Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

iwulka23
5. feb 2012

@eliska22 noo keby som hnedú mala ☹ ale nemám..iba čiernu ...ooch ked ma také vobec nenapadlo..alebo možem kupiť práškovu tak na rýchlo a zmiešať práškovu s gélovkou??? čii?

jakelina
5. feb 2012

@iwulka23 můžeš dát kakao

iwulka23
5. feb 2012

@jakelina normálne do poťahovky???

jakelina
5. feb 2012
larah
5. feb 2012

@jakelina aj do MMFmozem dat kakao nebude sa drobit?

alenv
5. feb 2012

holky prosím jak děláte tyrkysovou barvu?

rogerka
5. feb 2012

dakujem za vsetky like 😵
@lussy23 obdivujem na tebe, ako dokazes pochvalit kazdu torticku
@lifinka ja som robila traseny aj z visnoveho kompotu, jeden pohar z lidlu je tak akurat. jahody som neskusala, potom daj vediet, ako to dopadlo 😉

lusil2005
5. feb 2012

Ja pridavam jednu moju dnesnu... Mala 7,5 kila. Fakt sa to nezda, ale robit 6 malych torticiek namiesto jednej, to da zabrat 😒 hlavne to zozerie kopu casu.
Nedivte sa nametu torty pre 80 rocnu pani, tiez som najprv namietala ze je to trochu infantilne. Ale ponali to tak ze je to pre babicku od vnucky 🙂 aj tie modelovane somarinky su tam podla fotky vnuckynych najoblubenejsich veci...

No a tradicne - druhu tortu som zabudla odfotit 😠 A velmi mi ma to mrzi, krtko sa vydaril, a krtinec bol uplne suprovy 😀

livia76
5. feb 2012

@alenv zelená+ modrá- pordľa intenzity odtieňa + biela

alenv
5. feb 2012

@livia76 jéé díky 😀

fodorka
5. feb 2012

@adul67 ahoj prosim ta aka je ta potahovka podla vecernice?dakujem ...lebo ja kupujem hotove par krat som robila z cukrikov ale to ma nebavilo tak radsej kupujem hotove...

fodorka
5. feb 2012

@lusil2005 krasna torticka🙂ti verim ze to bola piplacka ze kociek😀 ale vysledok sa vyplatil

vecernicci
6. feb 2012

@fodorka jé já nejsem večernice, ale recept je 20 dkg sušeného mléka polotučného, 20 dkg moučkového cukru, 3-4 PL pšeničného sirupu (já si vařím doma glukózu), 3-4 ČL oleje, 30-50 ml teplé vody a mandlové aroma.
tahle hmota je super a dělám zásadně jen s ní i růžičky, postavičky, na ty si ji nechávám trošku tužší 😉

mizulienka
6. feb 2012

dobre ranko dievcence, mam otazku, cukrarocky BA a okolie nemate na stredu nieco volne? ja mam tento tyzden strasne vela, ale je mi luto tej pani, ze chce tortu pre dceru a nejak sa neskoro rozhodli.
Ja by som to uz fakt nestihala, mam tu aj sestrine deti a 6 toriet tento tyzden 😕 😕 😕 dakujem vam 😉

mizulienka
6. feb 2012

@lusil2005 krasna torticka, to si an neviem predstavit robit tie kocky a potom ich tak sikovne poukladat na seba 😕

larah
6. feb 2012

Moja nedelna hracka. Trenovala som si kliestiky aj novu formicku 🙂 😵 🙂

katulkaaaaaa
6. feb 2012

@lusil2005 luci krasne a nabuduce dorobit a hned odfotitlebo prist o tvoje nadhery bez toho aby sme to videly je naozaj skoda....
@mizulienka fuha si si toho nabrala ako ja minuly tyzden,,drzimpalce!ja tento tyzden zatial dveno uvidime do koncatyzdna este daleko 😉

baby idem si po radu skusala somdva nove kremy oba fantasticke...ale ja mam problem vzdy!!!ked slaham maslo s pudingomsa mi krem zrazi VZDY...potom nahrejem nad parou a znova vyslaham je vsetko ok,ale unavuje ma stale dokola slahat-jedna plnka mi tvrva dva krat tak dlho 😠 kde robim chybu?

