Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
21. mar 2010

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zapisujeme si bod za to presvecenie 😉
ja som taka, ze panikarcim tiez ze to nezvladnem, ale navonok sa tvarim velmi suverenne a to aj v obchodnych zalezitostiach, vyzeram uplne akoby sa nechumelilo a vo vnutri ma ide porazit 😀 😀

cessy
21. mar 2010

heni dobre si sa vyjadrila 😉
ja som napisala ze aj mne sa paci.

alex ked chce presne taku........tak jej povedz ze presne ani taky isty obraz sa neda namalovat,,, 😨 ved zas musi aj ona trosku chapat ako to je.....

petaba
21. mar 2010

ahoj babule... ja sa chystám zajtra do cukrárskych potrieb, tak sa vám spýtam na ten rozdiel medzi piping gelom a modecorom...

ja som dnes robila to torzo... teda este len prvú fázu... zajtra by som ho mala potiahnúť, tak snáď sa mi to podarí... bojííím 😅

anielik
21. mar 2010

ahojte

uz dlhsie vas tu obkukujem a teraz som sa rozhodla ze vam napisem 🙂)

Moja prva torta, dopadla strasne...resp, len vyzerala strasne, robila som pravy marcipan, ale mala som velky korpus a malo marcianu, tak som to pozakryvala kvetinkami..no neva hlavne ze ma to neodradilo
teraz by som chcela synovi na narodeniny spravit vlacik tomas, ale marcipan si preistotu kupim v cukrarni, aby som si to "odskusala" tak snad to bude Oki

nemate nejake tipy na zarucene vnutro, myslim pistkotu a krem...nejako si neviem vybrat... samozrejme aj dalsie tipy ma potesia dakueeem

petaba
21. mar 2010

ja robim do formy 23 cm

6 vajec, 120g cukru, 120g hl. múky a 1 prášok do pečiva...

rozdelím vajicia a do každej misky dám polku cukru... obidve poriadne vyšľahám... potom zľahka zmiešam... potom primiešam múku s PDP tiež zľahka, aby bolo cesto hladké 🙂

a krém: 0,5l mlieka + 2 zlaté klasy a vanilkový cukor... potom primiešam asi 400g masla s tochou cukru

dúfam, že som pomohla ;)

a fotopostup na vláčik máš?

anielik
21. mar 2010

ahoj peta 🙂

dakujem velmi pekne, postup mam tento, http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3592 ale mam v hlave premyslene troska inak tak snad to pojde aj po mojom 🙂)

len ja asi nebudem robit okruhlu tortu ale take 3Dcko,,,alebo co z toho vyjde 😀 😲

petaba
21. mar 2010

na to by si potrebovala 2 dávky, ale naozaj môžem odporučiť cesto je super 🙂

petaba
22. mar 2010

heni poslala som ti na mail este jedno foto...takej vizivky 🙂

petaba
22. mar 2010

vizivky = výrivky 😀

henikav1
22. mar 2010

petaba dakujem 😉 uz som predstavila moju viziu kolegom, pacila sa im 😵 😵 😵
anielik vitaj a veru nevzdavaj, kludne tu babam pil usi ako ja, vidis ake su ochotne, vzdy pomozu, sikulky

cessy
22. mar 2010

ahojte.....tu skoro nic nove????
petaba vloz aj sem fotku, nech mozeme pozriet aj my 😵

petaba
22. mar 2010

tak a už som doma... zasa som si spravila radosť a nechala som tam 15€ 😅 , snáď sa mi to raz vráti

takže zistila som, že piping gel je vhodný na lepenie a modecor gel je na jedlé oblátky

cessy tak tu je to foto 😅

akurát mi volal kamarát, že by potreboval spraviť tortu dynamit pre 20 detí, máte nejaké tipy?

hejdita
22. mar 2010

ahojte sikulky....

tak v prvej rade chcem pochvalit alionusku .......ta slza s orchidejkou je prenadherna a aj tie ostatne ale tato mna dostala uplne so saankou az na stol 😀 velmi pekna praca....

