Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
2. feb 2012

@jakelina ja nemám ani podložku a ani žilkovač 😀 😀 😀 myslím že tým ked sa to prejde cez ten žilkovač tak aj zozadu tá hmota sa tam vaicej pritlačí.....

dajna11
2. feb 2012

@lamps to sa nedá 😀 😀 ja som si teraz narobila tolko kvetov na tortu a neviem ktoré použijem,potom si nadávam že kopec kvetov mi ostane a škoda hmoty 😀

vera_vila
2. feb 2012

@lamps Ano, je to po vašom júľ 🙂 No, musím se to naučit dřív, protože v dubnu musím kamarádce říct, jestli ten dort zvládnu nebo ne... Takže teď ušetřit, nakoupit vykrajovátka a žilkovače a začít zkoušet... Nevím teda, kdo to u nás doma bude jíst, ty zkušební květy...

jakelina
2. feb 2012

@vera_vila pošli k nám, ti naši čtyři to sní i s drátkama 😀 😀

mizulienka
2. feb 2012

@lamps ja som pri tej mojej nestastnej lalii mala ten isty problem, ze ked som zapichla drotik do lupienky, bolo mi vidno, kde konci a tiez sa mi to tocilo krizom krazom...tak by som sa chcela s tymi drotikmi naucit robit, len nejak mi to nejde.

alti
2. feb 2012

@dm1 díky - no zatím jsem ji vážila bez potahu a ozdob a má 4 kg. Je opravdu malá spodní díl kulatý klasika 26cm a patra čtverec je to dle požadavku známé jak s ní doboluju hodím fotku. Jo a krém je máslový+salko+pudink. 😉

abriela
2. feb 2012

KARAMELOVA PLNKA.
Cukor, slahacka - sa mi uz chladi v chladnicke. Je to huste a mnam. Ked budem robit plnku, mam vyslahat slahacku a potom pridat len maslo. Nebude to velmi maslove? Pridavate do plnky aj puding? 😨

lamps
2. feb 2012

@vera_vila
@mizulienka dievčence, ale my sa to naučíme 😅. Veď nie sme žiadne B-čka, hoci ja som si dnes pri tejto mojej magnólii pripadala dosť gramblavo 😀

lamps
2. feb 2012

@abriela nie nemusíš šľahať tú šľahačku s karamelom. Stačí dobre vymiešať maslo a postupne doň vmiešať karamelovú šľahačku. Ja robím túto karamelovú dosť často a je super

abriela
2. feb 2012

@lamps no oslavenkyni chutit snad bude- je na maslove. Ja velmi maslove nemusim a z toriet mam najradsej marcipan 😀 .
Dakujem.

jakelina
2. feb 2012

@lamps já ani nevím ja magnolie vypadá, jdu se podívat 😀 😀

larah
2. feb 2012

@pristela juuuj chcela by som to spraviiiit,len aby sa darilo, ved vies ze su to len moje zaciatky aspon trosku aby to bolo k svetu

mizulienka
2. feb 2012

babulky moje, ked robim tortu teraz na sobotu 4.2. a slahacka ma zaruku do 6.2. robili by ste z nej????

jakelina
2. feb 2012

@mizulienka pro cizí asi ne 😝

vecernicci
2. feb 2012

tak moje dnešní, zase zvířátko 😉

mizulienka
2. feb 2012

@jakelina ok, urobim nieco pre nas 😉

larah
2. feb 2012

@vecernicci to je milucke 🙂

lamps
2. feb 2012

@vecernicci to je krásny kocúrik 😅 😅 😅

mizulienka
2. feb 2012

@vecernicci krasny kocurik 😉

vecernicci
2. feb 2012

@larah @lamps @mizulienka děkuji holčiny, já jsem poslední dobou přes ty zvířátka 😉
A tu práci jsem nevzala, musela bych dělat na směny a děti doma brečely, že nechtějí, abych byla večer pryč, když jsem si představila, že kluky uvidím celý týden jen půl hodiny ráno, tak to fakt ne 😖 😢 ono se určitě ještě něco naskytne na jednu směnu, doufám 🙂

bzucinka2
2. feb 2012

ahojte cukrarocky moje zlate, tak ja som dnes dobojovala s tortami na zajtra a rano mozem ist lyzovat s malym 🙂 ale este idem asi poupratovat cely byt ...
uz sa tesim na vase vikendove vytvory 🙂

jakelina
2. feb 2012

@vecernicci já jsem na tebe myslela, no na směny to je fakt naprd. 😝

lamps
2. feb 2012

@vecernicci no všimla som si, že u teba sú zvieratká riadne v kurze 😅. A s robotou si sa rozhodla správne, určite sa časom niečo nájde, aby bola spokojnosť na všetkých stranách 😅

jakelina
2. feb 2012

@vecernicci dortík je úžasný a přesně tak jak píše
@lamps děti budou malé jenom jednou a strašně to uteče. Jednou na to budeš vzpomínat, jak blbli jako malí a něco si určitě najdeš.

abriela
2. feb 2012

@vecernicci kocur je perfektný, ja by som tam dala este jednu malu mysku 😉

mamina1978
2. feb 2012

@vecernicci Jej ahoj, ako je v novej praci ...drzime palceky nech sa dari..... 😉
To som rada, ze aj nadalej pecies tvoje krasne torticky ..... 🙂

mamina1978
2. feb 2012

@vecernicci uz som si tiez precitala , ze si to nevzala..... s tou pracou na nocne ...to nie je moc dobre pre matky s malymi detmi....vsak si najdes nieco lepsie.... 😉 co ti bude viac vyhovovat....

eliska22
2. feb 2012

ja tento týždeň nemám žiadnu tortičku, len pre mm pečiem, má narodky, ale len čokoládovú bez poťahovky 😉
tak sem stále chodím nakukovať a čakám kedy pribudnú ďalšie a ďalšie dielka 🙂 normálne ma svrbia ruky, že nemám po dlhom čase tortu 😀 😀 😀

vera_vila
2. feb 2012

@vecernicci Ty stíháš při té práci ještě takto péct? A jak to v práci vůbec jde?