 23 cm, tak to sa mi nijakovsky neda nakrajat 20 kuskov... len take mini pidi. Ked som robila v tej forme pre 20 ludi tak som urobila na to este jedno poschodie 15 cm okruhle.

erika107
29. jan 2012

@pristela toto som si uz vygooglila ale myslela som ze viete aj o neakej inej stranke

vera_vila
29. jan 2012

@abriela Děkuji za receptík na ten tvarohový krém, vyzkouším, jogurtový už jsem si vyžádala od @vecernicci.

anibas
29. jan 2012

Babenky ďakujem vám - ale fakt je konkurencia veľká, a ja nemám skúsenosti s čoko, a pri týchto súťažiach mám takú teoriu: keď nie som technicky dokonale vypracovaná, a nemám čas na bavkanie sa s ozdobami, tak musím zvoliť cestu momentu prekvapenia a zvláštnosti - už 2x sa mi to vyplatilo na " zemiakovú" medailu 😀 😀 😀 😀

dm1
29. jan 2012

@mizulienka a co nieco taketo

anibas
29. jan 2012

@dm1 no fakt : MAYRA je č. 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! s takou tortou nič nepokazíš 🙂 🙂

dm1
29. jan 2012

@anibas pocuj ja som zabudla na 200g coko idu 4 lyzice sirupu? sa mi to zda akesi riedke 😖

abriela
29. jan 2012

@anibas @pristela @daducha @vinka a OSTATNE CUKRARKY.
Co by ste mi poradila spravit pre krajcirku??? 😕
Na stroj si netrufam, bojim sa, ako by mi drzalo cesto na tom ramene. Noznice sa mi zdaju fadne. Uvazujem o latke (tenke potianute cesto) a kresleni strihu, noznice, meter.
Co by ste spravili vy, niekedy vo svojich zaciatkoch 😀. Dakujem za odpoved.

mizulienka
29. jan 2012

@dm1 dakujem Dani, uz som pozerala na mayru, ma tam neskutocne veci 😉

zuzana124
29. jan 2012
vinka
29. jan 2012

@henikav ježiš ty žiješ?Pána jak dlho som nečítala o tebe.No super,že si si zas niečo upiekla. 😉

dm1
29. jan 2012

@mizulienka no veru podla mna to je akurat take decentne zdobenie 🙂

@abriela ja by som urobila pracovny stol akoze a na nom ako pises latky, noznice, gombiky, strihy, krajcirska krieda......

vinka
29. jan 2012

@zuzana124 dakujéééééééééééééééém.Už som mužovi povedala,že čo mi má kúpiť na narodeniny 😀 😀 😀 😀

vinka
29. jan 2012

@abriela kludne aj niť pridaj.a nápad už máš.je to úplne,že origoš ten meter,nožnice a niť.s ihlou a máš to. 😉

mizulienka
29. jan 2012

@anibas ty si teraz robila taku fialovu krasnu tortu, prosim ta ako si ju namiesala? dakujem

anibas
29. jan 2012

@dm1 ja mám 200g čoko a 1/4 hrnčeka sirupu -tak som dala cca 4 lyžice a-e nie úplne plné, a ani poriadne odtečené - med sa ťahá - tak od oka 😀