Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
1. feb 2012

@pristela vyzera perfektne 😉 ked bude hotove urcite bude dokonale 🙂 ja tiez nemam rada taketo technicke veci rada robit ked neviem co ako kde ma

marci2305
1. feb 2012

@abriela Tak tak 🙂 No ja som sa zatiaľ na tejto stránke nestretla s nikým kto by mi ako začiatočníčke nepomohol. Táto téma je super, takže každá kto tu nakúkne a napíše vždy sa dočká odpovede.. 😉 😉 😉 Takže ešte raz veľmi pekne ďakujem...

abriela
1. feb 2012

@marci2305 mam ine skusenosti, ale suhlasim tato stranka je super. Ved uz len pohlad na tie krasne dielka co kocky robia je ociam lahodiaci 😵

lamps
1. feb 2012

@lucula73 do 22 cm formy aj na dvakrát 😅

larah
1. feb 2012

babulky,ktore mate zaujem, na TOM je navod na papierove kosicky 🙂

abriela
1. feb 2012

@mariann2 robila som tu plnku od judit co napisala @mizulienka s jahodami. Kazdy kto z torty ochutnal povedal, ze je perfektna, lahka. Ja som mala pocit, ze je taka slahackova. Naozaj odporucam.
A este dodam, ze s tej davky, co je tu uvedena, je vela plnky.

anibas
1. feb 2012

@marci2305 @abriela ono keď dievčatá nereagujú rýchlo - tak píšte 2x- 3x - za seba poviem, že snažím sa čítať všetko, ale nikedy nemôžem odpísať pre deti, alebo pečiem - vo štvrtky a piatky mám roboty vyše hlavy, ani PC nemám zapnutý - veľa rád nájdete aj na www.tortyodmamy.sk - kopec receptov a postupov 😉 😉 😉 😉

mariann2
1. feb 2012

@mizulienka ja som robila čokohmotu aj z kauflandovej 50% 200g čokolády a bola v pohode

katka211
1. feb 2012

Ahojte chcela by som sa vás opýtať idem v sobotu piecť dcerke tortu a chcela by som dať do nej plnku aká sa robí na tiramisu s mascarpone myslíte že to môže byť? Robili ste už niektorá takúto?

mamina1978
1. feb 2012

@daducha Vsetky torticky su krasne, ta trojposch. z neta vyzera ako presna kopia suuuper. 🙂
Ale ta tvoja Noody nema chybu 😵 😵 😵 Mas na toho Noodyho fotopostup...prosiiiim 😵

mizulienka
1. feb 2012

@lusil2005 @daducha kocky moje, prosim vas z kolko davok potrebujem urobit do 26cm formy? dakujeeeem 😉

mizulienka
1. feb 2012

@abriela presne ako pise @anibas niekedy iba rychlo preletim ocami, co bolo popisane a nestiham odpovedat, lebo bud ma uz deti tahaju za nohu, ved to poznas, vsetky tu mame male deti, alebo peciem a iba v surnych pripadoch nahliadam...pytam sa opakovane, napis velkymi pismenami, uricte niekto odpovie...ja sa ospravedlnujem, ale fakt sa mi vzdy neda odpovedat.

mizulienka
1. feb 2012

@katka211 plnku mozes dat aku chces, ale pod potah nemoze ist kazda plnka.
S mascarpone pod potah nemoze ist, tak tortu obmaz vyslahaj si maslo s prask.cukrom a tym to potri.
Mascarpone by ti potah roztopil, to iste tvaroh, slahacka...

dada2007
1. feb 2012

micky....ako sa pracuje s valčekom? máte uložené nejaké videjká? hladám ale nič nemôžem nájsť na nete.....

dada2007
1. feb 2012
daducha
1. feb 2012

@mizulienka ak myslis parizak, tak zo 4 slahaciek.Ale ja vzdy pre istotu robim z 5-tich, zalezi aku hrubku kremu davas.Ja davam aspon 1-1,5 cm. Namam rada suche torty 😀 .Da sa mrazit, tak nic nevyjde navnivoc 😀

mizulienka
1. feb 2012

@daducha aha super, dakujem ti za rychlu odpoved 😉 pod potah asi nemoze ist, vsak?

daducha
1. feb 2012

@mamina1978 dakujem 😵 , no na Noodyho postup nemam,ja len pozeram na pocitac a robim 😀 .Ale toto je lahke.Kratasky su obdlznik hmoty,rozrezany ako kratasi,gulatou kosticou urobene otvory.Nohy su zvlast,len dva tenke hady a prilepene ku kratasam.Tricko je valcek hmoty upraveny do pozadovaneho tvaru,Rukavy su zvlast a dlane osobitne vytvarovane a nalepene do rukavov.Hlava je na spilke,sparatko je tenke.Satku som na koselu davala pred hlavou.No a ciapku som dala az povytvrdnuti hlavy,ja si vsetko robim tak 4 dni vopred.Je to len kuzel, opät gulatou kosticou urobena diera a potom prstami rozsirene do velkosti hlavy.Fakt to nie je tazke,vyskusaj, urcite sa podari 😉

daducha
1. feb 2012

@mizulienka ja davam pre istotu vzdy pod kazdy potah maslo s cukrom a odrezkami.By ma trafilo keby sa mi kôli takej malickosti roztiekla potahovka,ja som taky mešuge pedant 😀

mizulienka
1. feb 2012

@dada2007 no myslim, ze jednoducho..vyvalkas si hmotu a potom uz iba prejdes tym valcekom a davas na tortu...ale nikdy som to nerobila, iba si tak myslim 😀
neviem, ako to je s uhladzanim torty, ci sa struktura nepokazi...to neviem.

dada2007
1. feb 2012

@mizulienka no ved to mica.....o to mi ide, že myslííííííííííím si, že sa štruktúra pokazí....pri ,,naťahovaní", hladení a popravovaní hmoty-bokov už na torte.......ako vrch možno zostane pekný....ale tie boky....neviem 😒

mamina1978
1. feb 2012

@daducha Dakujem ti mooooc za super podrobnucky popis. 😉 😵 😵 Urcite vyskusam....
A ta spilka to je spajgla?

mariann2
1. feb 2012

@dada2007 tu nie je taký, ako si dávala ty, ale princíp je ten istý http://eshop.timidekor.cz/valecek-na-marcipan-o...

mariann2
1. feb 2012

@dada2007 no to vieš, že keď to budeš príliš naťahovať, tak sa ti štruktúra poposúva, treba dať trochu hrubší poťah, práve ten vaľok, čo si dávala mám a robí sa s ním úplne v pohode, pozri na fb http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529...

dada2007
1. feb 2012

@mariann2 kočka, a potom to mám dať na tortu......nepokazí-nenatiahne sa mi ten vzor???

dada2007
1. feb 2012

@mariann2 čiže hrubšia hmota.....poriadne otlačiť...preniesť a žiadne zbytočné piplance....chytro dokončiť.......tak? 😅

mariann2
1. feb 2012

@dada2007 moja, nato prídeš, keď budeš s valčekom robiť, neboj sa toho, chce to len cvik a pojde to

dada2007
1. feb 2012

@mariann2 😵 dakovalaaaaa

mizulienka
1. feb 2012

@daducha dakujem, si poklad 😉

lamps
1. feb 2012

Babulky môžem podsypať poťahovku aj Gustinom? Nezafarbí mi bielu poťahovku do žlta? Obyčajne používam Solamyl, ale došli mi zásoby 😖.