• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela vyzera perfektne :wink: ked bude hotove urcite bude dokonale :slight_smile: ja tiez nemam rada taketo technicke veci rada robit ked neviem co ako kde ma
1. feb 2012 o 06:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela Tak tak :slight_smile: No ja som sa zatiaľ na tejto stránke nestretla s nikým kto by mi ako začiatočníčke nepomohol. Táto téma je super, takže každá kto tu nakúkne a napíše vždy sa dočká odpovede.. :wink: :wink: :wink: Takže ešte raz veľmi pekne ďakujem...
1. feb 2012 o 07:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@marci2305 mam ine skusenosti, ale suhlasim tato stranka je super. Ved uz len pohlad na tie krasne dielka co kocky robia je ociam lahodiaci :dizzy_face:
1. feb 2012 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 do 22 cm formy aj na dvakrát :sweat_smile:
1. feb 2012 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky,ktore mate zaujem, na TOM je navod na papierove kosicky :slight_smile:
1. feb 2012 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 robila som tu plnku od judit co napisala @mizulienka s jahodami. Kazdy kto z torty ochutnal povedal, ze je perfektna, lahka. Ja som mala pocit, ze je taka slahackova. Naozaj odporucam.
A este dodam, ze s tej davky, co je tu uvedena, je vela plnky.
1. feb 2012 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marci2305 @abriela ono keď dievčatá nereagujú rýchlo - tak píšte 2x- 3x - za seba poviem, že snažím sa čítať všetko, ale nikedy nemôžem odpísať pre deti, alebo pečiem - vo štvrtky a piatky mám roboty vyše hlavy, ani PC nemám zapnutý - veľa rád nájdete aj na www.tortyodmamy.sk - kopec receptov a postupov :wink: :wink: :wink: :wink:
1. feb 2012 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka ja som robila čokohmotu aj z kauflandovej 50% 200g čokolády a bola v pohode
1. feb 2012 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcela by som sa vás opýtať idem v sobotu piecť dcerke tortu a chcela by som dať do nej plnku aká sa robí na tiramisu s mascarpone myslíte že to môže byť? Robili ste už niektorá takúto?
1. feb 2012 o 09:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha Vsetky torticky su krasne, ta trojposch. z neta vyzera ako presna kopia suuuper. :slight_smile:
Ale ta tvoja Noody nema chybu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mas na toho Noodyho fotopostup...prosiiiim :dizzy_face:
1. feb 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 @daducha kocky moje, prosim vas z kolko davok potrebujem urobit do 26cm formy? dakujeeeem :wink:
1. feb 2012 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela presne ako pise @anibas niekedy iba rychlo preletim ocami, co bolo popisane a nestiham odpovedat, lebo bud ma uz deti tahaju za nohu, ved to poznas, vsetky tu mame male deti, alebo peciem a iba v surnych pripadoch nahliadam...pytam sa opakovane, napis velkymi pismenami, uricte niekto odpovie...ja sa ospravedlnujem, ale fakt sa mi vzdy neda odpovedat.
1. feb 2012 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka211 plnku mozes dat aku chces, ale pod potah nemoze ist kazda plnka.
S mascarpone pod potah nemoze ist, tak tortu obmaz vyslahaj si maslo s prask.cukrom a tym to potri.
Mascarpone by ti potah roztopil, to iste tvaroh, slahacka...
1. feb 2012 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
micky....ako sa pracuje s valčekom? máte uložené nejaké videjká? hladám ale nič nemôžem nájsť na nete.....
1. feb 2012 o 09:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. feb 2012 o 09:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ak myslis parizak, tak zo 4 slahaciek.Ale ja vzdy pre istotu robim z 5-tich, zalezi aku hrubku kremu davas.Ja davam aspon 1-1,5 cm. Namam rada suche torty :grinning: .Da sa mrazit, tak nic nevyjde navnivoc :grinning:
1. feb 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha aha super, dakujem ti za rychlu odpoved :wink: pod potah asi nemoze ist, vsak?
1. feb 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 dakujem :dizzy_face: , no na Noodyho postup nemam,ja len pozeram na pocitac a robim :grinning: .Ale toto je lahke.Kratasky su obdlznik hmoty,rozrezany ako kratasi,gulatou kosticou urobene otvory.Nohy su zvlast,len dva tenke hady a prilepene ku kratasam.Tricko je valcek hmoty upraveny do pozadovaneho tvaru,Rukavy su zvlast a dlane osobitne vytvarovane a nalepene do rukavov.Hlava je na spilke,sparatko je tenke.Satku som na koselu davala pred hlavou.No a ciapku som dala az povytvrdnuti hlavy,ja si vsetko robim tak 4 dni vopred.Je to len kuzel, opät gulatou kosticou urobena diera a potom prstami rozsirene do velkosti hlavy.Fakt to nie je tazke,vyskusaj, urcite sa podari :wink:
1. feb 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka ja davam pre istotu vzdy pod kazdy potah maslo s cukrom a odrezkami.By ma trafilo keby sa mi kôli takej malickosti roztiekla potahovka,ja som taky mešuge pedant :grinning:
1. feb 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 no myslim, ze jednoducho..vyvalkas si hmotu a potom uz iba prejdes tym valcekom a davas na tortu...ale nikdy som to nerobila, iba si tak myslim :grinning:
neviem, ako to je s uhladzanim torty, ci sa struktura nepokazi...to neviem.
1. feb 2012 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no ved to mica.....o to mi ide, že myslííííííííííím si, že sa štruktúra pokazí....pri ,,naťahovaní", hladení a popravovaní hmoty-bokov už na torte.......ako vrch možno zostane pekný....ale tie boky....neviem :unamused:
1. feb 2012 o 10:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha Dakujem ti mooooc za super podrobnucky popis. :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: Urcite vyskusam....
A ta spilka to je spajgla?
1. feb 2012 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 tu nie je taký, ako si dávala ty, ale princíp je ten istý http://eshop.timidekor.cz/valecek-na-marcipan-ozdobny.html
1. feb 2012 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 no to vieš, že keď to budeš príliš naťahovať, tak sa ti štruktúra poposúva, treba dať trochu hrubší poťah, práve ten vaľok, čo si dávala mám a robí sa s ním úplne v pohode, pozri na fb http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529140085561.43148.100001854279687&type=3#!/photo.php?fbid=237291043009370&set=a.166529140085561.43148.100001854279687&type=3&theater
1. feb 2012 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mariann2 kočka, a potom to mám dať na tortu......nepokazí-nenatiahne sa mi ten vzor???
1. feb 2012 o 10:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 čiže hrubšia hmota.....poriadne otlačiť...preniesť a žiadne zbytočné piplance....chytro dokončiť.......tak? :sweat_smile:
1. feb 2012 o 10:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 moja, nato prídeš, keď budeš s valčekom robiť, neboj sa toho, chce to len cvik a pojde to
1. feb 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 :dizzy_face: dakovalaaaaa
1. feb 2012 o 10:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha dakujem, si poklad :wink:
1. feb 2012 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky môžem podsypať poťahovku aj Gustinom? Nezafarbí mi bielu poťahovku do žlta? Obyčajne používam Solamyl, ale došli mi zásoby :confounded:.
1. feb 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok