Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
9. feb 2012

aha tu fotku, ze? 😅

vera_vila
9. feb 2012

Holky, modelářky, prosím, máte zkušenost, kolik vám tak váží postavičky a zvířátka z potahovky (konkrétně SFV)? Velký budou nevím jak - ženich a nevěsta možná 8 cm, zvířátka tak 5 cm - vůbec netuším... Mám jen 700 g potahovky (SFV Flower)...

lifinka
9. feb 2012

všem děkuji za tipy, jste milé🙂 a můj druhý výtvor, už jsem z toho nějaká unavená 😒 andělovi jsem musela dělat nový kabát 😠 chtěla jsem bílé šaty a tak jsem to udělala poprvé jsem měla v ruce smartflex, jenže po chvíli se sesunulo tělo 😢 takže jsem nabělila marcipán a jen jsem to přehodila... a vím, když jsem poprvé dělala méďu Pů z icingu tak taky klesnul 😖 čím to?

lifinka
9. feb 2012

@vera_vila chceš zvážit anděla a čerta? ale je to marcipán 🙂

eliska22
9. feb 2012

@pristela wow..nechápem ako si to urobila 😕 perfektné 🙂

lifinka
9. feb 2012

@vera_vila čert 71g a anděl 98g 😉 tak 6cm výškově

vera_vila
9. feb 2012

@lifinka Děkuji za info... Marcipán je skoro to samé, co jakákoliv jiná potahovka... Na tíhu si myslím, že tam moc velký rozdíl nebude... Fakt dík... Tak to by mohlo stačit...

lifinka
9. feb 2012

@vera_vila ok, ať Ti to vše vyjde a už se těším na foto 😉

bzucinka2
9. feb 2012

ahojte, tento tyzden ani nemam cas k vam nakuknut, maly je chory, tak to je katastrofa a este popritom aj piect no des, nastastie toho nemam vela 🙂

prosim vas nemate nejake tipy pre 12-rocneho chalana, ziadny sport nema rad ☹

heni79
9. feb 2012

@pristela
Ahoj. Keď ti bude trošku lepšie, môžeš mi prosím prezradiť, akú čokoládu dávaš do tej čokoládovej MMF? A robíš ju v mikrovlnke, alebo nad parou? Vopred ďakujem.
Mne sa minule absolútne nepoadrila, tak mám z toho obavy.
@abriela Mi síce už tiež nejaké rady dala, ale radšej ich ešte pozbieram viac, kým s ana ňu opäť odhodlám. 😀

katulkaaaaaa
9. feb 2012

@pristela 😲 😲 😲 toto ze je z mmf?ty mas neskutocni talent 😵 ani mna doma nikto nepochavly este mam vas inak by som o sebe vazne pochybovala 😝
@lusill2505 a o tebe uz ani nehovorim,co torta to dielo,nechapem z teba...nechapem 😀 😀 😀

vera_vila
9. feb 2012

@lifinka nevyjde mi nic ☹ jsem jen udělala dvě hlavy a hned jsem totálně podělala oči a nevím, jak to spravit, protože to prostě nejde... Že já se do toho pouštěla, když s tím nemám zkušenosti ☹

79zuzana
9. feb 2012

@pristela wow... nemam slov... krasna hlava 🙂

@lusil2005 ved to ufo je skoro ako ozajstne... krasna torta 🙂

abriela
9. feb 2012

@lifinka no krasne cert aj anjelik

lussy23
9. feb 2012

@pristela nádherná hlava. Je vymodleovaná ručne alebo cez formičku?
@lusil2005 suprová
@iwulka23 vydarená ryba, teším sa na celú tortičku 🙂

abriela
9. feb 2012

ZIENKY, dne som videla v obchode silikonova formicka, akokeby na lad - kocky, a na dne boli pismenke. Nepoznate to, naco sa to pouziva?? Maslite, ze je to vhodne aj na MMF hmotu? Ked to vyplacim z formy, bude mini kococka s pismenkom.

lussy23
9. feb 2012

@lifinka krásny čertík
@adka_praha pekná tortička, čo je za tortičku?

