• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

2. feb 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@vera_vila to je škoda, mně teda kopec zatím nikdy neudělal. Peču při 160 stupních a boky nemažu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Uvidíš příště, jak se povede, však to můžeš uřezat do rovna a je to. :wink:
2. feb 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila andelička, aby ti cesto neurobilo kopec, ked sa naleje do formy, treba ho v nej este "premiesat" pak vyhladit zarovno a strcit do rury :wink: mne kopec takto ziadne nikdy neurobi :wink:
2. feb 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka to by bolo super - ale nemám ani zlatú, ani medenú a do PO nepoutekám - mali dať vedieť skôr - úplne WAU by bolo niečo takéto:
2. feb 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@vera_vila Pristela ti to poradila dobre. Mne sa tiez niekedy robili kopceky a ja len potrasiem opatrne formou sem a tam a je to zarovnane.Kopceky uz potom nebudu :wink:
2. feb 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ty si poklad - prekrááásne :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful:
2. feb 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas wow tak toto ano :wink:
2. feb 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka krásna torta @reruna krásnučká tortička
2. feb 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 super stránka, jak se dají ty fotky uložit? když kliknu pravým tlačítkem na obrázek, jak jsem zvyklá, tak tam možnost uložení nemám a hodně jich tam je nádherných pro inspiraci...
2. feb 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@mamina1978
@jakelina
Děkuji... No, já mám ve zvyku vždycky těsto rozetřít víc do krajů, i když se to potom sleje, ale jakoby je tam toho těsta víc... U buchty mi to vždy funguje... No, bohužel tady to asi nefunguje... No nic, mám z Kitty dost zbytků korpusu s krémem, tak to nechám kopečkem dole, doplácám punčovinou a hotovo... No, akorát jsem ji zapomněla vytáhnout z mražáku :frowning2:
2. feb 2012 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 prepac ze otravujem, ale prave som sa dozvedela, ze ten chalan je aj jaskyniar :confused: no to teda co s tym? :astonished: :astonished: :confused:
2. feb 2012 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no mně to nejde ani otevřít, tak mám smůlu. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. feb 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no nejde to ,škoda,to som nezisťovala.....ja to mám z knihy tú stránku takže sa inšopirujem tam:slight_smile:!
2. feb 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no ale tu už idú uložiť:slight_smile:
2. feb 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna síce je ich tam menej,ale aspon niečo:slight_smile:
2. feb 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. feb 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah A ja som si myslela , ze komlikovanejsi chalan uz nemoze ani byt :grinning: :grinning: :grinning: . Mylila som sa :wink: :slight_smile:
2. feb 2012 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah A rada pomozem, ale na temu jaskyna mam len tuto z internetu ale ta sa mi moc nepaci...
:unamused:
http://www.toprecepty.sk/recept/2537-jaskyniar/

Myslim , ze tomu notebook by sa viacej potesil.... :wink:
2. feb 2012 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ten druhý link mi nějak nejde, ale nevadí, uložila jsem si celou tu stránku cakelava a aspoň tak pro inspiraci...
2. feb 2012 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky davam do pozornosti vcera vytvoreny album na FB.Ked uz nieco nepouzivate a chceli by ste to predat tak pridajte foto a navrhnite cenu.Mozno niekomu pomozete a vam sa nebudu kopit nepotrebne alebo duplicitne pomocky hlavne ak stale obnovujete arzenal zbrani a klasicke veci menite za piestove ci silikonove http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.334927643213886&type=1
2. feb 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 aaach jaaaaj :frowning2:
2. feb 2012 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata , nemate nahodou niektora recept na nejaku,, gastanovu plnku´´ ?
Ja som vyslahala gastany so slahackou a za 10 minut bolo po miske :fearful:
Ale to by mi v torte urcite nedrzalo, by sa asi roztieklo, ze ???... :sweat_smile: :sweat_smile:
2. feb 2012 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 myslíš čokoládové tyčinky ledové kaštany rozehřáté ve šlehačkce a na druhý den ušlehané? to je takové řidší, musí se dát ztužovač, já jsem to měla v dortu, ale při krájení to teklo....
Jinak dělám kaštanovou z kaštanového pyré - rozmrazit, vyšlehat s máslem a přidat zakysanou smetanu a cukr podle chuti nebo ušlehat šlehačku, přidat to pyré a máslo...
2. feb 2012 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Radost z torticky, poslala mi oslavenkyna :slight_smile:
2. feb 2012 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@reruna No u nas je dostat len varene a vakuovo balene gastanove,, bobule´´ ( v celku )
200g ma to balenie, tak to som rozmixovala a s vyslahanou slahackou a troskou cukru zmiesala mnam.
Ale neviem ci by to snad so stuzovasom alebo musim este s maslom doplnit, ak by som to chcela dat do torty ako plnku ? :sweat_smile:
2. feb 2012 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 aha, já právě znám jen mražené kaštanové pyré, co mají u nás v Lidlu a potom ten krém z těch čokoládových tyčinek kaštanových - do toho tvého krému bych dala máslo, a mělo by to pěkně ztuhnout, ale pod potah bych to raději nedávala, jen máslo s cukrem
2. feb 2012 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna to len ako plnku do vnutra som chcela. :dizzy_face: Dakujeeeem za radu, vyskusam... :slight_smile:
2. feb 2012 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky zas vás idem otravovať :wink:, pokúšam sa robiť svoj prvý kvietok na drôtikoch. Jednotlivé lupienky kvietku sa mi podarilo dostať na drôtiky aj pekne vymaľovať, ale problém je v tom, že sa mi lupienky na tých drôtikoch točia dokolečka dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Prečoooooooooo? Drôtik som predtým ako som naň dala lupienok namočila do vody, ale mám pri tejto robote pocit, že som totálne mantavá a nechopná :frowning2:
2. feb 2012 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Já jsem sice ještě nedrátkovala, ale co jsem četla návody, tak prý se musí na konci drátku udělat jakoby očko a pak drátek trochu zatáhnout dolů, aby se ten háček zachytil do hmoty a tak by to mělo držet na místě a netočit se... Já budu zkoušet drátkovat tak za týden...
2. feb 2012 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok