• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zapisujeme si bod za to presvecenie :wink:
ja som taka, ze panikarcim tiez ze to nezvladnem, ale navonok sa tvarim velmi suverenne a to aj v obchodnych zalezitostiach, vyzeram uplne akoby sa nechumelilo a vo vnutri ma ide porazit :grinning: :grinning:
21. mar 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heni dobre si sa vyjadrila :wink:
ja som napisala ze aj mne sa paci.

alex ked chce presne taku........tak jej povedz ze presne ani taky isty obraz sa neda namalovat,,, :fearful: ved zas musi aj ona trosku chapat ako to je.....
21. mar 2010 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj babule... ja sa chystám zajtra do cukrárskych potrieb, tak sa vám spýtam na ten rozdiel medzi piping gelom a modecorom...

ja som dnes robila to torzo... teda este len prvú fázu... zajtra by som ho mala potiahnúť, tak snáď sa mi to podarí... bojííím :sweat_smile:
21. mar 2010 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

uz dlhsie vas tu obkukujem a teraz som sa rozhodla ze vam napisem :slight_smile:)

Moja prva torta, dopadla strasne...resp, len vyzerala strasne, robila som pravy marcipan, ale mala som velky korpus a malo marcianu, tak som to pozakryvala kvetinkami..no neva hlavne ze ma to neodradilo
teraz by som chcela synovi na narodeniny spravit vlacik tomas, ale marcipan si preistotu kupim v cukrarni, aby som si to "odskusala" tak snad to bude Oki

nemate nejake tipy na zarucene vnutro, myslim pistkotu a krem...nejako si neviem vybrat... samozrejme aj dalsie tipy ma potesia dakueeem
21. mar 2010 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robim do formy 23 cm

6 vajec, 120g cukru, 120g hl. múky a 1 prášok do pečiva...

rozdelím vajicia a do každej misky dám polku cukru... obidve poriadne vyšľahám... potom zľahka zmiešam... potom primiešam múku s PDP tiež zľahka, aby bolo cesto hladké :slight_smile:

a krém: 0,5l mlieka + 2 zlaté klasy a vanilkový cukor... potom primiešam asi 400g masla s tochou cukru

dúfam, že som pomohla ;)

a fotopostup na vláčik máš?
21. mar 2010 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj peta :slight_smile:

dakujem velmi pekne, postup mam tento, http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3592 ale mam v hlave premyslene troska inak tak snad to pojde aj po mojom :slight_smile:)

len ja asi nebudem robit okruhlu tortu ale take 3Dcko,,,alebo co z toho vyjde :grinning: :astonished:
21. mar 2010 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na to by si potrebovala 2 dávky, ale naozaj môžem odporučiť cesto je super :slight_smile:
22. mar 2010 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heni poslala som ti na mail este jedno foto...takej vizivky :slight_smile:
22. mar 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vizivky = výrivky :grinning:
22. mar 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petaba dakujem :wink: uz som predstavila moju viziu kolegom, pacila sa im :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
anielik vitaj a veru nevzdavaj, kludne tu babam pil usi ako ja, vidis ake su ochotne, vzdy pomozu, sikulky
22. mar 2010 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.....tu skoro nic nove????
petaba vloz aj sem fotku, nech mozeme pozriet aj my :dizzy_face:
22. mar 2010 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak a už som doma... zasa som si spravila radosť a nechala som tam 15€ :sweat_smile: , snáď sa mi to raz vráti

takže zistila som, že piping gel je vhodný na lepenie a modecor gel je na jedlé oblátky

cessy tak tu je to foto :sweat_smile:

akurát mi volal kamarát, že by potreboval spraviť tortu dynamit pre 20 detí, máte nejaké tipy?
22. mar 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte sikulky....

tak v prvej rade chcem pochvalit alionusku .......ta slza s orchidejkou je prenadherna a aj tie ostatne ale tato mna dostala uplne so saankou az na stol :grinning: velmi pekna praca....

tiez aj ostatne torty su krasne len uz ich neviem priradit :sweat_smile:

no a ja mam na plane ak sa mi zidu tento tyzden dokopy 200kc len tak na utratenie tak chcem urobit na skusku tortu pre mojho svagra hrame spolu v skupine a on je nas bicmen tak mu chcem urobit virbl alebo ritmicak nooo proste ten tenky bubienok ..... no a som sama zvedava ako to urobim tesim sa nato je to vyzva ale zaroven sa bojim ako mi to pojde.....uz mam niektore veci v hlave zrovnane ale este nieco je potreba poriesit musim si to nastudovat ..... no ved dneska mame skusku tak sa pozrem nez pride....musim to omrknut..... :grinning:

