• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. septembra 2017 
@vecernicci Aha, tak teď čtu, že jsi zůstala doma... Taky se Ti nedivím...
2. feb 2012 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila prostě jsem neskousla, že bych viděla při odpolední děcka jen půl hoďky denně celý týden, to fakt ne, však ono se něco najde a zatím si přivydělám dortíkama, nejradši bych se tím živila, zakázek mám čím dál víc, ale fakt ta byrokracie je hrozná :angry:
ale manža mi furt chce zařizovat provozovnu, máme za barákem kůlničku 5+1 :grinning: , takže místo by bylo akorát peníze na zařízení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. feb 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 je to složitý něco najít na jednu směnu :angry: ale pořád věřím, že se něco naskytne a jak říká @jakelina děti jsou malé jen jednou a strááášně rychle odrostou a pak už mě nebudou potřebovat :wink:
2. feb 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@vecernicci a co tak ist este na jednu matersku? :grinning:
2. feb 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela tak to mě už taky napadlo :grinning: :grinning: :grinning: ještě chci tu holčičku, poslední dobou jsem tím úplně posedlá, tak třeba na to taky dojde :wink:
2. feb 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@vecernicci pocuj andelicka, toto na tom nicku si ty ? stale ked ta tu vidim na to myslim, ja som si myslela teda podla foto tu , ze si tak 50+rocna pani :grinning: a ked som ta videla pak na fb :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: vsak ty mladucha ako lusk !!! :wink:
2. feb 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci na směny je to fakt hloupé:frowning2: a s tou provozovnou v té kůlničce to možná není až tak špatný nápad...zjisti hlavně, co by po tobě chtěli ohledně hygieny a určitě bys musela mít živnostenský list a odvádět daně a tak.....
@jakelina jaké máš žilkovače, já nemám žádný a na ty květy by se nějaký hodil, ale něco univerzálního....
2. feb 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela já jsem vždycky vypadala starší, ale zato budu dlouho vypadat stejně :grinning: :grinning: :grinning: jako moje mamka :wink:
2. feb 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci jej aký kocúrik - kráásny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. feb 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci no ale praveze na tych foto na fb vypdas vsade hodne mlado :grinning: a zabudla som :angry: ten kocut je bombovýýýý !!!!
2. feb 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci jééé ta je krásná
2. feb 2012 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela tak jsem si změnila fotku, tahle je snad lepší :grinning: :grinning: ono vybrat moji fotku není tak jednoduchý, já se strašně nerada fotím, takže jsou to jen momenty překvapení, když byl manža otravnej a chtěl fotit:wink:
2. feb 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@vecernicci to j e nádherná mačička @jakelina krásne kvietka @mia114 krásne fotky i tortička
2. feb 2012 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, ktore ste uz robili tortu na cely plech, rozmer 30x33 tusim mam, kolko vam torta vazila?
ja ju mam este len potiahnutu a uz vazi 7kg :confused: :confused: :confused:
2. feb 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Lucka ja som robila dvakrát - golfové ihrisko. Jedna mala takmer 6 kg a tá druhá ak sa dobre pamätám 8 kg
2. feb 2012 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps davala som tvarohovu plnku a lesne ovocie cely balik, asi aj preto je taka tazka...len dufam, ze zakaznikom to nebude vadit, sice povedali, ze pre babinku vsetko, len ci pocitali s takym vsetkym :confused: :confused:
2. feb 2012 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja som do oboch dávala mascarpone krém s lesným ovocím. Obe išli ku jednému majiteľovi a keď si zajednávali tú druhú tortu povedali, že má byť taká veľká ako krabica od kureniec :grinning:.
2. feb 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky moje zas ja :confused: robim tortu pre 80 rocnu pani, uz dozdobujem ale teraz na to pozeram jak puk...moze byt pre 80 rocnu pani staroruzova vintage farba ruzi??
ja som ich kombinovala s bielou, ze su dvojfarebne a mne to pride totalne svadobna torta, boze snad ma s nou niekde neposlu :confused:
2. feb 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, jak zpracováváte ovoce ke krémům? Mám dělat svatební s tvarohovým krémem, borůvkami a jahodami... Vše bude mražené... Jak to rozmrazit tak, aby to nebylo nacucané vodou? Jen přelít horkou vodou a nechat okapat? Chtějí to do toho krému trochu rozměnil, aby to ten krém zabarvilo, ale přitom tam byly kousky, hlavně u těch jahod, borůvky jsou malé - asi do toho k borůvkám bych pak asi měla dát víc cukru, co? Dělala už některá s borůvkami?
2. feb 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka neboj nepošlú ťa nikam, torta bude určite krásna. Ružovo-biela kombinácia je taká nežná a myslím, že ruže sú univerzálne :sweat_smile:
2. feb 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila ja keď dávam ovocie, nechám ho len na sitku odkvapkať a uložím ho na plnku, priložím ďalší korpus a hotovo. Keď som dávala jahody, nakrájala som ich na menšie kúsky.
2. feb 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps A necháš to ovoce rozpustit volně, nebo ho přeliješ horkou vodou? Oni ho právě nechtějí na náplň, ale jakoby to té náplně vmíchat... A já mám strach, že to bude moc vodové, když se to nechá rozpustit volně...
2. feb 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila len nechám voľne rozpustiť. Dávam lesnú zmes, maliny alebo jahody a nikdy som to nemala vodové. Tiež som sa toho bála, keď som takto robila prvú tortu, ale ten korpus vsaje šťavu z ovocia. Ono keď to ovocie dám na plnku a priložím ďalší korpus tak sa to ovocie zatlačí do tej plnky a vyzerá to akoby to bolo v nej vmiešané.
2. feb 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jasne ze moze! :wink:
2. feb 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps děkuji... oni ale právě i chtějí, aby to ovoce ty náplně zabarvilo... že nechtějí celké kousky, ale jen opravdu malinké kousíčky, jako když jahody rozmačkách do smetany - jakoby dřeň...
2. feb 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka blbá otázka . čo znamená Vintage ? Tvarohový je najťažší krém !! :wink:
2. feb 2012 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila aha, tak to ti asi veľmi neporadím, ešte som takto nerobila žiadnu tortu
2. feb 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna já mám silikonový jenom jeden, je to lilie a na listy teda nemám, to dělám buď pístovou vykrajovačkou co to i nažilkuje nebo otlačuju takové ty obyčejné modré žilkovače.http://www.dekordort.cz/product/vykrajovace/zilkovace/zilkovace-listu--modra-sada/306
2. feb 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vera_vila tak udělej třesený krém, tam jsou kousky ovoce
2. feb 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Ale i tak děkuji... snad si s tím nějak poradím... Třeba ještě za ten týden něco vymyslím, než se do toho pustím
2. feb 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok