Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
8. feb 2012

Holky aaahojte 😀 som u vas dllho nebola, takze v noci este pokukam fotose nech mi oči vypadnu a slinky poteču, už tu hned vidim supermana od @desmodka bombový je 😀 😀 😀 😀 😀 /ozaj vcera ti to bolo posielané 1.triedou/ , som chora ako slivka, takže som ledva žila ☹ ☹ ☹ este stale som ☹ len uz som dnes musela robit ☹ ☹

ivigirl
8. feb 2012

@marci2305 ahoj,
prosím, kde kupuješ hmotu na figurky tu smartfixt? nebo jak se to jmenuje 😀 děkuju za odpověď

mariann2
8. feb 2012

@iwulka23 sú veľmi pekné, nie iba "použiteľné", šup s nimi na tortu 😉

marci2305
9. feb 2012

@ivigirl Ahoj. No 1,40 kg tejto hmoty kupujem za 8,80 Eur, 7 kg je za 38,50 Eur. Všetko nakupujem cez túto stránku: http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/8-1-H.... No nezaručujem ti či je tu najlacnejšia...Poštovné je pri platbe vopred na účet ....2,50 €, pri dobierke do 2 kg ....2,50 € a pri dobierke nad 2 kg .......3,40 €. Ja som s nimi spokojná, do 3 dní mám balík na pošte. Obchodiky majú v Brezne a vo Zvolene, v prípade, že bývaš niekde poblízku 😝 Ja veľa nepečiem takže sa mi oplatí kúpiť menej 😉

marci2305
9. feb 2012

@desmodka Dobrééééé... 😀

marci2305
9. feb 2012

@iwulka23 Sú naozaj pekné..Moje prvotinky boli horšie... 😉 Ak ti smiem poradiť skús si dať hmoty troška menej, resp. tenší lupienok. Ja nemám žiadne vykrajovačky, len tak si trhám hmotu a ukladám jeden lupienok cez druhý...Prikladám aj obrázok../To nie sú moje výtvory, našla som podobné---som v práci.. 😉 / Ak ti to pomôže 🙂

marci2305
9. feb 2012

@iwulka23 A inač....Žltá v kombináciou so zelenou je úžasná 😉 Takže kľudne použi!!!

ivigirl
9. feb 2012

@marci2305 děkuju, jsi moc hodná, ale já jsem z Čech a to se určo nevyplatí 😉 Budu muset pokoukat u nás 🙂

marci2305
9. feb 2012

@ivigirl No vidíš to som si ani nevšimla.. 😉 😲 😀

lukika
9. feb 2012

babulky prosím rýchlo o radu lebo musím dnes objednať doobeda aby mi to do zajtra prišlo chcem kúpiť lístky ruže a neviem ktorú veľkosť ktorú viac využívate prosím ? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/listok-ru... alebo http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/listok-ru...

abriela
9. feb 2012

@desmodka perfektne, zabavne, krasne

abriela
9. feb 2012

@ajka82 ja som robila medveda 6cm, z cokoladovej MMF - no nic sa nedeformovalo.

lukika
9. feb 2012

babulky nikto ste tu neni na tie lístky?

zdenallicka
9. feb 2012

@lukika Já mám ty menší..🙂

lussy23
9. feb 2012

@desmodka suprová torta
@iwulka23 krásne kvety. Na zelenú tortu sa určite hodia. Žltá s kombináciou akejkoľvek farby je krásna

daniz
9. feb 2012

@lukika tieto 2 sady sú rovnaké. Ten najmenší lístok má tak 2,5 cm. ja osobne najviac využívam stredný a veľký.
Ak chceš kúpiť jednotlivo najprv si porovnaj ceny, pretože ja som si kúpila solo ten najmenší, a potom som objednávala sadu. Tá sa oplatí viac. 🙂

katy1979
9. feb 2012

troska odveci ale mozno by sa niekomu zislo
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=4452766

simasa
9. feb 2012

@katy1979 no neviem, ci by povodna majitelka nemusela sama priplatit za odber 😀

larah
9. feb 2012

@abriela ten medved je mily, ako si ho robila, ze je taky akoze chlpaty,a aku hmotu si mala? 🙂

mizulienka
9. feb 2012

@desmodka ten je fakt perfektny,ja tiez nemam rada taketo motivy 😉 ale toto je vtipne 😉

miri.b
9. feb 2012

prosim poradte, chcem spravit malemu do skolky na karneval muffiny, ale nechcem ich cele potahovat, iba tam nalepit ozdobu, da sa to spravit tak, ze len priamo pod ozbobou bude maslo, bude to drzat? prip. moze ist pod potahovku maslo s lekvarom vymiesane?

miri.b
9. feb 2012

a este prosim, ked mate nejaky link na malovane torty velmi pekne prosim a dakujem 🙂 , mam susedku, co maluje, tak sa mozno spojime 😀

abriela
9. feb 2012

@larah dakujem. Hmota je cokoladove MMF. Tao hmota sa mi zda perfektna. Ked ju zohrejem, cokolada sa roztopi a je to dobre tvarne, makke. Kozustek maca som strihala nožnicami z manikúry.
@miri.b pod potahovku sa dava maslo, cize ozdoba na masle bude drzat

lukika
9. feb 2012

@daniz @zdenallicka diky už som objednala tiež tie menšie

desmodka
9. feb 2012

@pristela jaaaaaaaaaj moja dakujeeeeeeeeeeeeeem, postarka tu nezvonila tak zase mi nechala listok v schranke 😠 😠 😠
a baby dakujem za vsetky "palce hore" 😀

lucula73
9. feb 2012

@miri.b ahoj,ja som akurát včera robila dcere do školy,vrch som trošku potrela nutelou,na to kolečko hmoty a potom dozdobila....ale kludne stačí aj džem alebo maslo... 🙂