tak a to som si hovorila a nikomu to nepoviem keby sa mi nahodou nepodaril :grinning: tak nedalo mi to to som ale ciiislo :grinning:
22. mar 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hejdi ty stíhaš ešte aj skupinu ... waw ... a že pri deťoch sa nič nedá stihnúť :DDD ty si šikulka, to zvládneš :wink:
22. mar 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petaba, peknaaa...tiez som ju uz niekde videla.podla mna je podobna ako ta henkina :wink:
22. mar 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cessy to ja som iba posielala heni sem dve predlohy... to som nerobila :D
22. mar 2010 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky ktora z vas isla do hrackarstva nakupovat tie modelovacie sady, nepostrehla som, ze by sa niekto pochvalil co kupil.
22. mar 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petaba to korzo je zatial super :wink:
22. mar 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alex ja som isla ale nic som nenasla :unamused: vsetko v sadach a daraheee v draciku alebo pompo sa to vola .....takze som usetrila :grinning: bo som mala sebou len 500 a potrebovala som plienky pre drobca :slight_smile:

no hej stiham aj skupinu :slight_smile: deti si hrajkaju s babickou a ja s manzelom hrame :slight_smile: ja drzim basgitaru a manzel elekriku sme taky hudobniiici dedko nas zvuci a svagor bubnuje len kamosa klaviristu mame :grinning: a este ja a muz spievame :grinning:
22. mar 2010 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky, před pár dny ste mi poradili s tím ztuženým tukem takže děkuji, dort dopadl dobře, byl teda dost pracný a stál mě spoustu hodin práce a nervíků že to do neděle nestihnu a že mě to z něj všechno opadá :grinning:
fotek je tam víc tak jukněte kdo chcete :slight_smile: původně měl vypadat jinak, ale vylezlo z něj toto :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/evena/album/zlaticko-majinka/5107338/
pro představu použito 27 vajec, nevážila jsem ale odhadem těch 9 kg asi měl :slight_smile:
22. mar 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hedji..aj ja chcem skupinu... :frowning2: ja zatial iba spievam...mojim laskam malickym.. :grinning: :grinning: :grinning: a dakujem za pochvalu...teda to s tou sankou padnutou ma pobavilo!!! :grinning: Ja vam poradim...je to dostat v tescu ta sada na modelovanie s plastelinou...ma to fialovu krabicku a dokonca to bolo aj zlacnene...neviem teda ci ste zhanali toto..su tam take kostice na tvarovanie a valcek s vymenitelnymi naadstavcami...a taka striekacka,ako lis na cesnak,len na tie vlasky a travu...inak to bolo fakt lacne.. :slight_smile: :slight_smile:
22. mar 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ali nemáš náhou foto tej sady?
22. mar 2010 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hejdita dik za odpoved. Pytala som sa preto lebo ja som tiez nieco hladala na nete ale to co som nasla bolo priserne drahe a len som si povedala, ze to si radsej kupim original cukrarske.
Ja by som potrebovala aspon 5 objednavok na torty a potom by som si mohla kupit aj ja nieco pre potesenie.
evena pekna torticka. :wink:
Evena,blahozelam!!Torta je uzasna,krasna a malinka je uplne najkrajsia...Ako moja mala Sašenka..aj ta je dokonala!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tych 27 vajec uplne chapem... :grinning: je krasna!
petaba-pozriem to na nete a dam to sem...pockaj ! :grinning:
22. mar 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evena krásna je... veselá... veľmi sa ti vydarila :slight_smile:
22. mar 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.zlacnene.sk/detail/tesco-plastelina-a-formicky-246011/

Takto to vyzeralo,ale bol tam iny obsah...ale krabica ta ista.
22. mar 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evena torta je krasna.....klobuk dole

alionuska aj ja chcem vediet ako to vyzera....budem musiet bratovi povedat aby skusil mrknut ci to maju aj v skalici v tesku lebo my tu mame najblizsie tesko v breclave no hlavne ze tu mam 2 kauflandy a 2 alberty :angry: :unamused:
22. mar 2010 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky dík :dizzy_face: byl první, a určitě ne poslední, marcipánovej ... já vás obdivuju že tak ve velkém pečete :confused: na to bych asi neměla čas, nějaké výtvory vaše jsem viděla a krásný :dizzy_face: to pak musí fakt člověka moc bavit :slight_smile:
22. mar 2010 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hejdita a my Alberty nemame..ale zato tesco na kazdom kroku..a aj lidle a kauflandy..:slight_smile: :grinning: :grinning: este tak mat aspon tri platy aby som mohla chodit nakupovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. mar 2010 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok