• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@lukika farbila som - kvietok a krajku praskovou farbou, a tu MMF z ktorej su perlicky urobene som farbila tou gencianovou vodickou ci ako sa to vola. kupis to v lekarny, potiera sa tym babetkam pusinka ked maju nejaky zapal alebo tak.
31. jan 2012 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ach babizne moje, dnes bol teda den. stravila som ho behanim po lekaroch a po socialke a tak dalej :confounded: ale na konci dna som si urobila megavianoce - kupila som si roboticky vysavac!!!!!!!!!!!!!!! viete si predstavit, ze zdobite tortu v kuchyni, a kym to dorobite, mate vyluxovany byt???? uz nemusim mysliet na to ze sa prepadnem od hanby ked si pridu po tortu, ked nestiham povysavat :grinning:
31. jan 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@lusil2005 Já si ho plánuju pořídit do nového domečku...
31. jan 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps urcite vyskusam, ked budem mat troska volnejsie, teraz nestiham ani nic...a buduci tyzden mi pridu 2 krstniatka z ciech na prazdniny, tak bude veselo, vyskusam si, ci by som vedela zvladnut aj 4 deti :grinning:
povedala som si, ze na tento tyzden neberiem ziadne torty a nejakym nedopatrenim mam ich v kalendari poznacene uz 4 :confused: :confused: :confused: :confused:
31. jan 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 jeej luci tak stastne a vesele :grinning: :wink:
to je parada, potom poreferuj ci si spokojna :wink:
31. jan 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky moje potrebujem este poradit, pre 25-30 ludi bude dost taka 6kg torta?
31. jan 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mne dnes baby radili, že na osobu cca 200gramov.....čiže 6000gramov/200g= 30 porcií.....všetko cca :wink:
31. jan 2012 o 20:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka 6 kilova by mala stacit... Ale teda zalezi na tom, ci je to mala okruhla napr 24 cm a bohato poliata sirupom :grinning: :grinning: :grinning: alebo velky obdlznik :slight_smile:
31. jan 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka my sme mali s mužom 4 deti minulý rok na chate......to bola iná sranda.......aj ked- baby-netere majú 12 a 10.....plus naše dve, takže sa dalo :wink:
31. jan 2012 o 20:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 si zlatik dakujem :wink:
31. jan 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka no riadne nedopatrenie :grinning:. Ja by som zasa rada piekla, ale .... :unamused:, ale celkom aj dobre - všetky moje ratoliestky majú virózu vracajú a hnačkujú. Našťastie to zvládajú celkom dobre. A štyri deti zvládneš v pohode, veď to nie je ani päť :grinning:
31. jan 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 len moj muz ide akurat na sluzobku na 3 dni, ale oni su uz tiez velke slecny, takze verim im, ze sa s nimi bude dat :wink:
31. jan 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 aj ja chcem robotický vysávač :grinning:, ale obávam sa, že by som ho zničila vo veľmi krátkom čase :grinning:. U nás by mal službu takmer stále :grinning:
31. jan 2012 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
31. jan 2012 o 21:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ale neboj......zvládneš to...... :wink:
31. jan 2012 o 21:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ja som sa tak doplietla, lebo som pocitala, ze tuto sobotu pridu a ze budu tyzden a potom na dalsiu sobotu uz mozem brat torty, ale mne v tom mojom mozocku nejak vynechalo, ze to treba torty robit od stredy, ked budu holky este tu, no nevadi, ja sa inac obavam mojho nastupu do prace, ved ja som uz zabudla aj to, co som nevedela. :angry:
31. jan 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no s mojím nastupom do práce je to veľmi ťažké :unamused:, keďže nemáme babičky, ktoré by v čase núdze pomohli. A ja keď niekde poviem, že mám doma 4 deti ani baviť sa so mnou nebudú alebo sa spýtajú, kam ich dám, keď budú chorí :confounded:.
31. jan 2012 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps veda ni u nas neplanuje ziaden odych... kojim, cize pelicham jak stara slepica. vlasy a prach su tu stale.

@mizulienka prve vysavanie zvladol perfektne, sme tu za nim chodili a ochkali a achkali :grinning: dam vediet neskor ako sa osvedcil...
31. jan 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 to poznám, ale tak mu treba, veď na tento účel bol stvorený :grinning: :grinning: :grinning:, tak nech maká :grinning:
31. jan 2012 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps no to ti verim, ze vsade krutia nosom kvoli detom...v nasej firme by tiez chceli, aby tam pracovali len mladi, nezadani bez zavazkov, bez deti, aby mali cas byt v robote od rana do vecera plus vikendy, proste 24x7 :angry:
31. jan 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka presne ako hovoríš :angry:, ale nejako to zvládneme - musíme, veď deti nebudú navždy malé. A pre nás sú tými najväčšími pokladmi aké sme mohli dostať :sweat_smile:. Nechcem ich niekde odkladať a vidieť len večer, keď ich ukladám spať :frowning2: .
31. jan 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 aj ja mám ten vysávač ale príde mi trochu chaosák nevysavá nejako postupne ale béha ako zbláznený po byte a ten váš fešák je múdrejší?
31. jan 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ahoj,ty si robila ten krém z bielej čokiny?a akú si dala a koľko?ďakujem... :slight_smile:
31. jan 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme aj ten nas chodi cik-cak, ale to je dobre. aspon urcite povysava kazde miesto, a povysava dobre. izbu vysava tak 30 minut. taku vacsiu - obyvacku. s jedalenskym stolom a stolickami a tak. cize dost sa motal po kutoch.
31. jan 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka a este k tomu 20 rokov praxe :rolling_eyes:
31. jan 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 myslíš ten, ktorý si dávala recept s tými žĺtkami? Ten som robila len s čoko z lidla 60% ale už som použila aj mliečnu čokoládu a tiež bol super
31. jan 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 a myslím, že aj z bielej čoko bude fajn
31. jan 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps moja sory...predtým som len narýchlo prebehla,ale teraz som dočítala,že si robila vanilkový a nie z bielej čokiny :sweat_smile: ..ale však ja skúsim a potom dám vedieť :wink:
a ten vanilkový máš aký recept,ak to nie je tajné? :slight_smile:
31. jan 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 už viem díky
31. jan 2012 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 nie, tajný recept to nie je :sweat_smile:. Tu je: 3 dcl mlieka, 2 bal. vanil. cukru, 4 žĺtky, 2 polievkové lyžice hladkej múky - dobre rozmixovať a uvariť krém, nechať vychladnúť. Vymiešať 360 g masla s 200 g práš. cukru a vmiešať doň krém zo žĺtkov.
31. jan 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok