• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

10. decembra 2016 
@jitta a este som zabudla - mne sa ten potah z nahriatych cukrikov nepodaril.. mala som zly recept.. prilis mnoho cukru.. trhal sa mi, bol trusivy..proste otras.. teraz som konecne nasla recept,ktory je naozaj super :slight_smile:
30. jan 2012 o 13:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak dievcata,takto vyzera potah z marshmallow - original, nieje prifarbovany nicim... uz iba tie pismenka trosku cervenou a ten kvietok... :slight_smile: tato je naozaj uplne obycajna,lebo bola robena velmi na rychlo :slight_smile:
30. jan 2012 o 13:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (17)
@katmi to je zajímavý recept, to určitě vyzkouším...
30. jan 2012 o 13:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anibas odpadavam z tych toriet a chyta ma depka, ze ja take nikdy nevytvorim :unamused: :confused:
30. jan 2012 o 14:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lifinka bílková poleva ti nic neudělá, já jsem s ní zdobila celý dort a drželo to dobře.
30. jan 2012 o 14:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (29)
@mizulienka taky jsem se dívala, mají to fakt nádherné. Některé až berou dech.
30. jan 2012 o 14:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@reruna len upozornujem, ze na tortu cca priemeru 21cm treba dat dvojitu davku... ja som robila este jednu hmotu, lebo mi bolo malo.. :slight_smile:
30. jan 2012 o 14:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@katmi budu dělat dort za týden, tak to zkusím. Dáváš tam i aroma???Třeba mandlové???
30. jan 2012 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ano, dala som trosku mandlovej aromy.. :slight_smile:
30. jan 2012 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@artepf @daducha @lusil @mizulienka Obdoba toho kremu je na TOM ako obmeny falosny parizsky krem. V svojej prvej torte som robila - obmenu falosneho parizskeho kremu z TOM s nutelou a ludia si ho chvalili. Sla tam cera aj maslo, aj ked som ho dala menej, pretoze som pridala nutelu.
30. jan 2012 o 14:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, nechce sa mi to hladat v celej teme ale viem ze ste urcite o tom pisali.
Poradite nejaku dobru tvarohovu plnku s ovocim do tort? Kamaratka nechce robit do torty klasicke kremove plnky a rada by vedela nejaky dobry odskusany recept. Dakujem
30. jan 2012 o 14:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea písali - písali - opakovanie je matkou múdrosti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
500 g mäkkého tvarohu z Lidla zn. Pilos vo vedierku
1 smot. puding Dr. Oetker uvarený v 250 ml mlieka - vychladnutý zmiešať s tvarohom
2-3 vanilkový cukor
kryš. cukor podľa chuti
1 želatína za studena Dr. Oetker - rozmiešať v 100 ml komp. šťavy a hneď vmiešať do tvarohu
vystačí 2x na korpus cca 25 cm, netreba maslové mantinely, ovocie dávam - jahody,mandarinky resp.broskyne
váha takejto potiahnutej torty cca 3 kg :wink: :wink:
30. jan 2012 o 14:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@anibas dakujem, sprostredkujem :wink:
30. jan 2012 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anibas jak vypadá ten tvaroh vo vedierku. U nás je jenom v krabičkách po 250 gramech. :astonished: Ale je výborný, kupuju ho, ten tučný a je krásně hladký.
30. jan 2012 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina super, díky Ti :slight_smile: a když budu dělat tečky po stranách bokách dortu přilepí se automaticky, že, ten cukr na hmotu je ok.
30. jan 2012 o 14:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea ja robievam len 500g tvaroh, 250g maslo, vanilkovy cukor + praskovy podla chuti..
30. jan 2012 o 14:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lifinka jo jo, krásně se to lepí. Jenom se to z boku trochu hůř zdobí, než nahoře.
30. jan 2012 o 14:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katmi kukuričný škrob mám chápať ako solamyl alebo maizénu,či mám hľadať niečo iné v obchode
....chcem skúsiť tú poťahovku čo si dala ( http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-potah-na-torty-trochu-inak-fotorecep/20846-recept.html )
..ďakujem za odpoveď :slight_smile:
30. jan 2012 o 15:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
30. jan 2012 o 15:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@anibas no to jsem nenašla. Zrovna dnes jsem byla v Lidlu a prolezla jsem to tam a nikde nic. Máme v Opavě dva a ani v jednom to nemají. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. jan 2012 o 15:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anibas a děkuju. :wink:
30. jan 2012 o 15:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina u nás to taky nemají, možná to je jen na Slovensku, jako třeba to kaštanové pyré, nebo to mascarpone, to už je ted i u nás, tak třeba sem dorazí i tenhle tvaroh
30. jan 2012 o 15:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bodka13 kukuřičný škrob je maizena, solamyl je bramborový škrob
30. jan 2012 o 15:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@bodka13 Maizena,Gustin = kukuricny skrob. Solamyl je zemiakovy skrob :wink: ale ja som ho tam nedala,lebo som zabudla :grinning: a bolo to v pohode aj tak.. ten skrob sa tam podla mna dava preto,aby sa to tak nelepilo... :slight_smile:
30. jan 2012 o 15:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina
@reruna to vážne nemajú ???? :fearful: :fearful:
30. jan 2012 o 15:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@reruna
@jakelina veď tam je písané po česky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sweat_smile: :sweat_smile:
30. jan 2012 o 15:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
joooooj - keby sa mi chcelo tak - jak sa mi nechce :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
30. jan 2012 o 15:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@anibas to je dobré, že... já se tu po něm už dívala mockrát
30. jan 2012 o 15:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@reruna Vierka a Kaufland máte ? tam je dobrý tento - majú rozne % tuku
30. jan 2012 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katmi ďakujem :slight_smile: ...keď mám formu 26 cm tak musím dať viac tých cukríkov a cukru :confused:
30. jan 2012 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok