Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. feb 2012

@lifinka nádherný anjelik

artepf
9. feb 2012

@jakelina díky, ty už jsi zkušená "dortařka", jak to tady pozoruju 🙂 .
A myslíš, že nevadí, když budu dělat třeba ten třesený krém nebo šlehačkovo-tvarohový? To znamená, že se šlehačka ani nebude tepelně upravovat? Na pátek večer mám totiž rovnou dva dorty najednou - pro sourozence, no a a za jeden den bych to fakt nestíhala, pro mě je zatím i jeden dort strašná piplačka, která mě teda baví 😀 .

mima1311
9. feb 2012

Ahojte cukrarocky , dnes sa mi podaril dobry nakup ,, nahodne,, som len tak u nas v meste mrkla do jedneho obchodika , mali tam zlavy a tam boli rozne vypichovace za 1,95 eura 🙂 som si kupila hned motyliky , kvietocky , listky , boli tam aj holubice , sasovia , vsetko po 3 kusy od najväcsieho po najmensi ...hned budem pri najblizsej torticke skusat 😀

jakelina
9. feb 2012

@artepf 😀 😀 já a zkušená dortařka jo?? 😀 😀 Já ty šlehačkové taky dělám a mám vyzkoušeno, že v pohodě tři dny vydrží, tak pokud ho děláš na zítřek, tak úplně v pohodě.

pristela
9. feb 2012

@jakelina jaaj , ja ti neviem ☹ no citim sa des stale ☹

Mrkam , som tu nebola asi 100rokov, ved tu kolko novych lidičiek šikovnych 😅 😅 😅

jakelina
9. feb 2012

@pristela myslím na tebe už týden, musíš škytat každý den. Jo jo, je to fajn, když jsou tu nové pekařinky 😉 😉

pristela
9. feb 2012

@jakelina do prdelky 😨 a prečo?, čo so mnou? , urobila som niečo? zase? 😅 😅 😅 inak ja mam pocit ze cim mam viac rokov tym sa uzdravujem horsie a horsie a aj choroby mam silnejsie 😢

inak holky vcera som modelovala hlavicku taku miniiii z mmf , takuuuuuuuto radost s nej mam 😅 som hned bezala za mojim ze aha, aha 😀 a on ze: hmmm hlava , otocil sa a siel dalej 🙄 🙄 🙄 🙄 mna tu nikto nepochváááli ☹ ☹ ☹

lukika
9. feb 2012

babulky nemáte ten postup osvedčený na tú pivonku prosííím Niektorá ste tu robili krásne pivonky len neviem kto tuším @jakelina ?

jakelina
9. feb 2012

@pristela to jenom, že jsi mi tu chyběla 😀 😀 😀 😀

jakelina
9. feb 2012

@lukika já dělám takovou obyčejnou, jenom lepím na kolečko.

jakelina
9. feb 2012

@lukika měla jsem to nafocené, ale nemůžu to najít. Jinak je postup na http://regina16112.blogspot.com/2010/02/blog-po...

79zuzana
9. feb 2012

Ahojte dievcata. Znovu idem s otazkou 🙂 Moze ist parizsky krem (cokolada a slahacka) pod potahovku? Bojim sa aby sa mi nezacala topit torta. Idem prvykrat robit 3 poschodovu tortu 😝 Neviem, ci nie je lepsie len zmiesat maslo s cukrom a jemne to natriet. dakujem za rady ;)

pristela
9. feb 2012

@79zuzana urcite nie

@jakelina fuha , som si vydychla 😀

lamps
9. feb 2012

@79zuzana no ja by som to asi radšej neriskovala, ja vždy dávam pod poťah maslo s orezkami. To sa mi osvedčilo asi najviac 😅

79zuzana
9. feb 2012

@pristela
@lamps dakujem dievcata, tak ja tam radsej dam to maslo a cukor. Sme pozvani na narodeninovu party muzovmu kamosovi a bude mat asi 100 ludi. Nenapada nas vhodny darcek, tak sme sa rozhodli, ze upecieme velikansku tortu 🙂 Teda uvidime ci pojdeme. Musime najprv vybavit au-pair k detom a nejak to nie je velmi jednoduche.Kazdy daco ma 😝

mishulle
9. feb 2012

@lifinka já našla tohle, ale neni na nohách
http://loskutak.nova.cz/clanek/hobby/modelovane...

lamps
9. feb 2012

@79zuzana nooo, tak pre 100 ľudí to bude riadna torta 😀 aj si zaposiluješ 😅

iwulka23
9. feb 2012

Zatial rybka vyzerá takto 🙂 zajtra poťahujem ..ale myslím že je celkom vydarená,myslím že sa podobá na rybu 😀

79zuzana
9. feb 2012

@lamps no veru. Este som taku velku nepiekla. Vcera som si bola kupit formu 30 cm a to bude spodny korpus. Takze spodok bude 30 cm, stred 23 cm a vrch 16 cm.

pristela
9. feb 2012

uz mám foto, som zvedava ci ju vlastne dokončím 🙄 ako sa znám 🙄 najskor mala zavretu pusu, no ale musela som z postele v noci vstat 😅 a dať jej "širší "usmev so zubami 😀 , mám z nej takuuuu radost 😅 , len po velmi vlžnej reakcii mojho už aj pochybujem ☹

lamps
9. feb 2012

@79zuzana no veľká, ale zas sa môžeš na nej riadne vyšantiť 😀

lamps
9. feb 2012

@pristela veď je krásna, vôbec nemaj žiadne pochybnosti. S vlažnými reakciami môjho mužíčka na včerajšiu tortu mám s tým čerstvé skúsenosti

jakelina
9. feb 2012

@pristela ta je úžasná a až bude mít vlasy, no to bude dokonalé. Ty jsi neskutečně šikovná a ještě z MMF, který rychle tuhne 😝

lusil2005
9. feb 2012

ahojte zienky, tak som dnes dokoncila mnou obavanu tortu - ufo v ktorom sedi E.T... ja a robit ufo!!!!! neznasam vsetky sci fi filmy 😒 no ale nejako som sa popasovala, a E.T. vola domu 😅 (jasne ze vo fotaku dosli baterky, takze je to nizsia - mobilova kvalita 🤐 )

yamahafazer
9. feb 2012

@pristela tak ta ja dokonala 😉 😵 ty si na vsetko tak strasne sikovna a zelam rychle uzdravenie.ozaj a tu malovanu tortu si uz robila ci ju budes este len robit?

yamahafazer
9. feb 2012

@lusil2005 no ten je perfektny sikula si 😉 😵 krasne si ju zvladla

abriela
9. feb 2012

@lifinka wau. Anjelik je nadherny. Certa nemam, ale okrem anjela som mam ulozene nejake postavicky chlapov . Pozriem co tam je, co by sa najviac podobalo popisu, kt. si napisala.

pristela
9. feb 2012

@yamahafazer cha malovanu som mala robit , ale nerobila ☹ mala som hrozny vikend , bola som naj chora, aj som si poplakala ☹ ako mi bolo zle, som im urobila len obycajnu bielu a hore posypanu kvietkami na viac som naozaj nemala síl ☹ ☹ moja najhorsia torta ☹ aj odfotit som ju zabudla- vsak aj našťastie

@jakelina joj ty si sladkááááá, kujeem 😵 , sim ta je robena z tej coko MMf - milujem ju! , robi sa s nou božsky!!!!! je ovela plastickejsia a neschne hned a chyta aj na syte farby 😵

jakelina
9. feb 2012

@lusil2005 ta je boží, originální. Moc povedená 😉

adka_praha
9. feb 2012

@lusil2005 ten je namakanyyyyy... 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵

ja som dorobila mlsanie, ale teda, krem mi doma zozrali, co som mala odlozeny na zdobenie, hmota u nas akosi moc nefrci, teda okrem K2 😅 , ale tak nasla som kadejake rozjedene cokolady, tak aspon tym som to trochu oplacala... a dosiel mi zlaty sprej ako na potcoru... tak to neni take zlate, ake som chcela... ale vyzeralo by to asi aj tak rovnako katastrofalne... akosi sa mi dnes nic nedarilo... aspon, ze to neni zakazka... 😝