tiez aj ostatne torty su krasne len uz ich neviem priradit 😅

no a ja mam na plane ak sa mi zidu tento tyzden dokopy 200kc len tak na utratenie tak chcem urobit na skusku tortu pre mojho svagra hrame spolu v skupine a on je nas bicmen tak mu chcem urobit virbl alebo ritmicak nooo proste ten tenky bubienok ..... no a som sama zvedava ako to urobim tesim sa nato je to vyzva ale zaroven sa bojim ako mi to pojde.....uz mam niektore veci v hlave zrovnane ale este nieco je potreba poriesit musim si to nastudovat ..... no ved dneska mame skusku tak sa pozrem nez pride....musim to omrknut..... 😀

tak a to som si hovorila a nikomu to nepoviem keby sa mi nahodou nepodaril 😀 tak nedalo mi to to som ale ciiislo 😀

petaba
22. mar 2010

Hejdi ty stíhaš ešte aj skupinu ... waw ... a že pri deťoch sa nič nedá stihnúť :DDD ty si šikulka, to zvládneš 😉

cessy
22. mar 2010

petaba, peknaaa...tiez som ju uz niekde videla.podla mna je podobna ako ta henkina 😉

petaba
22. mar 2010

cessy to ja som iba posielala heni sem dve predlohy... to som nerobila :D

alex21
22. mar 2010

kocky ktora z vas isla do hrackarstva nakupovat tie modelovacie sady, nepostrehla som, ze by sa niekto pochvalil co kupil.

alex21
22. mar 2010

petaba to korzo je zatial super 😉

hejdita
22. mar 2010

alex ja som isla ale nic som nenasla 😒 vsetko v sadach a daraheee v draciku alebo pompo sa to vola .....takze som usetrila 😀 bo som mala sebou len 500 a potrebovala som plienky pre drobca 🙂

no hej stiham aj skupinu 🙂 deti si hrajkaju s babickou a ja s manzelom hrame 🙂 ja drzim basgitaru a manzel elekriku sme taky hudobniiici dedko nas zvuci a svagor bubnuje len kamosa klaviristu mame 😀 a este ja a muz spievame 😀

evena
22. mar 2010

ahojte holky, před pár dny ste mi poradili s tím ztuženým tukem takže děkuji, dort dopadl dobře, byl teda dost pracný a stál mě spoustu hodin práce a nervíků že to do neděle nestihnu a že mě to z něj všechno opadá 😀
fotek je tam víc tak jukněte kdo chcete 🙂 původně měl vypadat jinak, ale vylezlo z něj toto 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/evena/album/...
pro představu použito 27 vajec, nevážila jsem ale odhadem těch 9 kg asi měl 🙂

alionuska
22. mar 2010

Hedji..aj ja chcem skupinu... ☹ ja zatial iba spievam...mojim laskam malickym.. 😀 😀 😀 a dakujem za pochvalu...teda to s tou sankou padnutou ma pobavilo!!! 😀 Ja vam poradim...je to dostat v tescu ta sada na modelovanie s plastelinou...ma to fialovu krabicku a dokonca to bolo aj zlacnene...neviem teda ci ste zhanali toto..su tam take kostice na tvarovanie a valcek s vymenitelnymi naadstavcami...a taka striekacka,ako lis na cesnak,len na tie vlasky a travu...inak to bolo fakt lacne.. 🙂 🙂

petaba
22. mar 2010

ali nemáš náhou foto tej sady?

alex21
22. mar 2010

hejdita dik za odpoved. Pytala som sa preto lebo ja som tiez nieco hladala na nete ale to co som nasla bolo priserne drahe a len som si povedala, ze to si radsej kupim original cukrarske.
Ja by som potrebovala aspon 5 objednavok na torty a potom by som si mohla kupit aj ja nieco pre potesenie.
evena pekna torticka. 😉

alionuska
22. mar 2010

Evena,blahozelam!!Torta je uzasna,krasna a malinka je uplne najkrajsia...Ako moja mala Sašenka..aj ta je dokonala!!! 🙂 🙂 🙂 Tych 27 vajec uplne chapem... 😀 je krasna!

alionuska
22. mar 2010

petaba-pozriem to na nete a dam to sem...pockaj ! 😀

petaba
22. mar 2010

Evena krásna je... veselá... veľmi sa ti vydarila 🙂

alionuska
22. mar 2010

http://www.zlacnene.sk/detail/tesco-plastelina-...

Takto to vyzeralo,ale bol tam iny obsah...ale krabica ta ista.

hejdita
22. mar 2010

Evena torta je krasna.....klobuk dole

alionuska aj ja chcem vediet ako to vyzera....budem musiet bratovi povedat aby skusil mrknut ci to maju aj v skalici v tesku lebo my tu mame najblizsie tesko v breclave no hlavne ze tu mam 2 kauflandy a 2 alberty 😠 😒

evena
22. mar 2010

holky dík 😵 byl první, a určitě ne poslední, marcipánovej ... já vás obdivuju že tak ve velkém pečete 😕 na to bych asi neměla čas, nějaké výtvory vaše jsem viděla a krásný 😵 to pak musí fakt člověka moc bavit 🙂

alionuska
22. mar 2010

hejdita a my Alberty nemame..ale zato tesco na kazdom kroku..a aj lidle a kauflandy..🙂 😀 😀 este tak mat aspon tri platy aby som mohla chodit nakupovat 😀 😀 😀 😀