Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

isabella_fly
8. feb 2012

@abriela aj macko je pekny, zalezi uplne od teba, drahy sa urcite potesi 🙂 a aj ja som uplna zaciatocnicka, preto take stresy hned dneska 😀 ja sa inak snazim vzdy hladat nejake inspiracie na postavicky a kvietky na www.tortyodmamy.sk 🙂

lifinka
8. feb 2012

tak asi se s tím jen maluje🙂

mishulle
8. feb 2012

holky, máte prosím někdo zkušenost s sugarveilem? Dají se nějak vyrábět krajky i bez těch spešl podložek?

lusil2005
8. feb 2012

@mishulle daju. nastriekas sackom na papier na pecenie, ako keby si zdobila medovniky...
a tu je krasny postup na pracu so sugarveil praskom: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.223413...

abriela
8. feb 2012

Moj valentinsky medvedik. Cervena nieje cervena 😒 , ale to srdce je z cedesnej hmoty, kde som dala cokoladu, cukriky, ceru, vodu, cukor v neznamom pomere

mishulle
8. feb 2012

@lusil2005 děkuju

abriela
8. feb 2012

@lifinka wau krasne. A cim to malujes. Ja som zatial kvety este nerobila.

lusil2005
8. feb 2012

jeeeej baby pozrite http://www.facebook.com/media/set/?set=a.223436...
na sobotru mam robit korunu na vankusi... zeby som skusila? 😕

daducha
8. feb 2012

@lusil2005 krasna, je ty ju urcite zmaknes 😉 .Ozaj, som na teba myslela, dostala som zakazku na 3 posch. svadobnu tortu - malovanu.A musela som odmietnut,ja to neviem ☹ .Tak skoda ze nie si v KE 😀 ,myslim, ze by sa ti to pacilo 😉

daducha
8. feb 2012

@isabella_fly 5OO ml slahacky - ja pouzivam HOLE - kupujem v Agro milk, 500 ml bieleho jogurtu, praskovy cukor podla chuti.Najprv vyslaham slahacku, potom pridam jogurt a cukor.Cele poriadne preslaham a je hotovo.Najcastejsie si to pytaju s lesnym ovocim.Vyjde ti to na 24-26 cm tortu.

katulkaaaaaa
8. feb 2012

@adka_praha ja som teraz robila 4 velke coko torty pre 180 ludi,a velmi chvalili....plnka falosni parizsky s bananom,korpusy som davala dva vanilkove a jeden coko,cele obliate cokoladou s cerou....hotovo 🙂 korpusy som polievala kavou...ak by si chcela recept na coko plnku 33% smotana,330gr cukru krystal spolu dat zovriet,odstavit,vmiesat100gr kakaa a 150gr rozpustenej cery,vyslahat s 1 1/2 masla a trosku rumu,hotovo,moze ist aj pod potahovku

lussy23
8. feb 2012

@mishulle nádherné sú @iwulka23 veď sú to nádherné kvietky @lusil2005 nádherná @miruska76 krásna práca
@isabella_fly - nádhera

lussy23
8. feb 2012

@abriela krásny macík
@lifinka nádherné kvietky

lussy23
8. feb 2012

@janula.h nádhera

adka_praha
8. feb 2012

@katulkaaaaaa prosim ta, to polievanie cokoladou s cerou som akosi nepobrala... akoze torty boli len poliate cokoladou, alebo si polievala platy korpusove, aby to do nich vsiaklo??? 😅

lusil2005
8. feb 2012

@katulkaaaaaa obdivujem ludi co vedia polievat tortu cokoladou 🤐

mishulle
8. feb 2012

to já taky, vždycky je mám spíš opatlaný, než politý, nebo po.litý než politý 😀
za tejden budu dělat další dorty, jeden jen smetaňák k 1. narozeninám a druhý marcipánový s marcipánovou mašinkou, mám silikonovou formu z orion obchodu, tak jsem na sebe zvědavá a mace bych chtěla k 55 s tim sugarveilem, tak to musim zkusti někde na něčem, aby to pak vypadalo

isabella_fly
8. feb 2012

@lussy23 dakujem 🙂

@daducha dakujem, to je velmi jednoducha a ta je vhodna na poschodove, ze dobre drzi tuha hej? lebo pri tych prisadach mi to pride, ze aj ta tvarohova co robim ja by mohla byt 🙂 urcite ju vyskusam, este raz vdaka

mishulle
8. feb 2012

jo a ta krajka se dá taky přibarvovat, jako třeba na dort s bílým marcipánem udělat čokoládovou krajku?

lamps
8. feb 2012

pridávam svoj práve dokončený nepodarok 😢 , vôbec nie som s tortou spokojná, len dúfam, že bude aspoň dobre chutiť

79zuzana
8. feb 2012

@lamps ze nepodarok. Ako mam potom nazvat tie moje torty, na ktore som aj dokonca pysna 😀 😀 😀 ked toto dielko sa vola nepodarok 😲 😲 😲 Prekrasna je.

heni79
8. feb 2012

@lussy23
ďakujem za pochvalu, bol to prvý pokus. 😅

heni79
8. feb 2012

@lamps
S čím nie si spokojná? Vyzerá dobre. 🙂 Čo dobre, výborne. 😉

mrka2
8. feb 2012

@lamps aky nepodarok??? 😕 😕 😕 uzasna je!

heni79
8. feb 2012

@abriela
Veľmi milý macko. 😉

lifinka
8. feb 2012

@abriela prosím tě, chtěla jsem obarvit hmotu marcipánu, aby byla metalická, někde jsem to viděla, jenže se mi obarvila normoš na tu růžovou a tak jsem si říkala, že si z toho udělám růže, a pak mě napadlo, že to tou barvou olemuji a tak jsem to kreslila párátkem 😅 😅 😅 není to špatné, až to budu mít v ruce tak to bude teprve pěkné 😉

lifinka
8. feb 2012

holky prosím, jaká je ta adresa ruská s těmi obrázkovými postupy na postavičky atd??? děkujííí 😉 , ach jo před chvílí jsem skončila se zkouškou, anděla a čerta...ty lsichty mi prostě nejdou!!!!!Asi je sním! Zítra musím nanovo 😠 kdyby jste někdo věděl nějaký odkaz šup sem s ním, moc díky....je to na neděli a už to zkouším☹

weirdo
8. feb 2012

@aktak - ved popripade skus aj tu nemecku z Kika, ale to je hop alebo trop ... ak nebude dobra, tak si budes plieskat hlavu o stenu, ze si mohla radsej za to dolozit a kupit dajme tomu TW a ked bude dobra, tak super 🙂
Inac kuk sem 😉 :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11846311&tab=1

A nie je zac 🙂

lussy23
8. feb 2012

@lamps je nádherná