pristela
9. feb 2012

jeej holky dakujeeem 😵

@katulkaaaaaa presne tak to funguje aj u nas 🙄

@heni79 prvu som robila z bielej Schogetten a ted som robila uz dva krat z bielej polevy to su take tie kolieska, také peniažteky- vies co myslím ? Len ja vážim cukriky uz az umyte ked su biele , bo ked tie ruzove umyjem tak je ich na vahu o hodne menej, ale neviem ci to ma nejaky súvis 😒 a nedavam alkohol ale o lyzicku viac smotany, maslo davam 82% a este čo.....jaj ano cele to rozpušťam nad parou a cukor , ja davam od oka, nevazim ho -snad pomohlo, kludne pýtaj, mne vysla vzdy

pristela
9. feb 2012

@lussy23 je modelovana rucne, nie pomocou formicky- pomocou jednej kostice a dlhej ihly 😅 😅 s ihlou som ju aj malovala

@abriela raz tu jedna zienka o tom pisala, mala take na torticke a ona najskor pracne vlozila hmotu len do pismenok, oskrabala kraje zarovno a pak hmotu inej farby nez pismenka doplnila do kocky- vypadalo to uuuuuuzasne -teda pockat ona to tusin robila z čokolady, no uz prosto neviem ale bolo to kraaasne!

iwulka23
9. feb 2012

Jooj ženy,mi to nedalo 😀 musela som kus potiahnuť 😀 aj šupiny som si vyrezala..zajtra už len šupiny 😀

dm1
9. feb 2012

baby ktore robite pravy parizsky krem len coko a slahacka potrebujem radu:

- kolko coko davate na jednu slahajdu?
- bude stacit krem z 2 slahaciek na 2 naplnenia torty priemer 26cm?

alenv
9. feb 2012

@pristela to jsi vytvrořila takový obličej.. no tak jááá jdu do kolen... to je něco užasnéééého.. jsi neskutečně šikovná

livia76
9. feb 2012

@bzucinka2 možno PC, alebo mobil,hernú konzolu, 😉

abriela
9. feb 2012

@pristela dakujem...videla som uz take torty. Len ci to z tej formy vytlacim 😀

heni79
9. feb 2012

@pristela
Ja som dala čokoládu Figaro na varenie 200g, 150 g práškového cukru, 3 ČL smotany, 1 ČL masla 82% a jedno balenie tých umytých cukríkov, robila som nad parou. Bola pekná, lesklá, chuťovo výborná. No po prenesení na tortu sa vlastnou váhou odtrhli boky. A zvyšok sa rýchlo začal droliť, nešlo to už ani zmiesiť, zohriať v mikrovlnke mi nenapadlo. Vrch som nechala na torte, dorobila boky bielou. Na napokon šlo všetko dolu, lebo ten vrch z čokoládovej MMF sa pod ozdobami trhal a akoby topil súčasne. Som bola úplne zúfalá. ☹

Neprišla som na nič zmysluplné, že čím to bolo. 😕

livia76
9. feb 2012

@abriela však na ľad sa to používa- také zábavné kocky ľadu 😀 😀 ja mám také hlavy smrtky 😀 n hmotu v pohode využiješ, ja to tam natlačím, a dám na 20 min do mrazničky, vtedy sa poťahovka odtiaľ super vyklopí v tvare aký má mať 😀

livia76
9. feb 2012

@lusil2005 šikulka fakt ako z filmu 😉

adka_praha
9. feb 2012

@lussy23 piskot napusteny malinovym dzemom, plnka z bielej coko s malinami... to pojde ku svokrovcom na mlsanie... no vyzera to strasne... vobec sa mi nic nedarilo.. improvizacia jak slak... 😒

lukika
9. feb 2012

@jakelina a to sa robí na drôtik? Ja ju chcem len položiť na tortu ale asi budem robiť len ruže teda. Drôtik nemám. ☹ Nemáte niekto ten postup uložený od @jakelina ? @vecernicci @mizulienka kde ste vy máte tuším vždy všetko uložené.

abriela
9. feb 2012

@heni79 Heni ja som maslo ani nedavala. Vcera som robila dalsie coko hmotu - biela cokolada, farebne cukriky, nemala som smotanu, dala som ceru a po roztopeni som prisla na to, ze to chcem farebne tak som pridala praskovu farbu a vodu. Hmota je fajn, aj ked som ju nepotahovala, ale pouzila len na srdiecko maca a par drobnosti.
@livia76 dakujem. Zajtra idem kupit 😵