Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
31. jan 2012

@lukika farbila som - kvietok a krajku praskovou farbou, a tu MMF z ktorej su perlicky urobene som farbila tou gencianovou vodickou ci ako sa to vola. kupis to v lekarny, potiera sa tym babetkam pusinka ked maju nejaky zapal alebo tak.

lusil2005
31. jan 2012

ach babizne moje, dnes bol teda den. stravila som ho behanim po lekaroch a po socialke a tak dalej 😖 ale na konci dna som si urobila megavianoce - kupila som si roboticky vysavac!!!!!!!!!!!!!!! viete si predstavit, ze zdobite tortu v kuchyni, a kym to dorobite, mate vyluxovany byt???? uz nemusim mysliet na to ze sa prepadnem od hanby ked si pridu po tortu, ked nestiham povysavat 😀

vera_vila
31. jan 2012

@lusil2005 Já si ho plánuju pořídit do nového domečku...

mizulienka
31. jan 2012

@lamps urcite vyskusam, ked budem mat troska volnejsie, teraz nestiham ani nic...a buduci tyzden mi pridu 2 krstniatka z ciech na prazdniny, tak bude veselo, vyskusam si, ci by som vedela zvladnut aj 4 deti 😀
povedala som si, ze na tento tyzden neberiem ziadne torty a nejakym nedopatrenim mam ich v kalendari poznacene uz 4 😕 😕 😕 😕

mizulienka
31. jan 2012

@lusil2005 jeej luci tak stastne a vesele 😀 😉
to je parada, potom poreferuj ci si spokojna 😉

mizulienka
31. jan 2012

babulky moje potrebujem este poradit, pre 25-30 ludi bude dost taka 6kg torta?

dada2007
31. jan 2012

@mizulienka mne dnes baby radili, že na osobu cca 200gramov.....čiže 6000gramov/200g= 30 porcií.....všetko cca 😉

79zuzana
31. jan 2012

@mizulienka 6 kilova by mala stacit... Ale teda zalezi na tom, ci je to mala okruhla napr 24 cm a bohato poliata sirupom 😀 😀 😀 alebo velky obdlznik 🙂

dada2007
31. jan 2012

@mizulienka my sme mali s mužom 4 deti minulý rok na chate......to bola iná sranda.......aj ked- baby-netere majú 12 a 10.....plus naše dve, takže sa dalo 😉

mizulienka
31. jan 2012

@dada2007 si zlatik dakujem 😉

lamps
31. jan 2012

@mizulienka no riadne nedopatrenie 😀. Ja by som zasa rada piekla, ale .... 😒, ale celkom aj dobre - všetky moje ratoliestky majú virózu vracajú a hnačkujú. Našťastie to zvládajú celkom dobre. A štyri deti zvládneš v pohode, veď to nie je ani päť 😀

mizulienka
31. jan 2012

@dada2007 len moj muz ide akurat na sluzobku na 3 dni, ale oni su uz tiez velke slecny, takze verim im, ze sa s nimi bude dat 😉

lamps
31. jan 2012

@lusil2005 aj ja chcem robotický vysávač 😀, ale obávam sa, že by som ho zničila vo veľmi krátkom čase 😀. U nás by mal službu takmer stále 😀

dada2007
31. jan 2012
dada2007
31. jan 2012

@mizulienka ale neboj......zvládneš to...... 😉

mizulienka
31. jan 2012

@lamps ja som sa tak doplietla, lebo som pocitala, ze tuto sobotu pridu a ze budu tyzden a potom na dalsiu sobotu uz mozem brat torty, ale mne v tom mojom mozocku nejak vynechalo, ze to treba torty robit od stredy, ked budu holky este tu, no nevadi, ja sa inac obavam mojho nastupu do prace, ved ja som uz zabudla aj to, co som nevedela. 😠

lamps
31. jan 2012

@mizulienka no s mojím nastupom do práce je to veľmi ťažké 😒, keďže nemáme babičky, ktoré by v čase núdze pomohli. A ja keď niekde poviem, že mám doma 4 deti ani baviť sa so mnou nebudú alebo sa spýtajú, kam ich dám, keď budú chorí 😖.

lusil2005
31. jan 2012

@lamps veda ni u nas neplanuje ziaden odych... kojim, cize pelicham jak stara slepica. vlasy a prach su tu stale.

@mizulienka prve vysavanie zvladol perfektne, sme tu za nim chodili a ochkali a achkali 😀 dam vediet neskor ako sa osvedcil...

lamps
31. jan 2012

@lusil2005 to poznám, ale tak mu treba, veď na tento účel bol stvorený 😀 😀 😀, tak nech maká 😀

mizulienka
31. jan 2012

@lamps no to ti verim, ze vsade krutia nosom kvoli detom...v nasej firme by tiez chceli, aby tam pracovali len mladi, nezadani bez zavazkov, bez deti, aby mali cas byt v robote od rana do vecera plus vikendy, proste 24x7 😠

lamps
31. jan 2012

@mizulienka presne ako hovoríš 😠, ale nejako to zvládneme - musíme, veď deti nebudú navždy malé. A pre nás sú tými najväčšími pokladmi aké sme mohli dostať 😅. Nechcem ich niekde odkladať a vidieť len večer, keď ich ukladám spať ☹ .

akme
31. jan 2012

@lusil2005 aj ja mám ten vysávač ale príde mi trochu chaosák nevysavá nejako postupne ale béha ako zbláznený po byte a ten váš fešák je múdrejší?

lucula73
31. jan 2012

@lamps ahoj,ty si robila ten krém z bielej čokiny?a akú si dala a koľko?ďakujem... 🙂

lusil2005
31. jan 2012

@akme aj ten nas chodi cik-cak, ale to je dobre. aspon urcite povysava kazde miesto, a povysava dobre. izbu vysava tak 30 minut. taku vacsiu - obyvacku. s jedalenskym stolom a stolickami a tak. cize dost sa motal po kutoch.

larah
31. jan 2012

@mizulienka a este k tomu 20 rokov praxe 🙄

lamps
31. jan 2012

@lucula73 myslíš ten, ktorý si dávala recept s tými žĺtkami? Ten som robila len s čoko z lidla 60% ale už som použila aj mliečnu čokoládu a tiež bol super

lamps
31. jan 2012

@lucula73 a myslím, že aj z bielej čoko bude fajn

lucula73
31. jan 2012

@lamps moja sory...predtým som len narýchlo prebehla,ale teraz som dočítala,že si robila vanilkový a nie z bielej čokiny 😅 ..ale však ja skúsim a potom dám vedieť 😉
a ten vanilkový máš aký recept,ak to nie je tajné? 🙂

lukika
31. jan 2012

@lusil2005 už viem díky

lamps
31. jan 2012

@lucula73 nie, tajný recept to nie je 😅. Tu je: 3 dcl mlieka, 2 bal. vanil. cukru, 4 žĺtky, 2 polievkové lyžice hladkej múky - dobre rozmixovať a uvariť krém, nechať vychladnúť. Vymiešať 360 g masla s 200 g práš. cukru a vmiešať doň krém zo žĺtkov.