mizulienka
6. feb 2012

@larah krasna, aj tie kvetinky mas nadherne, aku formicku mas?

mizulienka
6. feb 2012

@katulkaaaaaa Kati a ako si to nakoniec zvladla minuly tyzden? vsetko si stihla odovzdat?> 😉
mala som mat iba 4, ale muzov kamarat prisiel, ze na krstiny 2 a teraz odmietni 😠 😠 😕

zuzkat1
6. feb 2012

baby tak zohnala som praskove farky ale nejak sa mi nezda ten navod...idem farbit prvykrat.. a na na vode je ze ze cely obsah sacku (5g) je minimalne na 5kg potravin...znacka je detecha..a teda ja neviem... na marcipan pisu 0,5 gramu na kilo hmoty... nie je to nejaka hlupost? alebo to naozaj staci? dakujem

zuzkat1
6. feb 2012

@vera_vila ahoj...kupila som farby v tete drogerii... a mali aj ciernu...znacka je detecha..a akurat sa tu pytam dievcat ako to namiesat, lebo ten navod sa mi nejak nezda ze pol gramu na kilo hmoty.... to sa mi zda malo... neviem... inak ak dam viac ze nech je vyraznejsia farba tak to pokazim??

zuzkat1
6. feb 2012

@timonko ze rychlovka🙂 tu tortu by som ja robila ceky den🙂 velmi pekna

katulkaaaaaa
6. feb 2012

@mizulienka no poviem ti ze som si aj poplakala 😉 nestihala som,maly bol nervny cely den s nim sama....ale hlavne to bolo tym ze ja neviem s cokoladou robit,keby boli torty marcipanove bolo by to lepsie,kuchynu som mala uplne vsade od cokolady...u mna najvecsi problem ze mame kuchynu strasne malu,cca dva krat tri metre,proste jeden des..... ale nakoniec akovzdy som to zvladla,cez vikend odychla a mozeme ist na to znovu 😉

danciacik
6. feb 2012

ahojte včera som robila takú rýchlovku pre svokru, trvala dokopy cca 3 hodky. Predstavovala som si ju inak ale čo už

larah
6. feb 2012

@mizulienka dakujem,pochvala tesi, formicka klasika kovova , potom rozrezane a roztlacene....skusala som 🙂

vera_vila
6. feb 2012

@zuzkat1 Já si je vždy rozředím vodou, nebo čistým alkoholem a ten vpracuju do hmoty... Vždycky opravdu jen trošku prášku a podle toho, jaký je výsledek, tak pak třeba ještě přidám... Ale fakt si dávám tak na špičku nože s kapkou vody... Když jsem barvila větší množství, tak jsem tam dala tak půl lžičky a většinou to stačilo...

iwulka23
6. feb 2012

@jakelina paráda 🙂 vďaka ♥

zuzkat1
6. feb 2012

@vera_vila aha takze to asi fakt silno farbi...nic teda nevazit (ved ako by som aj odvazila pol gramu😅) a len po trosicke davat... dakujem... este tu masu co bude potiahnuta cela torta som aj vedela ze asi ako ale na take tie mini doplnky kde potrebujem len trochu hmoty som si uz myslela ze to mam na zrniecka ratat 😖

mizulienka
6. feb 2012

@katulkaaaaaa no ja neviem, ci nebudem plakat tento tyzden tiez 😒 😝 mam sice uz vymodelovane veci na torty, ale este orchidee mi treba, tak snad ma toto nepolozi 😒
tak nam vsetkym prajem pekny a uspesny tyzden 😉 😉

mariann2
6. feb 2012

@katulkaaaaaa to akoby si o mne hovorila, malá kuchyňa, sama s deťmi, malý nervózny, idú mu zuby, akurát, že ja som nerobila čokoládové torty, tých sa bojím ako čerta 🙂 inak malý je zlatučký, videla som na fb ako už rozpráva, náš Tomi povie iba pár slov, ale keď mu pustím na fb video tvojho malého sedí a kuká a je tichoooo, aspoň chvíľu 😀