• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@heni79
V sobotu som robila cokoMMF ako aj ty. Dala som 150g cokolady, asi 100g cukriky, smotana 30% len tak od oka, amareto - par kvapiek, cukor podla potreby. Chutove perfektna hmota a pracuje sa s nou uzasne. Dala som do mikrovlnky a uz sa lepila, bola krasne mekka. Je to moja 4 hmota z MMF, ale asi najlepsia.
Moja plnka - sprazeny cukor-karamel, zaliaty slahackovou smotanou, maslo, trosku uvareneho pudingu. + banany

Takze problem je??..netusim kde
6. feb 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. feb 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila ja potrebujem hlavne cervenu...zelenej len trochu na travu a ciernu teda uvidim ako chyti...
6. feb 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ok, mám práve recept z dorománie :wink: :wink:
6. feb 2012 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potrebovala by som poradiť dievčatá, idem robiť tortu šmoulovia a na torte má byť tá muchotrávka, ako na to? len z punčoviny a potiahnuť?
6. feb 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
túto fotku mi poslali
6. feb 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@vecernicci mozem poprosit recpet na potahovku??bolo to tu spominane ze receptik si mam pytat od teba:slight_smile: dakujem...
6. feb 2012 o 14:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zkušené maminky pekařky, prosím o radu - za měsíc má dcera 3. narozeniny a chtěla bych jí upéct marcipánový dort, ale nevím, kde sehnat potravinářské barvivo - sehnala jsem v Tescu jen červené, zelené a žluté.. kde kupujete tak krásný barvičky? Třeba taková modrá by se mi hodila :slight_smile: Děkuji za každou radu!!! :dizzy_face:
6. feb 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte viete mi poradit nejaku super plnku jogurtovo- smotanovu? aby bola super osviezujuca :slight_smile: robim s K2, takze asi pod potahovku ojde klasicky krem, ze? Dakujem :slight_smile:
6. feb 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci prepac uz som si vsimla ze si mi ho napisala dakujeeem:slight_smile:
6. feb 2012 o 14:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, chtěla bych se zeptat, zda se úplný laik může pokusit s ucházejícím výsledkem o zatím úplně jednoduchý kulatý dortík potažený marcipánem?
chtěla bych to zkusit, ale vůbec nevím kde začít, jaký krém dovnitř atd.....kde se koupí marcipán na potažení...
6. feb 2012 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o ja robievam túto a všetkým chutí :slight_smile: na tortu s priemerom 28 cm túto dávku robím :
2 šľahačky si vyšľahám, do toho pridám 4 zvolenské jahodové jogurty, ak mám dám pre chuť aj polku kyslej smotany, ale potom dám menej jogurtu a potom to už len primiešam do 1 1/2 želatínovača za studena a je hotovo :slight_smile:
dávam nato jahody a je to výborné
pod poťahovku nemôže ísť
6. feb 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci urcite tu potahovku vyskusam.robila som asi 3krat z ciukrikov ale potom som zacala kupovat hotove tak skusim este tuto tvoj uhadam sa mi osvedci:slight_smile:
6. feb 2012 o 14:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zanet2009 jasné, len smelo do toho, tak sme začínali skoro všetky :grinning: ja som si hlavne čítala veľa pred upečením 1 torty túto tému a potom ešte kade tade na nete.......
hmôt na poťahovanie je veľa, tak neviem či si chceš doma pripraviť hmotu, alebo už kúpiť hotovú :wink:
6. feb 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zanet2009 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215
možno ti pomôže aj tento link, aby si sa mala od čoho odraziť, ja som robila 1 tortu podľa tohoto postupu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. feb 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 jejda, to jde i vyrobit doma?a co je na to potřeba? máš nějaký receptík?
6. feb 2012 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirunda ja kupujem práškové u nás v drogérii, majú aj oranžovú, modrú, hnedú dokonca aj čiernu :slight_smile: alebo potom cez net napr. tuto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farby-53/
6. feb 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zanet2009 ja robím väčšinou poťah MMF - to je z tých penových cukríkov, recept na to nájdeš na 1 strane tejto diskusie, ale ja cukru pridávam už odhadom, každé cukríky berú inak cukru :wink: potom sa dá kúpiť hotová hmota napr. tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovacie-modelovacie-hmoty-a-ine-pripravky-4855/
6. feb 2012 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 Dakujem , musi ist jogurt s prichutou?
6. feb 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 moc děkuji, to je skvěle popsané, určitě to zkusím a pak dám vědět-to dozdobení ty kytičky-to se koupí nebo se to dá taky nějak udělat?
@zanet2009 len keby si chcela sýtejšie farby, tak táto MMF hmota sa nemôže tak farbiť, lebo sa ti bude drobiť :wink: kupovanú lepšie zafarbíš :slight_smile:
@lucka_o nemusí je to na tebe :wink:
6. feb 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. feb 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zanet2009 to si tiež samé vyrábame, ale dá sa aj kúpiť :wink:
6. feb 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak sa smiem spytat s cim robite taky mriezkovany vzor po celom obvode torty a do stredu sa zvykne davat gulicka? dakujem
6. feb 2012 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. feb 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 nezobrazilo mi nic....
6. feb 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela
A akú si dala čokoládu? Lebo ja už špekulujem nad všeličím.
A robila si v mikrovlnke, alebo nad parou?
Chuťovo bola aj moja dobrá, len sa použiť nedala. :sweat_smile:
6. feb 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o skús ešte raz kliknúť mne to ide :wink:
6. feb 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 uz som to nasla, ale niekedy to je aj zubkovane....napadlo ma ze nozom, ale to nebude rovnomerne....
6. feb 2012 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok